180.000 TL'ye araba tavsiyesi

Selam. Günümüzde her ne kadar 180 bin TL araba piyasası için komik bir rakam olsa da öğrenci başıma bütçem buna yetiyor ve araba almak zorundayım. Aslında 190-200 bin bandındaki araçlar konuşup anlaşıp 180'e çekilebilir, demek istediğim ben maksimum 180 verebilirim. He çok çok kendimi sıkarsan 200 belki. Ama son tercih.

motor almak istemiyorum şimdiden söyleyeyim.

Arabanın amacı sadece beni bir yerden bir yere götürmek olacak. Bu husus dışında önemli olan diğer şey masrafı diğerlerine kıyasla az olması (elbet ki masraflı olacak, ama olabildiğince az yani).

1983 model golf MK1'lere bakıyordum, ama geçmiş konularımda söylenenlerle biraz gözüm korktu. O yüzden direkt araç tavsiyesi almaya karar verdim. Özetleyecek ve önem sırasına göre dizecek olursak:

1- maliyet (hem alış hem sonrası maliyeti kapsıyor, benzini vs de yani).
2- kullanım kolaylığı (yani mümkünse ki pek değil, hidrolik direksiyon veyahut otomatik olması).
3- kozmetik olarak iyi durması.

E tabii kozmetik son kıstas. Görüntüsü dandik olsa da olur gibi; ama üniversite öğrencisiyim, ölünün de ölüsüne binmek istemem yani :)

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşın dediği gibi tempra model uygun ama kullanabilmek önemli çok eski araba çok bilgim yok araba hakkında ama eski model arabaları kullanmak sıkıntı iş biraz sizdebilirsiniz tabii. Ancak yine de motor almanızı öneririm bu fiyata ne kadar motor istemiyorum demenize istinaden.

Laguna vs var fakat tam iyi kötü yanlarını bilmiyorum. Yaklaşık 1 sene öncesine kadar bizim de bu fiyatlarda bütçemiz vardı ve babam laguna düşünüyordu. Babam öyle sıkıntılı arabalara bakmaz normalde o yüzden önereyim dedim.

Arkadaşın dediği gibi tempra model uygun ama kullanabilmek önemli çok eski araba çok bilgim yok araba hakkında ama eski model arabaları kullanmak sıkıntı iş biraz sizdebilirsiniz tabii. Ancak yine de motor almanızı öneririm bu fiyata ne kadar motor istemiyorum demenize istinaden.
Motor almayı çok düşündüm, fakat ailem her ne kadar sıkıntı etmese de içten içe istemiyorlardı. Ben de onlara kıyamıyorum. Sıkıntılı hastalıklar geçirdim ve sağlık konusunda onları daha fazla üzmek istemem. Yine de teşekkür ederim.
Sanayide parçacı olarak çalıştım Japon ve Kore arabası gurubu en çok kapı kolu için geliyorlar ya da amatisör ya da buji filan.
Anladığım kadarıyla büyük problemlerle gelmiyorlar yani?

Anladığım kadarıyla büyük problemlerle gelmiyorlar yani?

Evet çok nadir Kore arabaları için piston için filan gelen oluyordu ya da tirger seti için.
Accentlere çok balata ve tirger seti gidiyordu. Bir de amatisör genel de eracılar geliyordu bir de taksicliler yani.
Ama corallo için buji kapı kolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı