3400₺ ekran kartı önerisi

Özellikle 20.11.11 yani en güncel sürümü, öncekilerde de pek bir sıkıntım yoktu zaten. Nadiren de olsa CS'de errorla karşılaşıyordum ve Steam'de dosyaları doğruluyordum sorunum çözülmüyordu. 20.11.11 güncellemesiyle artık bu durumla da karşılaşmıyorum.

Bir deneyeyim bakalım inşallah sorun çıkmaz. Yakında Cyberpunk 2077 çıkacak kart yüzünden oynayamazsam bu üzücü olur benim için

2060 varken bu ?
1080 Ti sıfır fiyatı yazmış terbiyesiz herif hem kullan hem 3 senelik kart hem de 0 fiyatına sat. Kesinlikle o fiyata alınmaz. 1600-2200 civarına GTX1070 Ti var onu alırım daha iyi.
0 fiyatına görmedim 3K ya 1080 Tİ
Eski kartım AMD. Her güncellemede sorunlar gitti deniliyor. İnanmayın. Bizzat kendim her sürücü geldiğinde geçecek diye bekledim fakat o kadar mühendis ufak hatalarla bile baş edemiyor. Mavi ekran, yeşil ekran ve Wattman hatalarıyla uğraşmaktan oyun oynama hevesim kalmamıştı.
Hangi ekran kartıydı ?
Vazgeçtim 1080 Tİ felan boş iş ama 5700 felan düşüyor dediniz o da olabilir.
Hocam bende Sapphire Pulse RX 5700 XT var hiçbir problem yaşamadım ve getirdikleri yazılım güncellemeleriyle de kartı güncel ve daha performanslı kılıyor.
Biraz model ile de alakalı sanırım

Son düzenleme:
RX 5600XT FPS bakımından çoğu oyunda RTX2060'ı geçen bir kart lakin DLSS ve RTX'den dolayı RTX 2060'ı da tercih edebilirsiniz. Şahsen ben RX 5600XT'yi tercih ederdim çünkü RTX 2060'la RTX teknolojisinden ne kadar yararlanılabilir orası tartışılır. Cyberpunk gibi güçlü oyunlarda hem RTX hem de yüksek grafik ayarları kaldırabileceğini sanmıyorum. Özellikle yeni nesil oyun dünyasına giriş yapmışken.

RX 5600XT FPS bakımından çoğu oyunda RTX2060'ı geçen bir kart lakin DLSS ve RTX'den dolayı RTX 2060'ı da tercih edebilirsiniz. Şahsen ben RX 5600XT'yi tercih ederdim çünkü RTX 2060'la RTX teknolojisinden ne kadar yararlanılabilir orası tartışılır. Cyberpunk gibi güçlü oyunlarda hem RTX hem de yüksek grafik ayarları kaldırabileceğini sanmıyorum. Özellikle yeni nesil oyun dünyasına giriş yapmışken.
Hocam rahat yayın açsın gerisi umrumda değil Ryzen 5 3500X yanına bu arada ince hesap ta hazır sistem var 5600 XT XFX THİCC III PRO ve R5 3500X li alayım mı 6,8K fiyatı

Hocam sisteme baktım, kasayı Carbide SPEC-05 ile değiştirmeniz gerekiyor bu 3 TL daha pahalı oluyor, RX 5600XT Thicc 3 Ultra eklediğimze 1160 TL düşüyor fiyatı, fakat SSD'si James Donkey olduğu için pek emin olamadım ayrıca 500 GB'ın yeterli olacağını düşünmediğimden bir tane Seagate 1 TB HDD ekledim ve HDD 350TL tuttu(Kasada HDD yok). Böylece kasanın fiyatı 7489 TL tuttu.

Hocam sisteme baktım, kasayı Carbide SPEC-05 ile değiştirmeniz gerekiyor bu 3 TL daha pahalı oluyor, RX 5600XT Thicc 3 Ultra eklediğimze 1160 TL düşüyor fiyatı, fakat SSD'si James Donkey olduğu için pek emin olamadım ayrıca 500 GB'ın yeterli olacağını düşünmediğimden bir tane Seagate 1 TB HDD ekledim ve HDD 350TL tuttu(Kasada HDD yok). Böylece kasanın fiyatı 7489 TL tuttu.
HDD olmasına gerek yok şu an ki PC'de kullandığımı takarım.
James Donkey'in 1 TB SSD'sini takınca 7600₺ tutuyor o nasıl peki ?

20.11.1 sürümünde yeşil ekran alır almaz kartı satım. 1 hafta sorun yaşamayınca kart sorunsuz olmuyor. Burada fanboyluk yapmıyorum. AMD ekran kartlarından çok çektim. Mouse kırmışlığım bile var. Konu sahibi arkadaş kumar oynamak istiyorsa AMD kart alabilir.
Athlon 200GE APU işlemci kullanıyorum, RX Vega 3 grafik işlemcisi var içinde ve hiçbir hata almadım şu ana kadar 2 aydır kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı