14 yaşında 1.76 boyda 82 kilo birisi nasıl kilo verebilir?

Buralarda dıyetısyen de vardır sporcu da. Sağlıklı kılo veren bırısıde tavsıye verebılır.
Öğütü CEO danda alırsın çobandan da.
Diyetisyen buraya gelip bedava hizmet verir mi sence? Ben sanmıyorum.

Az kalorili yese kilo verir ama 20 kilo vermek istiyor. 20 kilo ne kadar az kalorili yese de veremez bence, dediğim gibi hiç yememeli ve içmemeli.
Komiksiniz, kilo verecekse uzun dönemde olsa sağlıklısı olması lazım sizin dediğiniz en sağlıklı yöntem değil maalesef. Bir insan yemek besin almak zorunda öğünler aksatmak kas yapmasını da engeller.

Diyetisyen buraya gelip bedava hizmet verir mi sence? Ben sanmıyorum.

Diyetisyen olmaya gerek var mı sizce? Yani kılo vermek ıcın Ultra lüks bir hizmet almanıza gerek yok. Az yiyerek sağlıklı şekilde aç kalacaksınız bu kadar. Yemek listesi falanda boş. İşin gücün yok 2 saat haftalık:
"Sabah 2 yumurta 50gr süt kibrit kadar peynır diye hesapmı yapacaksın? Yedıgının kalorısını bıl yeter. Zaten diyet lıstesı alsan bıle bunu uygulamayacaksın.

Ya! Vücudu bozar bol bol aç kalmak bir işe yaramaz. Gözü döner 3 güne bozar dıyetı. Lütfen boş yazmayınız. Kalori açığı dıyorsun? Neden var bu açık? 2 kılo verıp yatmak için mi? 2 kılo verecekse gitsin tuvalette 1 saat otursun.
Doğrusunuz hocam. Az ama besin oranı çok bir şekilde beslenmeli. Bunu da günlük kalori yakımını hesaplayarak kasa dönüştürmeli.

Arkadaşlar cok kiloluyum bence. Yaşım henüz 14 boyum 1.76 olması lazım kilom ise 82, artık 60'lara 65 lerre düşmek istiyorum. Hafif de kasım'ın olmasını istiyorum. Bacak kası kol kası vs kilodan hoşlanmıyorum.
Vücut Yüzey Alanı: 1,98 metrekare
Yağsız Vücut Ağırlığı: 58 kg
İdeal Kilo: 67 kg
Vücut Kitle İndeksi (BMI): 26,5 kg / metrekare
Sonuç: İdeal kilonuzun üstündesiniz
Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu gösterir. Fazla kilolu olma durumu gerekli önlemler alınmadığı takdirde pek çok hastalık için risk faktörü olan obeziteye (şişmanlık) yol açar.
Bence diyetisyene gidin en sağlıklı sonucu oradan alırsınız.

Diyetisyen olmaya gerek var mı sizce? Yani kılo vermek ıcın Ultra lüks bir hizmet almanıza gerek yok. Az yiyerek sağlıklı şekilde aç kalacaksınız bu kadar. Yemek listesi falanda boş. İşin gücün yok 2 saat haftalık:
"Sabah 2 yumurta 50gr süt kibrit kadar peynır diye hesapmı yapacaksın? Yedıgının kalorısını bıl yeter. Zaten diyet lıstesı alsan bıle bunu uygulamayacaksın.

Sizin iradeniz zayıf demektir bu, ancak dediğiniz herkes için doğru yöntem değil. Her şeyin kalorisini bilemeyeceği için dünden ne kadar, ne yiyeceğini hesaplaması lazım ki açığın oluştuğundan emin olabilsin. Ancak bunun için en iyi beslenme yöntemini ve sizin zamanınızı size diyetisyenler kazandırır. Biyoloji basit bir alan değildir boşuna okumuyorlar, en iyisinin ne olduğunu biliyorlar. Ayrıca farklı vücut tipleri var siz mezamorfsunuzdur kolay kilo verirsiniz o veremeyebilir.

Sizin iradeniz zayıf demektir bu, ancak dediğiniz herkes için doğru yöntem değil. Her şeyin kalorisini bilemeyeceği için dünden ne kadar, ne yiyeceğini hesaplaması lazım ki açığın oluştuğundan emin olabilsin. Ancak bunun için en iyi beslenme yöntemini ve sizin zamanınızı size diyetisyenler kazandırır. Biyoloji basit bir alan değildir boşuna okumuyorlar, en iyisinin ne olduğunu biliyorlar. Ayrıca farklı vücut tipleri var siz mezamorfsunuzdur kolay kilo verirsiniz o veremeyebilir.

Kesinlikle katılıyorum, en azından bir kereliğine bile olsa, kilo sorunu yaşayan birisinin gitmesi gerekir.

Vücut Yüzey Alanı: 1,98 metrekare
Yağsız Vücut Ağırlığı: 58 kg
İdeal Kilo: 67 kg
Vücut Kitle İndeksi (BMI): 26,5 kg / metrekare
Sonuç: İdeal kilonuzun üstündesiniz
Boyunuza göre vücut ağırlığınızın fazla olduğunu gösterir. Fazla kilolu olma durumu gerekli önlemler alınmadığı takdirde pek çok hastalık için risk faktörü olan obeziteye (şişmanlık) yol açar.
Bence diyetisyene gidin en sağlıklı sonucu oradan alırsınız.
Matematiksel alana dökmüşsünüz ama bu kadar uzatmaya gerek yoktu, kısacası bir uzmandan destek alması gerek.

Kesinlikle katılıyorum, en azından bir kereliğine bile olsa, kilo sorunu yaşayan birisinin gitmesi gerekir.
Kesinlikle. Biraz da genetik işi bu evden hiç çıkmadan oturuyordum 100 kiloydum, spora gittim hafif yemeği azalttım hemen kilo verdim. Ama belli ki arkadaş veremiyor.

Başta direkt diyetisyene gidin yazacaktım da, arkadaşın fikir sahibi olması açısından bunu da ekleyeyim dedim.
Bende vücut kitle endeksini yazacaktım sizin tam tersinize kafası karışır diye yazmadım :d

Geri
Yukarı