2023'te 2017-2018'deki gibi LGS kalkar mı?

@wopiptactiacl

İşte problem tam olarak burada başlıyor. Soruda zaten sizin kullanmanız gereken bilgiler genelde veriliyor. Burada sizin analitik düşünme performansınızı ölçüyorlar. Elinizdeki bilgiyi gerçek hayata nasıl dökebilirsiniz bunu öğrenmek amaçları. Aslında sorularınız oldukça kolay.

Bunu geliştirmenin yolu da eğitim sistemini düzeltmekten geçiyor. Uygulama ağırlıklı bir eğitim yapılmalı. Hala daha soru çözüp çocukların sadece çok ufak bir yüzdesinin başarılı olabileceği bir sınava zorla alıyorlar.

Benim o sorudan örnek vereyim, 32x21'i görmem 3-5 saniyemi aldı ama ben 8.sınıf öğrencisi değilim. Sizin de bunu görmeniz için sizi hesap makinesi gibi eğitmemeleri gerekiyor.

Gerçi üniversitede sizin öğrendiğiniz her şeyi size baştan doğru bir şekilde öğretiyorlar. Nerden bakarsan saçmalık.
Hocam sizce bu yeni nesil Allah'ın belası soruları çözmek için neler yapmamız faydalı olabilir? Çok pratik yapmak dışında.

Kalkmayacak, tabiri caizse eşek gibi çalışacaksınız. O sınava girip o stresi yaşayacaksınız, yaşatacaklar. Bundan kaçış yok, o soruları stresli şekilde çözmeye çalışıp, yapamadığınızda ağlayacaksınız. Çok ter dökeceksiniz, yapabileceğiniz tek şey çalışmak, daha çok çalışmak. Her türlü o sınava gireceksiniz, tabii ki girmeyi isterseniz. Sınav değişse daha zor sorarlar, her türlü zorlanacaksınız.

Geri
Yukarı