144Hz'e geçtiğimden beri çok kötü Valorant oynuyorum

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce 144Hz monitör aldım ve aldığım günden bugüne kadar çok kötü oynamaya başladım. Her maç 25-30 arası vururken aimimi çok iyi hissederken şu anda çok kötüyüm, 15 Max vurabiliyorum ve aimi hissetmiyorum. Eskiden 75Hz kullanıyordum, 144'e geçtiğimden beri durum böyle. Ne yapmam lazım?

Yaklaşık 1 hafta önce 144Hz monitör aldım ve aldığım günden bugüne kadar çok kötü oynamaya başladım. Her maç 25-30 arası vururken aimimi çok iyi hissederken şu anda çok kötüyüm, 15 Max vurabiliyorum ve aimi hissetmiyorum. Eskiden 75Hz kullanıyordum, 144'e geçtiğimden beri durum böyle. Ne yapmam lazım?

Alışman lazım. Oyun daha akıcı gözüktüğünden senin gözün 75 Hz e alışmış.

Monitörden değildir bence senin dikkatini dağıtıyor ne dağıtıyor diye sorarsan

Kafana sürekli böyle sorular geliyor.
Ya ben bu monitörü aldım neden iyi oynayamıyorum,
FPS neden böyle oldu,
Bilgisayar neden kasıyor gibisinden.
Bu soruları kafandan atmaya çalış emin ol çok daha iyi oynamaya başlayacaksın.

Alışma sürecindesin. Yüksek hertz her zaman iyidir. Sadece alışman gerekiyor bende 240hz var başta gözlerim ağrıyordu, odaklanamıyordum ve oynayamıyordum şimdi monitör ağzımın içinde oynuyorum CS'yi falan :D Zamanla düzelir merak etme.

Yenileme hızını düşürmeyi denedin mi ? Birde 75Hz'e düşürüp dene bakalım eğer varsa benimki gibi.

1.jpg

Geri
Yukarı