15 Yaşa Uygun Fitness programı önerisi

Halter tarzı şeyler boy kısaltmıyor mu? Arkadaş bundan dolayı ağır kaldırmaktan bahsetmiş.
Saçmalamayın lütfen. Gerçekten böyle bilgiler milattan önce kaldı diye düşünüyorum. 0 bilimsellik. Her gün 3 kilo kitapla sırtınızda okula gidiyorsunuz. O zaman 30 cm eksiğiniz var boyunuzdan.

Sizi sakatlayan şey hareketin yanlış yapılmasıdır. Zaten kalkıp da girip 100kg squat giremez. Compound hareketler sizin postürünüzü düzeltir hatta sizi uzun gösterir. Rica ediyorum her denilene inanmayın. Naim Süleymanoğlu'ndan gelen bir mantık bu.

Merhaba spor salonuna gidiyorum gitmesine ama plansız yaptığım için sonuç alamıyorum bana bir program verebilecek var mı? Ağırlık kaldırma olmasın. Boyum 172, 76 kiloyum. Bir sorum daha var çok kaslı olmayan ama çok da kilolu olmayan bir vücut istiyorum biraz kaslı işte tarif edemedim kaç ayda elde edebilirim düzenli yaparsam?
Beslenmene dikkat et. Program olarak full body ya da itiş çekiş bacak yapabilirsin. Klasik programlar zaten. Bunları araştırmanı öneririm.

Saçmalamayın lütfen. Gerçekten böyle bilgiler milattan önce kaldı diye düşünüyorum. 0 bilimsellik. Her gün 3 kilo kitapla sırtınızda okula gidiyorsunuz. O zaman 30 cm eksiğiniz var boyunuzdan.

Sizi sakatlayan şey hareketin yanlış yapılmasıdır. Zaten kalkıp da girip 100kg squat giremez. Compound hareketler sizin postürünüzü düzeltir hatta sizi uzun gösterir. Rica ediyorum her denilene inanmayın. Naim Süleymanoğlu'ndan gelen bir mantık bu.
Adam çantayla halteri kıyasladı ya, şaka gibi.
Ayrıca, inanıyorum demedim. "Öyle bir bilgi var" manasında dedim, biraz sakin yahu.

Adam çantayla halteri kıyasladı ya, şaka gibi.
Ayrıca, inanıyorum demedim. "Öyle bir bilgi var" manasında dedim, biraz sakin yahu.
Hocam çantayla halteri kıyasları demeniz bile anlamadığınızı kanıtlıyor. Örneğin senelerce siz sırtınızda kiloları taşıyorsunuz. Yerden bir şey alırken çömeliyorsunuz ve KOLLARINIZLA kaldırmaya çalışıyorsunuz. Bunlar sizin postürünüzü bozacak, sakatlayacak, boyunuzu etkileyecek daha büyük etmenler.

Hareket doğru yapıldığında size yarar sağlar. Halter dediğimiz olayda adam rastgele bir şekilde yukarı fırlatmıyor ki.

Spor yapmak sadece kaslarınız için değil kemikleriniz için de çok önemlidir. Kemikleri güçlendirir. Ayrıca spor yaptığınızda testesteron salgılarsınız. Bu genelde günlük hayata pek bir etkisi yoktur fakat düzenli olarak yaptığınız takdirde aksine boyunuzu uzatır. Doğru postür kazanırsınız ve 1-2 cm daha uzun gözükürsünüz en basitinden.

Geri
Yukarı