14 yaşında smaç basmak imkansız mı?

hiimberk

Decapat
Yaşım 14, boyum: 179, ayakkabı ve kolumun uzunluğu dahil olunca 2.30'a yetişiyor kolum, iki gündür zıplama antrenmanı uyguluyorum, 3.05'lik potaya smaç basmam çok zor mu? Basmam için kaç cm zıplamam gerekir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 14, boyum: 179, ayakkabı ve kolumun uzunluğu dahil olunca 2.30'a yetişiyor kolum, iki gündür zıplama antrenmanı uyguluyorum, 3.05'lik potaya smaç basmam çok zor mu? Basmam için kaç cm zıplamam gerekir? Teşekkürler.

Neden basamayasınız ben 1.85"im eğer güzel zıplarsanız gayet basılıyor yani yaşla alakası yok.

2.30'a ellerinizi kaldırarak ulaşabiliyorsanız düz mantık 65cm zıpladığınızda değersiniz. Fakat ben koşarak gelip zıplayınca çembere ve panyaya değebilmeme rağmen smaç basamıyorum ilk önce çembere dokunmaya çalışın zıplamanızı arttırın. Sonrasında da smaç için kısa potalarda çalışın.

2.30'a ellerinizi kaldırarak ulaşabiliyorsanız düz mantık 65cm zıpladığınızda değersiniz. Fakat ben koşarak gelip zıplayınca çembere ve panyaya değebilmeme rağmen smaç basamıyorum ilk önce çembere dokunmaya çalışın zıplamanızı arttırın. Sonrasında da smaç için kısa potalarda çalışın.

Teşekkürler hocam, sizin durumunuzda ilginçmiş, ama yerden çemberin uzunluğu 3.05 yani kolumun biraz daha üstte olması lazım değil mi basabilmem için 10-15 cm daha?

Teşekkürler hocam, sizin durumunuzda ilginçmiş, ama yerden çemberin uzunluğu 3.05 yani kolumun biraz daha üstte olması lazım değil mi basabilmem için 10-15 cm daha?
Evet ya öyle olması lazım ya da işte benim durumum gibi çalışıp vurman lazım. O kadar fazla yükselme genetiğin varsa zaten çalışmadan da smaç basarsın. Bacaklarını ve karnını güçlendirmeye bak karın kası zıplamak için gereken en önemli kas grubu.

Bende 14 yaşındayım boy 182 ayakabıyla 185 oluyor 3.05'e deyiyorum asılıyorum (yaklaşık 40 dk falan ısınıyorum yoksa değemiyorum) ama smaç için sanırım 6 7 santim daha zıplamam lazım bir de ellerin büyük olması önemli bu arada genetik şeyine gelirsek benim bacak boyu normal gövde normal kollarım ise uzun ve bacak kaslarım hiç çalışmama rağmen calflar çok belirgin yumurta gibiler üst bacaklarda kaslı sert ama belirgin değil

Yeni konular

Geri
Yukarı