6750XT için 1080p vs 1440p

soruyu böyle sormamıştım aslında niye böyle konu başlığı oldu anlamadım benim sorduğum soru 1080p ile 2k arasında bi grafik farkı var mı? yeni sistem toplayacağım ona göre ekran kartı ve monitör almak istiyorum gereksiz para harcamamak için sordum.

Soruyu böyle sormamıştım aslında niye böyle konu başlığı oldu anlamadım benim sorduğum soru 1080p ile 2K arasında bir grafik farkı var mı? Yeni sistem toplayacağım ona göre ekran kartı ve monitör almak istiyorum gereksiz para harcamamak için sordum.

Bu seviyede sistem toplamisken 2K çözünürlük tercih et, evet arada büyük fark var. Özellikle 27 inç ve üstü boyutta 2 k ile 1080p arasındaki fark çok göze batar.

Kafadan bilgi sallayıp insanları yanlış yönlendirmeyin, 2k Da 6750 xt ile ultrada 70 üstü fps alır. Çoğu oyunda da rahatlıkla güzel fps alarak oynar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2K ile 1080p arasında tabiki fark var. 27 inch 2k ips monitör almanızı tavsiye ederim.
Dostum attığın oyunların çoğu FPS/Grafik istemeyen oyunlar. CSGO, Overwatch, GTAV hafif oyunlar. Bu arada RDR2'de tamamiyle maksimum ayarlara aldığında 6750XT büyük ihtimal 40-45 civarı FPS verir. Cyberpunk'ta 45-60 civarında geziyor, Plague'de o civarda gezecek. Dying Light 2'de yüksek FPS olmayacak. 6900XT 4K kartı değil, 6750XT'de 2K kartı değil.

6900XT 2K, 6750XT 1080P kartı.

6900XT ile 4K 30-60 FPS oynamaktansa 2K'da 70-100 FPS oynarım.

Ben RX6700'ü 5600X ile 2K oynuyorum. Gayet iyi olduğun söyleyebilirim. Her oyunu ultrada oynayabiliyorum. Örneğin BF5 140FPS averaj. Sizin seçtiğiniz kart daha iyi, bence sorun yaşamazsınız.

Zamanında 6800XT vardı. O yanınca buna geçtim ve beni üzmüyor açıkçası.

RX6700 önerebilirim :) fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor. Bende sapphire model var ve 65 dereceyi şu ana dek aşmadı :)
BF5 CPU intense bir oyun o yüzden pek bir önemi yok.

soruyu böyle sormamıştım aslında niye böyle konu başlığı oldu anlamadım benim sorduğum soru 1080p ile 2k arasında bi grafik farkı var mı? yeni sistem toplayacağım ona göre ekran kartı ve monitör almak istiyorum gereksiz para harcamamak için sordum.
1080P uzun ömürlülük açısından daha iyi olur hocam. Farka gelirsek evet var.

Arkadaşlar uzun ömürlü muhabbeti saçmalık. Unutmayın dünyanın en iyi işlemcisine ve ekran kartinada sahip olsanız size zevk veren şey gözünüzün gördüğüdur. Ben hep söylerim sistemin en önemli parçası monitördur.

Yeni konular

Geri
Yukarı