46 kilo birisi askere nasıl gidebilir?

Merhaba askerlik tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum fakat sağlık ocağında yapılan muayenede 174 cm 46 kg çıktım ve askeri hastaneye iç hastalıklarına sevk edildim. İnternetten sitelerde baktığımda 48 kg ile askere gidebiliyorum. Sağlık ocağına gitsem raporda 48 olarak görünsem bu bir yol olur mu yoksa işe yaramaz mı? Eğitim araştırma hastanesine gitsem tek bir doktora mı gideceğim yoksa 6 7 tane doktor mu gezeceğim ve sizce askere gitmemi sağlarlar mı?

Astsubay olarak başvuruda bulunmak istiyorum.

Kiloyu geçtiğin sürece sıkıntı çıkmaz bir iki kilo eksikse minik ağırlık barları al görünmeyen bir yerine koy ekstra ağırlık sağlasın.

Mağarada yaşayan sensin yobaz AKP'li herif.

Kiloyu geçtiğin sürece sıkıntı çıkmaz bir iki kilo eksikse minik ağırlık barları al görünmeyen bir yerine koy ekstra ağırlık sağlasın.

En kötü doktora durumu söyle belki yardım eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo alabilsem alırım arkadaşlar sorun kilo alamıyorum oluşum. Askerliği istememin bir sebebi de bu aslında düzenli kilo ve spor ile 12 ay da kendime geleceğime bayağı gelişeceğime de inanıyorum. Farkındayım zayıf olduğumun ama sorduğum soru ve beklediğim cevap bu değil
Patates soymakla ve tuvalet temizlemekle nasıl kendine geleceksin.

Mağarada yaşayan sensin yobaz AKP'li herif.

En kötü doktora durumu söyle belki yardım eder.

Sağlık ocağında kilomu 48 göstersem yetiyor 174 boy 48 kiloda girebiliyorum askere fakat askerde kilo ölçümü yapmayacaklar mı? Orada 45 46 çıkarsam ne olacak bunun ne anlamı olacak ki?

Hızlı metabolizma sorunu. Bende de var.

Şu an 1.78-63 Kiloyum. Geçen yıl 1.78-54 Kiloydum. Kilo almak istiyorsanız maalesef yağlı yiyecekler tüketmelisiniz. Burger, Patates ve Makarna gibi yiyecekler kilo aldırır. Sabit bir yemek düzeni yapın kendinize. Ben günde 5 öğün yiyorum.

Sağlık ocağında kilomu 48 göstersem yetiyor 174 boy 48 kiloda girebiliyorum askere fakat askerde kilo ölçümü yapmayacaklar mı? Orada 45 46 çıkarsam ne olacak bunun ne anlamı olacak ki?

Hocam yani ben sana doktorda yağabileceğin şeyleri söyledim doktordan geçtikten sonra askere gidene kadar ye iştah açıcı ilaçlar var eczanelerde onlardan al çünkü askerde kilo ölçümü geldiğinde tek şansın kilo almış olmak.

Öncelik doktora görünmeni tavsiye ederim. Neden kilo alamadığınla alakalı. Metabolizman mı hızlı yoksa hormonlarında mı bir anormallik var buna bakılması lazım.

Merhaba askerlik tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum fakat sağlık ocağında yapılan muayenede 174 cm 46 kg çıktım ve askeri hastaneye iç hastalıklarına sevk edildim. İnternetten sitelerde baktığımda 48 kg ile askere gidebiliyorum. Sağlık ocağına gitsem raporda 48 olarak görünsem bu bir yol olur mu yoksa işe yaramaz mı? Eğitim araştırma hastanesine gitsem tek bir doktora mı gideceğim yoksa 6 7 tane doktor mu gezeceğim ve sizce askere gitmemi sağlarlar mı?

Astsubay olarak başvuruda bulunmak istiyorum.

Bol kalorili yiyecekler ye protein bol olsun Adana kebapçılarda 1 kilo alırsın 2 porsiyon yersen.

Öncelik doktora görünmeni tavsiye ederim. Neden kilo alamadığınla alakalı. Metabolizman mı hızlı yoksa hormonlarında mı bir anormallik var buna bakılması lazım.
Herhangi bir sorun bulunamadı şimdiye kadar bilindik hastalığım yok hızlı haraket ediyorum metobolizmam hızlı birazda düzensiz yemekten kaynaklı muhtemelen

Size şöyle söylim üst üste her gün döner yediğim bir çok haftam olmuştu aynı kiloda sabit kaldın

Daha önce kilo alamama sorunu için dahiliyeye falan gitmiştim herhangi bir sorunum olmadığını söylediler başka doktora mı gitmem gerekiyor?

Fakat dediğiniz mantıklı geldi kilomu 48 gösterip askere kadar 2 3 kilo alırım diye düşünüyorum diyetisyene gidiyorum düzenli kilo almai için.

Yeni konular

Geri
Yukarı