200 TL Ekran Kartı Almalı Mıyım Yoksa Beklemeli Miyim ?

Hiç uğraşmayın Sapphire R7 240 Ghost'ta üzmez.

Peki 2 yıl falan idare edebilcek kapasitede bir kart mı ? Öyle her yıl değişemem malesef. Yetişemem hızına teknolojinin.

Peki bütçem doğrultusunda önerdiğiniz bir kart var mı ? Oyunları orta düzeyde açabilcek ?

Gigabyte Nvidia GeForce GTX 750 1GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GV-N750OC-1GI)

MSI Nvidia GeForce GTX 750 OC 2GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (N750-2GD5/OCV1)

Zotac Nvidia GeForce GTX 750 1GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (ZT-70706-10M)

64 bit= yol genişliği olarak düşün. Bu yoldfan 1 Ghz ile geçmek var.
Birde geniş bir yol var 128 bit ama bu yoldan 730 mhz ile geçmek var. Olayı anladın mı hemşerim ? :)

64 bit almam zaten asla. 128 bit iyidir. Sizin demek istediğinizde 64 bit 1 Ghz olcağına 128 bit 730 Ghz olsun dimi :) Bir de bu kartlar sizce Ghosts ve onun seviyesindeki oyunları hangi seviyede açar ? (Low,Medium,High)

Karar da verdim. Param olunca alıcam artık. Kart işimi görüyor şu anlık :)

Hayır kardeşim. :) Tam tersini diyorum. :)
Çekirdek hızı çok iyi olsun diyorum.
İnceleme sitelerinde hangi oyun grafik kartı diye aratırsan bir şeylere ulaşırsın.
Dediğimi daha iyi anlarsın.
Şimdi burdan site ismi veremem doğru olmaz, ama incelemelerde mevcut.

Hayır kardeşim. :) Tam tersini diyorum. :)
Çekirdek hızı çok iyi olsun diyorum.
İnceleme sitelerinde hangi oyun grafik kartı diye aratırsan bir şeylere ulaşırsın.
Dediğimi daha iyi anlarsın.
Şimdi burdan site ismi veremem doğru olmaz, ama incelemelerde mevcut.
Yanlış anlamadım. Çekirdek hızı > Bit dimi ? :) Yani 64 bitlik 1 Ghz' lik kart 128 Bit 0.7 Ghz karttan iyi ? :)

Bir de şu attığınız kartlardan hangisi sizce daha iyi, hangisini önerirsiniz ?

Bit band genişliği yani yol gibi düşün. Fabrikan var 1 gb deposu var.
Sen 64 bit yoldan 1150-1140 mhz hızla fabrikaya hammadde yetiştiriyorsun. Ve bellek hızın 4000 mb yani fabrikan bu hızda ürün elde ediyor sende bu ürünü alıp tekrar aynı yoldan götürüyorsun.
yada 128 bit yoldan 730 mb ile hammadde yetiştiriyorsun. Fabrikan hammaddeni 1800 le işliyor 730 mb ile geri götürüyorsun. Ve sonuçta ekrana görüntü geliyor. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı