35.000 TL'ye oyun için Excalibur mu Monster mı alınmalı?

Bütçe
25000-35000
Excalibur G770 RTX 3050 modelini aldım içerisine 120W adaptör koymuşlardı oyun oynarken şarjı azalıp FPS drop yemeye başlıyordum ayriyeten 96-100 derece sıcaklıkta çalışıyordu oyunlarda. Satıp Monster Abra A5 v19.4.6 RTX 3050 modelini aldım oyunlarda maksimum 87 derece sıcaklığı görüyor ve hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet memnunum

Cevap veriyorum C. İkiside değil.

-Alacağın laptopta Mux switch kesinlikle olsun.
-6gb vram altı kesinlikle olmasın.
-Ayrıca birebir incelemesi olan modellere öncelik ver. Çünkü uzun model numarasının son birkaç hanesi bile değişse birçok özelliği değişebiliyor.
-Yorum az olan satıcı ve pc den koşarak kaç.
-Gaming konusunda kendini ispat etmiş markalara yönel asus, msi, lenovo Legion gibi.

Dipnot: monster iade etmiş ve gaming laptoptan ağzı yanmış biri olarak bu önerileri yaptım. Akıl sağlığın için önerilerimi dikkate al.

Dizüstü şart değilse masaüstü toplama pc al kesinlikle. Onun dışında excalibur sakın alma, diğer markalara yönel.

Merhaba, ben Akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
1- 25-35 bin Türk lirası harcayabilirim.
2- Monster ve Excalibur gibi markalar ne kadar iyi pek bilmemekteyim ve bu iki markalardan bir tane bilgisayar önermenizi istiyorum.
3-3D yazılım, render, video montaj işlerini yapmayacağım amacım yüksek FPS değerlerinde keyifli oyun oynamaktır.
4- Laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- Uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- Ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.
Şimdiden bu formu kuran ve emeği geçenlere, ve yardım edeceklere teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat.
Casper ile alakalı çok önyargı var. Sorunlu olan G770 modeli ve şu an G870 modelini kullanıyorum ve memnunum. Isınıyor olsa bile (ısısına bakmadım) hissetmiyorsunuz ve performansta da düşüş olmuyor. Bir de Excalibur fanboyu değilim sadece memnunum ama müşteri hizmetleri hakkında bir şey diyemem.

Hocam ne tarz oyunlar oynuyorsunuz?

Ona göre markadan bağımsız bulmalısınız.

Excalibur da MUX var. Excalibur Control Center yazılımından.

casper ve monster donanımları yüksek olunca, o laptopları iyi sanıyor bazıları.
kağıt üstünde iyi olabilir.
pratikte arıza ve sorun yumağı.

tek atımlık kurşunun varsa asus veya dell tercih edebilirsin.
msi fiyatları uçuk
Hocam hiç de öyle değil. Asustan g15 strix 6800h ve 3050 alacağına Acer 12500h ve 3050ti alırsın. İki bin de cebe

Hp almayın düşük watt

Bu arada sadece buraya alışmak istiyorum. Yanlışım varsa kibarca düzeltilmesine alınmam. :)

Monsterdan uzak durun tamamen orta kalite plastik.

Excalibur G770 RTX 3050 modelini aldım içerisine 120W adaptör koymuşlardı oyun oynarken şarjı azalıp FPS drop yemeye başlıyordum ayriyeten 96-100 derece sıcaklıkta çalışıyordu oyunlarda. Satıp Monster Abra A5 v19.4.6 RTX 3050 modelini aldım oyunlarda maksimum 87 derece sıcaklığı görüyor ve hiçbir sorunla karşılaşmadım gayet memnunum
G770 kronik sorunlu bir de o fiyata G770 alacak enayi çıkmaz. 2 ise daha üst serilerin yeni modellerinde bu sorun yok.

Son düzenleme:
Merhaba, ben akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
2- Monster ve Excalibur gibi markalar ne kadar iyi pek bilmemekteyim ve bu iki markalardan bir tane bilgisayar önermenizi istiyorum.
3-3D yazılım, render, video montaj işlerini yapmayacağım amacım yüksek FPS değerlerinde keyifli oyun oynamaktır.
4- laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.
Şimdiden bu formu kuran ve emeği geçenlere, ve yardım edeceklere teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat.

O kadar bütçen varsa o cihazlara bulaşma sakın. Ben Acer Nitro 5 almıştım i7 12th 3060 140W olan modelini. 28k ya aldım şimdi 33K oldu.

Bu bütçedeki MSI laptoplar, giriş seviyesi ve tek fanlı pek iyi olmayan modeller oluyor.

Monster ve Excalibur'lar da bu bütçede; Asus, Lenovo, Acer ve HP gibi markalar varken tercih edilebilecek seviyede değil. Tercihinizi buna göre yapın.

Merhaba, ben akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
4- laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.

Excalibur G870 önerebilirim ekran kartını 4060 yaparsın ve kendince özelleştirirsin. İnceleme videolarını da izle hoşuna giderse alabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı