35.000 TL'ye oyun için Excalibur mu Monster mı alınmalı?

Bütçe
25000-35000
3060 + R7 li bi ROG indirim ile bu fiyatlara alınabilir hadi oda olmasa msi i5 12. Nesil + 4060 lı sistemleri bulunabilir. Onu alır oturur ama en azından ne aldığını bilir.
45 watt mı? Bu bütçeye de 3060 ve R7 mantıklı değil 8 GB VRAM olması lazım.

Asus Rog modellerini niye kimse önermemiş benim bildiğim kadarıyla oldukça kaliteliler.
Bütçesinde yok.

Merhaba, ben akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
1- 25-35 bin Türk lirası harcayabilirim.
2- Monster ve Excalibur gibi markalar ne kadar iyi pek bilmemekteyim ve bu iki markalardan bir tane bilgisayar önermenizi istiyorum.
3-3D yazılım, render, video montaj işlerini yapmayacağım amacım yüksek FPS değerlerinde keyifli oyun oynamaktır.
4- laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.
Şimdiden bu formu kuran ve emeği geçenlere, ve yardım edeceklere teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat.

Hocam merhaba bende zamanında çok araştırdım Excalibur, Acer Nitro 5, ASUS TUF A15 laptoplarını karşılaştırdım. ASUS TUF A15 aldım. 6-7 aydan beri kullanıyorum. Bu seçimi yapmamdaki sebep ASUS'un kasasının metal olması ve sağlam hissettirmesi, ekran renklerinin daha dolgun gözükmesi, klavye tuşlarının sert olması ve klavye kısmının oyun oynarken ısınmaması, genel olarak ASUS'un daha uzun ömürlü olacağını düşünmem. Arkadaşlarıma da TUF A15 öneriyorum, kullanan arkadaşlarım da memnunlar. Uzun zamanda Monster sıkıntı çıkartabiliyor tam olarak emin değilim yeni modellerde nasıl ama tercih size kalmış.

G870 kasayı kullanıyorum ve ısınma sorunu gerçekten yaşamadım. Bazı arkadaşlar ütü veya kızartma makinası olabilir demiş fakat katılmıyorum. Kalite olarak karşılaştırma yapmayacağım çünkü asus kullanmadım. Sadece bu kasa excaliburun bir sıkıntısı olmadığını söylemeye çalışıyorum. Ben alırken 22.399 TL idi, şuan fiyatı benim aldığımdan daha pahalı. Daha mantıklı ürünler var mıdır bu fiyata, bilemiyorum elbette olabilir ama G870 lerde ısınma veya mavi ekran gibi bir problem yaşamadım. Boştayken fanı oldukça sessiz. Oyun oynarken fanlar max rpmde (6000 civarında) döndüğünde ses yapmıyor değil. Diğer cihazlarda durum nedir bilmediğim için kıyas yapamam ama durum bu. Malzeme kalitesi olarak ben memnunum, soğutma performansı olarak da gayet memnunum. Ama dediğim gibi bu fiyat aralığına daha iyi özelliklere sahip laptoplar bulunabilir.

Hocam merhaba bende zamanında çok araştırdım Excalibur, Acer Nitro 5, ASUS TUF A15 laptoplarını karşılaştırdım. ASUS TUF A15 aldım. 6-7 aydan beri kullanıyorum. Bu seçimi yapmamdaki sebep ASUS'un kasasının metal olması ve sağlam hissettirmesi, ekran renklerinin daha dolgun gözükmesi, klavye tuşlarının sert olması ve klavye kısmının oyun oynarken ısınmaması, genel olarak ASUS'un daha uzun ömürlü olacağını düşünmem. Arkadaşlarıma da TUF A15 öneriyorum, kullanan arkadaşlarım da memnunlar. Uzun zamanda Monster sıkıntı çıkartabiliyor tam olarak emin değilim yeni modellerde nasıl ama tercih size kalmış.
TUF metal kasa mı? Plastik değil mi o?

Yorumdaki bazı arkadaşların piyasadan haberi yok. Bu bütçede msi, rog falan bahsediyorlar. Önce bi piyasaya bakın sonra yorum yazın. Bu bütçede önereceğiniz msi dan hayır gelmez. Rog alırsan da yarı performansı alırsın muadillere göre. Zaten alt seviye roglar premium değil ki..

Dediğim gibi bütçem 25-35bin arası ne alacağım pek bir fikrim yok sadece bu iki markayı çok duydum çevremde alan çok var model önerisi olan var mı?

Bildiğim tek şey monster cidden berbat çünkü teknik servisine gitmiştim insanlar sıra olmuş pcler bozuluyor ve teknik servis ürünlere bakmıyor alıyor bakmadan geri veriyor

Yeni konular

Geri
Yukarı