200 TL Ekran Kartı Almalı Mıyım Yoksa Beklemeli Miyim ?

steadyflow

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Prime B550M-K
AMD Ryzen 5 5500
ASUS Dual RTX 3060 12GB
Adata XPG 2x8 GB 3200 Mhz
Kingston 1TB NV2 NVMe PCIE 4.0
FSP Hyper Pro H3 650W 80+ Bronze
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms
Başlıkta belirttiğim gibi durumum. Farkında olmadan Dx11 desteklemeyen kartımla Dx11 uyumlu olan COD:Ghosts almışım. Dx11 destekli ekran kartları buldum dediğim fiyata. Asus R7 240 Gddr3 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar mesela biri bu. Bütçem kısıtlı maddi sıkıntılar yüzünden. Sizce bu kart bana ne kadar faydalı olur ? Süresi yani ne zamanın oyunlarına kadar işime yarar ? Sizin önerileriniz var mı ? Fikirleriniz çok önemli benim için. @Recep Baltaş @Murat5038 @MF

Sistemim ;
AMD Phenom II X4 3.40 Ghz
Kingston DDR3 4 GB RAM
PSU : 350 Watt

Düşük ayarlarda oyun oynarsın. sistemin bence yeterli. Alacağın kartın çekirdek hızı düşük. 1 ghz çekirdek hızında ekran kartı tercih etmen seni rahatlatır. Bellek miktarı 2 gb olmasına takılma ekran kartında mühim mesele çekirdek hızı. 730 mhz ile düşük ayarlarda oynayabileceğine inanıyorum. Ama biraz daha üzerine koyarsan 1 gb 1ghz olan bir ekran kartıyla daha rahat edersin.

işlemcin ve ram miktarın makul bence.

Arkadaşım aldı bu ekran kartından onun oynadığı oyunlar için yeterli oldu GTA 4'ü falan oynadı ama sen ne tür oyun oynayacaksın ?
Şuan ekran kartı Watch_Dogs,Battlefield 4,CoD:Ghost'u kaldırıyor Youtube'da videoları mevcut.Bütçen kısıtlı ise 2.El Ekran kartlarına bakabilirsiniz.

Ben bugün Sapphire R7 240 aldım. Euro Truck Simulator 2'yi yüksek ayarda 60 FPS alarak oynuyorum. Asus yerine bunu alın. Sapphire R7 240 Gddr3 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Euro Truck Simulator 2 değil benim hedefim. Ben Ghosts oynamak için alıcam. Ultra ayar falan beklemiyorum ama gidip de 800x600 çözünürlükte düşük ayarda oynamak da istemiyorum. Anlatabilmişimdir umarım. :kararsız:

Arkadaşım aldı bu ekran kartından onun oynadığı oyunlar için yeterli oldu GTA 4'ü falan oynadı ama sen ne tür oyun oynayacaksın ?
Şuan ekran kartı Watch_Dogs,Battlefield 4,CoD:Ghost'u kaldırıyor Youtube'da videoları mevcut.Bütçen kısıtlı ise 2.El Ekran kartlarına bakabilirsiniz.
İkinci el ne kadar güvenli olabilir ki ? Bilmiyorum yani. Kullanılmış da istemiyorum pek.

Euro Truck Simulator 2 değil benim hedefim. Ben Ghosts oynamak için alıcam. Ultra ayar falan beklemiyorum ama gidip de 800x600 çözünürlükte düşük ayarda oynamak da istemiyorum. Anlatabilmişimdir umarım. :kararsız:
Kesinlikle almalısınız bu fiyata Sapphire modeli yani önerim çok iyi ben 170 TL'ye aldım. Hala performansına inanamıyorum.

Low ayarlarda oynanabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşük ayarlarda oyun oynarsın. sistemin bence yeterli. Alacağın kartın çekirdek hızı düşük. 1 ghz çekirdek hızında ekran kartı tercih etmen seni rahatlatır. Bellek miktarı 2 gb olmasına takılma ekran kartında mühim mesele çekirdek hızı. 730 mhz ile düşük ayarlarda oynayabileceğine inanıyorum. Ama biraz daha üzerine koyarsan 1 gb 1ghz olan bir ekran kartıyla daha rahat edersin.

işlemcin ve ram miktarın makul bence.

Peki bütçem doğrultusunda önerdiğiniz bir kart var mı ? Oyunları orta düzeyde açabilcek ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı