45 Kilo İle Spor Yapmak Sağlıklı mı?

Hocam o dediğini ben daha önce yapıyordum ve 40 kiloydum. Yani ben abur cubur zaten çok çok fazla tüketen birisiyim ve ne yaparsam yapayım kilo alamıyorum. Normal insan çok fazla oturur ve çok fazla abur cubur yerse obeze doğru gider bende gram tıklama olmuyor. Spora da bu yüzden başladım zaten.

Kilo almak benim problemim. Dinlenme günlerimde protein almaya dikkat ediyorum. Spordan önce yemek yememeye de dikkat ediyorum. Bunu yediğim şeyi yakmak olmasın, aksine tamamen kasları yaksın ve geliştirsin diye yapıyorum. Boyum zaten yaşıma göre ideal. 176 cm. Umarım beklediğim gelişimi gösterebilirim. Herkese teşekkür ederim.
Kardeşim tam yerine geldin bu tavsiyeyi hiç biryerde duyamazsın. Sabah kalkıyorsun 40 veya 50 şınav artık ne kadar çekebiliyorsan. Ardından mekiğini çekiyorsun. Sonra gömebildiğin ne varsa gömüyorsun. 3-4 haftada kilo aldığını farkedersin.

Kardeşim ben 1 senede 46 kgdan 60KG ye ciktim. Önceleri cok zayiftim celimsizdim simdi vücudum gayet yapili duruyor sana biraz tavsiye vereyim.

Beslenme:
Duzenli beslen gunde 5 öğün ye. Saatleri ayni olsun.
Yemeklerde çay su hoşaf meyve suyu vs içme. Çorbayı ilk basta içme. Bunlar mideni doldurur.
Ne kadar cok ekmek yersen o kadar kilo alirsin anlayisi yanlış. Ekmegi azalt yemek yemene bak, pirinç pilavı gom sürekli.
Meyve sebze tuket, ogunler arasinda surekli kuruyemiş ye cidden cok etkili ancak cok pahalı oldu artık.

Spor:
Spor konusunda kardiyor vs yapma sadece 5 dk isin yeter. Kosu bandi, bisiklet vs sana ters.
Tum vücut veya bölgesel calis hic fark etmez. Ne kadar cok calisirsan o kadar cok kilo alirsin. Normalde vücudun kilo almaya yatkın değil ancak calistigin için oradaki kaslar zorla gelişiyor.
Evde calismayla olmaz corona bitsin direkt spor salonuna basla benim hayatimi degistirdi.
Evde çalışmak için en iyi sey barfix ve şınav.

Benim diyeceklerim bu kadar, zayif olman dezavantaj değil aksine avantaj, yeteri kadar calisirsan kaslarin belirgin oluyor çok parçalı oluyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı