16 yaşında evde vücut geliştirme yapılmalı mı?

Genç kardeşim yapma. 16 yaşında vücut yapacağım diye ağırlık altına girersen boyun kısa kalır. Eğer anne, dayı tarafı uzun ise çok sıkıntı olmaz ama sonra başını taşlara çok vurursun. Örnek olarak beni al. 15 16 yaşında aynı senin durumunda yaptım o işleri. Sporcu kuzenim abim uyardı ama dinlemedim onu. Sonuç, 1.71 cm boyum.

Hocam yanlışsın spor yapman seni 180 olacak iken 171 yapmadı kesinlikle sen spora basladıgın ilk dönemlerde agır squatlarda yapamazsın yani sakatlanma veya boyunu kısaltma ihtimalını veren bir durumda bulunumazsın. Konudaki arkadaşımız evde bir dumbell setiye basit antrenmanlar yapacak saglıklı beslenecek ve fitness yaptıgı için hormon dengeleri daha iyi seviyelere gelebilir bunlarda toplandıgında boyu kısalmaz tam tersine uzayabilir bile. 171 olmanız fitnessin degil sizin genetik probleminiz. İyi sosyaller.

Hocam yanlışsın spor yapman seni 180 olacak iken 171 yapmadı kesinlikle sen spora basladıgın ilk dönemlerde agır squatlarda yapamazsın yani sakatlanma veya boyunu kısaltma ihtimalını veren bir durumda bulunumazsın. Konudaki arkadaşımız evde bir dumbell setiye basit antrenmanlar yapacak saglıklı beslenecek ve fitness yaptıgı için hormon dengeleri daha iyi seviyelere gelebilir bunlarda toplandıgında boyu kısalmaz tam tersine uzayabilir bile. 171 olmanız fitnessin degil sizin genetik probleminiz. İyi sosyaller.
Doğrudur dostum. Dediğim gibi herkes bildiğini yapsın.

Niye yapılmasın? vakit kaybettiğin hata kendinden memnun değilsen düzgün beslenme ve sporla kiloda alırsın hafif kasta yaparsın. Sporun boya etkisi yoktur.

Geri
Yukarı