27.000$ Satılan Mustang'in Türkiye'de 490.000₺ Olması

Türkiye de ucuz bir şey yok mu sanıyorsunuz?
"insan hayatı" var işte. Bayağı ucuz.

Bastığın an cezaların peş peşe geldiği yollar olsa gerek. :)

Medeni ülkelerde trafik kurallarına uymamak garipsenecek şey, cezalar gerçekten uygulanıyor bu yüzden kimse cesaret edemiyor yasak bir yere park etmeye ya da hız sınırını aşmaya. Bizde adam trafik polisinin önünde yasak yere park eder ceza yemez. Trafik kurallarına uymamak asıl eksiklik ülkede. Hız istiyorsan piste gideceksin. Kimse sizin bir anlık dalgınlığınız yüzünden hayatından olmak ya da kazaya karışmak zorunda değil. Hız sınırının olmadığı otoban istiyorsan da Almanya'da kullanabilirsin ama şehir içinde hız sınırını aşarsan trafik polisi durdurur yüklü bir ceza verir sana. Ceza vermesi için elinde telefonla etrafı çekmen bile yeterli. Bu kadar katı kurallar.

İnsan hayatının en ucuz olduğu yerlerden biri trafik bu ülkede, unutmayın.

Beyler çalışın alın ya. Hele gelin bi istanbula herkesin altında lüks otomobiller var. Eski model araç göremezsiniz.Bu ülkede fakir yok kimse ninni okumasın.

Beyler çalışın alın ya. Hele gelin bi istanbula herkesin altında lüks otomobiller var. Eski model araç göremezsiniz.Bu ülkede fakir yok kimse ninni okumasın.
İşte böyle düşünenler yüzünden bizde zarar görüyoruz. Neyi anlamıyorsun? Araba 160.000₺ ama devletin aldığı ÖTV 255.000₺ + KDV var. Çok mu meraklısın bu kadar vergi ödemeye? Arabayı satandan fazla kazanıyor. Ne kadar meraklısınız fazla vergi ödemeye. Hangi ülkede bu kadar abartılı bir vergi sistemi var?
Arabanın normal değerinden kaç katına alıyorsun. Dahada burada karşı çıkıyorsun çalış al diye. Bir ürünün kaç katına almak zorunda kalıyoruz.
Siz haber izlemiyorsunuz galiba. Bir haberleri açın. Yoksulluk sayısına bir bakın. Asgari ücret ile nasıl geçinmeyi planlıyorsun?
Çok şaşırdım bu yorumunuza.

İşte böyle düşünenler yüzünden bizde zarar görüyoruz. Neyi anlamıyorsun? Araba 160.000₺ ama devletin aldığı ÖTV 255.000₺ + KDV var. Çok mu meraklısın bu kadar vergi ödemeye? Arabayı satandan fazla kazanıyor. Ne kadar meraklısınız fazla vergi ödemeye. Hangi ülkede bu kadar abartılı bir vergi sistemi var?
Arabanın normal değerinden kaç katına alıyorsun. Dahada burada karşı çıkıyorsun çalış al diye. Bir ürünün kaç katına almak zorunda kalıyoruz.
Siz haber izlemiyorsunuz galiba. Bir haberleri açın. Yoksulluk sayısına bir bakın. Asgari ücret ile nasıl geçinmeyi planlıyorsun?
Çok şaşırdım bu yorumunuza.

Dostum bende fakirim. Arabam yok. Evet bende şikayçiyim herşeyde bu kadar vergi olmasına. Lakin dışarı baktığımız zaman maşallah herkeste lüks arabalar lüks telefonlar var. Adamlar alıyor yani kredi mi çekiyor banka mı soyuyor anlamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı