5300 TL Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Ti sistem toplama

Ram sipariş üzerine gelecek bir nevi ben ne istersem o. RX 5700 hakkında bilgim olmadığından ve 1660Ti’a göre pek önerilmediğinden açıkçası pek düşünmüyorum. Hemen almak gibi bir acelem yok tereddüt etmeden karar verdiğim gibi alacağım. Bu tarz işlerde aceleci davranmayı sevmiyorum pişmanlık yaşamak hiç istemem. Ve bios güncellemesi sıkıntılı bir şey mi? R5 3600’ün performansından mahrum kalmaya değer mi?
Rx 5700 yeni yeni çıkıyor ve 2060 la kapışıyor
(Renderda daha iyi oyunda çok yakın) hemen demem ise b450 ve bios güncellemesi içindi çünki b550 gibi 3. nesil için bi anakart gelirse 2600 almak üzebilir ram için adata ya bak derim
(Renderda daha iyi oyunda çok yakın) hemen demem ise b450 ve bios güncellemesi içindi çünki b550 gibi 3. nesil için bi anakart gelirse 2600 almak üzebilir ram için adata ya bak derim
B450 lerde 3. nesiller takınca hemen çalışmaz bios güncellemesi ister 2. nesil bir işlemcin yoksa anakartın flash bios destekli olmalı yoksa paran boşa gider

B450 lerde 3. nesiller takınca hemen çalışmaz bios güncellemesi ister 2. nesil bir işlemcin yoksa anakartın flash bios destekli olmalı yoksa paran boşa gider
RX 5700 sitelerde mevcut görünmüyor. Ve bios güncellemesi yapılmıyor mu?

RX 5700 sitelerde mevcut görünmüyor. Ve bios güncellemesi yapılmıyor mu?
Bios için 2. nesile ihtiyacın olucak ya da flash bioslu bir anakarta Itopya'da bulunmakta rx5700
Bios için 2. nesile ihtiyacın olucak ya da flash bioslu bir anakarta Itopya'da bulunmakta rx5700
3. nesil bir işlemci ile b450 bootlanmaz

Linte okursanız daha detaylı bilgi var

3. nesil bir işlemci ile b450 bootlanmaz

Linte okursanız daha detaylı bilgi var
Evet google’da çıkmamıştı sitede buldum fakat fiyatı bi tık yüksek geldi. Siz işlemciyi düşürüp ekran kartını yükseltmeyi mi öneriyorsunuz?
Arkadaşlar sistem şu an bu şekilde;
416298

Bunlara ek olarak 8 GB Ram ve 1TB HDD gelecek hediye olarak.
Vatan'dan almaya karar verdim çünkü taksitle alacağım için diğer "avantajlı" siteler taksitle vatandan topladığımın daha üstünde bir fiyat veriyor maalesef bu yüzden Vatan en mantıklı tercih oldu benim için. Revize etmem gereken bir yer var mı? Sistem olmuş mu?

Son düzenleme:
Evet google’da çıkmamıştı sitede buldum fakat fiyatı bi tık yüksek geldi. Siz işlemciyi düşürüp ekran kartını yükseltmeyi mi öneriyorsunuz?
Arkadaşlar sistem şu an bu şekilde;
Eki Görüntüle 416298
Bunlara ek olarak 8 GB Ram ve 1TB HDD gelecek hediye olarak.
Vatan'dan almaya karar verdim çünkü taksitle alacağım için diğer "avantajlı" siteler taksitle vatandan topladığımın daha üstünde bir fiyat veriyor maalesef bu yüzden Vatan en mantıklı tercih oldu benim için. Revize etmem gereken bir yer var mı? Sistem olmuş mu?
Daha önce dediğim gibi b550 leri beklemeyeceksen 2600 ile rx5700 almanı öneriyorum sistemi şu an alırsan boot etmiyecektir.

B450 ekran kartına bios günceklemesi yapabilirsiniz, B550'ler saçma olur ben çok ümitli değilim.
2600 almanızı önermem 3600 tekli çekirdek olarak daha üstün ve fiyat farkına kesinlikle değecektir, ekran kartı yükseltmesi yapacağınız zaman işlemci yerine monitör alırsınız (2-4K) tüm ekran kartlarını besleyebilir.
RX5700 bende öneririm ama 2-3 fanlı tasarımları bekleyin.
MB520 kasasına bakın, o kasa tamamıyla çöp hava akışı olarak vasat.
Hala diyorum o 400TL'ye MB511 + PSU almak çok daha mantıklı, hava akışı olarak baya iyidir.
Sistemi F/P bulmadım Vatan KDV indirimini bekleyin. Lütfen.
O para zor toplanmıyor...
@Pantheon hocam sence nasıl?
AMD R5 2600X-RTX2060 VENTUSXSOC-MSI B450M PRO-VDH-KINGSTON 480GB SSD-GSKILL 8GB - Vatan Bilgisayar Bu sistemi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 ekran kartına bios günceklemesi yapabilirsiniz, B550'ler saçma olur ben çok ümitli değilim.
2600 almanızı önermem 3600 tekli çekirdek olarak daha üstün ve fiyat farkına kesinlikle değecektir, ekran kartı yükseltmesi yapacağınız zaman işlemci yerine monitör alırsınız (2-4K) tüm ekran kartlarını besleyebilir.
RX5700 bende öneririm ama 2-3 fanlı tasarımları bekleyin.
MB520 kasasına bakın, o kasa tamamıyla çöp hava akışı olarak vasat.
Hala diyorum o 400TL'ye MB511 + PSU almak çok daha mantıklı, hava akışı olarak baya iyidir.
Sistemi F/P bulmadım Vatan KDV indirimini bekleyin. Lütfen.
O para zor toplanmıyor...
@Pantheon hocam sence nasıl?
Güncelleme işlemini vatan yapıyor mudur?
RX 5700 düşünmüyorum sanırım 1660 Ti'da karar kıldım. Kafama yattı sayılır.
Linkini attığınız kasayı ekliyorum umarım güzeldir, kasayı rastgele seçmiştim doğrusu yorumları güzel diye.
Ve son olarak bir monitöre ihtiyacım var. Maksimim 1400 TL olacak şekilde bu sisteme yakışacak bir monitör.
AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Bu monitör karşıma çıktı fakat moba ve mmorpg oyunlarda curved tavsiye edilmiyor gibi bir yazı okudum ve ben de LoL oynayan biri olduğum için tereddüte düştüm. Yorumlarınız ve fikirleriniz benim için çok önemli, teşekkürler.

Monitör için yeni konu açabilirsiniz, bilgim yok o konu hakkında.
Vatan'a gidip almanızı önermiyorum, aldıktan sonra "Ben sizden aldım bu sistemi, bios güncellemesi yapar mısınız?" Derseniz yaparlar büyük ihtimalle. Mağazalarına gidersen sana 1660Ti'lı sistem toplayacaklarını sanmam veya MB520 koydurmazlar. Ellerinde hangi satmayan ürün varsa onu verip gönderirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı