14 Yaş için Kas Geliştirme Önerisi

Spor yapmak istiyorsan spor salonuna git ya da evine düzgün beslenebiliyorsan serbest ağırlık ile antrenman yap.

Tamam bu yaşta bir şeyler yapmak istiyorsun ama beslenme ne durumda? Günlük alman gereken yağ, protein ve karbonhidrati alıyor musun? Sadece ağırlık çalışarak vücudunu geliştiremezsin, aksine zarar verirsin gereksiz yere. Ağırlıklarla uğraşıcağına basketbol bile oynasan, en basitinden triceps'inin geliştiğini zamanla göreceksin.

Arkadaşlar, ben zaten program vermesenizde yapıyorum yani doğru bulmuyorumlar geçersiz şuan. Sadece bir program istiyorum çünkü dengesiz çalışıyorum, bazen çok zorluyorum, bazen yapmıyorum öyle gelişmiyor, bir program olsun dengeli olsun hergün yapayım... Mesela, geçen kendimi biraz zorlayayım dedim (boyum 1.72 kilom 54) yaklaşık 100 şınav çektim(önce yirmi, sonra ara vermeden 6-7, sonra ara verip 25, sonra ara vermeden 6-7, önce 30, sonra ara vermeden 6-7...) ve 5 kiloluğu sağ kolda ilk seferde 25-30, sonra sol kolda da aynısı... (şınavdan hemen sonra) omuz kısmım, koltuk altlarım felan kaldırınca acıyor ve kolum havadayken %60 verimlilik yitiriyor, 2 gün önce yaptığım antrenman hala geçmedi. dengeli olsun, beni zorlasın fakat bu kadar da değil. günde 50 şınav felan... dediğim gibi 12.50 kg ye kadar taşıyabilirim, o da tek seferde maks. 10-12, kendimi enerjik hissedersem değişir. düzgün bir program olabilirmi, günde şu kadar şunu yap, öyle devam et bir aya müthişsin felan..
Bölgesel çalışmalısın internette kendi boy kilona göre programlar bulabilirsin.
Bir gün kol göğüs diğer gün bacak bir diğer gün sırt gibi çalışabilirsin. Koşuyu bırakma.

Arkadaşlar yaş 14, elimde 20 kg dumbell set var maksimum 12.50 kaldırıyorum. Fakat dumbell kaldırınca, pek işe yaramadığını fark ettim, fazla değişim olmamıştı... Sizce ne yapmalıyım, şınav mekik gibisinden? Youtube'da videolar var günde 200 şınavla 30 günde adamın her yerinden damar fışkırıyor. Öyle bir şey mi yapmalıyım? Yaz tatilinden sonra büyük değişimle herkesi etkileyeyim mi? Yaşıma göre zaten çok güçlüyüm, bir de hedefi büyüttüm bir yaş üsttekilere meydan okuyorum artık. Yani zorlayacak bir şey olsun disiplinle yaparız.
Bak bende 14 yaşındayım bende etkilemek istiyorum kiloluydum kilo verdim kalıplı oldum sonra spor yaptım kol kasım, göğüs,sırt çıktı yani şınav yap hep daha işe yarıyor ben her zaman derim herşey şınavla başlar istersen dene yani bilirsin bak şınav çekerken göğüs yerde olsun kürek kemiğin birbirine değecek hep yaptığında sırt çıktı yada gelişti dersin bide dumbell işe yarıyor mu ben alicam galiba da söylersin

Arkadaşlar yaş 14, elimde 20 kg dumbell set var maksimum 12.50 kaldırıyorum. Fakat dumbell kaldırınca, pek işe yaramadığını fark ettim, fazla değişim olmamıştı... Sizce ne yapmalıyım, şınav mekik gibisinden? YouTube'da videolar var günde 200 şınavla 30 günde adamın her yerinden damar fışkırıyor. Öyle bir şey mi yapmalıyım? Yaz tatilinden sonra büyük değişimle herkesi etkileyeyim mi? Yaşıma göre zaten çok güçlüyüm, bir de hedefi büyüttüm bir yaş üsttekilere meydan okuyorum artık. Yani zorlayacak bir şey olsun disiplinle yaparız.

Kanka dambillari karnına koy 75 mekik cek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlara ben 14 yaşındayım boyum 170 cm cok düzensiz çalışıyorum geçen gün su 5 lt valizleriyle sağ kolumla 150 defa yaptım sol kolumla 70 falan yaptım sağ kolum çok ağrıyor yarın geçer diye umudu D ediyorum 250 defa mekik çektim hiçbir acı olmadı zaten karın kasım vardı gözüküyordu bana bir program onerir misiniz göğüs baklava ve kol kası yapmak istiyorum karın kasım var kol kasımda var ama göğüs zayıf yardımcı olun.

Geri
Yukarı