16 yaşında 1,75 boy iyi mi?

Bence normal. Türkiye'de kız bulurken zorlanmazsın 150 boyunda bir sürü kadın var.
Mesela ben 1 ay sonra 15 ime gireceğim yani.15 yaşındayım desek 1.70 boyum var.
babam 1.87 annem 1.72.Babam sonradan boy atmış 10.sınıfın yazında bende ona çektim herhalde yavaş yavaş atıyorum.

Neye göre normal mi? Ailene göre mi yoksa genele göre mi?
Genele göre.
Annen ile babanın ve geçmişteki aile fertlerinin özelliklerini bana iletirsen normal mi değil mi iyi değil mi söyleyebilirim uzman çocuk doktoru olarak. Çünkü biliyorsun ki 16 yaşındaki hocam bu konu genetik bir konudur. Umarım boyun dışında başka fiziksel ve zihinsel bir sorun ya sorunun yoktur.
Hayır herhangi sorunum yok Annem kısa 1,66 falan Babam 1,76 ne düşünüyorsunuz en azından 1,78 falan olma şansım var mı?

Genele göre.

Hayır herhangi sorunum yok Annem kısa 1,66 falan Babam 1,76 ne düşünüyorsunuz en azından 1,78 falan olma şansım var mı?
Büyük ihtimal hocam, anne ve babanızın boylarını santimetre olarak toplayıp +13 ekleyip çıkan sonucu ikiye böldüğünüzde ortalama boyunuz belli olacaktır. Bunları yaptığımızda 1,77-78 çıkıyor. 187'ye kadar şansınız var ama o kadar uzayacağınızı sanmam. 1.80 falan olursunuz bence.

Geri
Yukarı