2. kez gönderilen ayıplı ürün üzerindeki haklar nedir?

yusuf0715

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İlk aldığım ürün HP Victus 15 marka laptop. Aldıktan 2 hafta sonra pil sorunu fark ettim ve cihazı değişim talebiyle gönderdim beni 1 ay kadar uğraştırdılar ve sonunda değişim oldu. Şimdi değişim ürünü geldi ve geldiğinden beri ilk olarak klavyesi bozuk geldi. Bu 1. hata, 2. hata ekran sallanma sorunu mevcut, 3. LoL gibi oyunlarda düşük FPS veriyor teknik servis bunun arıza olabileceğini söyledi, 4. hata pili hızlı gidiyor normal olmayan şekilde. 5. hata ürünün garantisi önceden başlamıştı. Arkadaşlar sinirliyim şu anda ve artık bıktım laptoptan iade etsem eski aldığım paradan verecekler, ben iade istemiyorum ancak değişim yapmaktan usandım. 2 ay sırf onlar hatası yüzünden kaybettim. Üniversiteye hazırlanıyorum herhangi bir zarar tazmini ve özür bekliyorum böyle bir şey gelir mi? Cihazı Hepsiburada üzerinden aldım.

Maksimum yine yeni ürün gönderirler ya da mecburen para iadesi alırsın.

Hocam bıktım ama ya şimdi laptoplar arasında fark uçurumu açıldı ben iade etsem nasıl alacağım internette ayıp indirimi gibi bir şey okudum da benim suçum yok ki fiyatlara zam yapmasınlar o zaman çok da umrumdaydı. En sonunda öyle bir konuşma tarzıyla konuşacağım ki ceza alacak şekilde.

Hocam bıktım ama ya şimdi laptoplar arasında fark uçurumu açıldı ben iade etsem nasıl alacağım internette ayıp indirimi gibi bir şey okudum da benim suçum yok ki fiyatlara zam yapmasınlar o zaman çok da umrumdaydı. En sonunda öyle bir konuşma tarzıyla konuşacağım ki ceza alacak şekilde.

Yapacak bir şey yok maalesef. Satıcının insafına kalmış bir şey. Ayıp indirimi diye bir şey duymadım ben ama öyle bir hakkın varsa ve kullandırtmıyorsa satıcı mahkeme yoluna gitsen bile süreç çok uzar gerek yok. Zararın neresinden dönsen kardır. Yeni ürün iste geç derim.

Yapacak bir şey yok maalesef. Satıcının insafına kalmış bir şey. Ayıp indirimi diye bir şey duymadım ben ama öyle bir hakkın varsa ve kullandırtmıyorsa satıcı mahkeme yoluna gitsen bile süreç çok uzar gerek yok. Zararın neresinden dönsen kardır. Yeni ürün iste geç derim.

Evet hocam yeni laptop almayı planlıyorum Max 30k bütçe ile direkt değişeceğim ürünü artık kaçarı yok HP marka bir daha asla almam heralde.

Geri
Yukarı