2 KG dambıl ile gelişim olur mu?

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Elim de 2 tane 2KG'lık dambıl var. Ve evde bunlarla kol çalışıyorum. Evime yakın spor salonu yok çok uzaktalar bu yüzden gidemiyorum. Sizce evde bunlarla kollarımı ne kadar geliştirebilirim? Tek seferde bırakmadan 300 kez basabiliyorum. Yani evet sorunca komik geliyor olabilir ama elimdekiler bir şeyler deniyorum. Az ağırlıklarla fazla set yaparsam yüksek ağırlık kaldırmış gibi etki yaratır mı?

Düşük kiloda kas yırtımı olmadıgı için kasın gelişimine etkisi ağır kiloya göreye etkisi yok denecek kadar azdır(bu tamamen benim görüşüm bilimsel yolla da ikisi de kas gelişimine faydası vardır tabii ki de) kasın pumplanmasına faydası olur fazla set yapımıyla yüksek ağırlıkta ki gibi bir kas yırtımına ulaşmak mümkün olmaz düşük ağırlıkta da cok fazla set yapımı da sakatlığa yol acar dikkat edin hocam

Düşük kiloda kas yırtımı olmadıgı için kasın gelişimine etkisi ağır kiloya göreye etkisi yok denecek kadar azdır(bu tamamen benim görüşüm bilimsel yolla da ikisi de kas gelişimine faydası vardır tabii ki de) kasın pumplanmasına faydası olur fazla set yapımıyla yüksek ağırlıkta ki gibi bir kas yırtımına ulaşmak mümkün olmaz düşük ağırlıkta da cok fazla set yapımı da sakatlığa yol acar dikkat edin hocam
kas yırtılmısı da bir sakatlık. senin dediğin kaslara uyarı vermek. Ama dediğin doğru o kiloda o kadar tekrar bu arkadaşı sakatlar.

Elim de 2 tane 2Kg'lık dambıl var. Ve evde bunlarla kol çalışıyorum. Evime yakın spor salonu yok çok uzaktalar bu yüzden gidemiyorum. Sizce evde bunlarla kollarımı ne kadar geliştirebilirim? Tek seferde bırakmadan 300 kez basabiliyorum. Yani evet sorunca komik geliyor olabilir ama elimdekiler bir şeyler deniyorum. Az ağırlıklarla fazla set yaparsam yüksek ağırlık kaldırmış gibi etki yaratır mı?

Maalesef. Dambıl alacak paran yoksa dambıl gerektirmeyen sporları yap 2 kg ile bir şey olmaz ki.

Elim de 2 tane 2KG'lık dambıl var. Ve evde bunlarla kol çalışıyorum. Evime yakın spor salonu yok çok uzaktalar bu yüzden gidemiyorum. Sizce evde bunlarla kollarımı ne kadar geliştirebilirim? Tek seferde bırakmadan 300 kez basabiliyorum. Yani evet sorunca komik geliyor olabilir ama elimdekiler bir şeyler deniyorum. Az ağırlıklarla fazla set yaparsam yüksek ağırlık kaldırmış gibi etki yaratır mı?
Ağırlık seti al. Max 1000 lira harcayarak seni 2 yıl götürücek bir şey alabilirsin.

Olmaz. Ayarlanabilir dumbbellerden al, kullanırsın üzün süre. Progressive overload olmadan kas gelişimi olmaz. Kasa gelişmesi için neden vereceksin ki gelişsin.

Geri
Yukarı