6750XT için 1080p vs 1440p

Dostum attığın oyunların çoğu FPS/Grafik istemeyen oyunlar. CSGO, Overwatch, GTAV hafif oyunlar. Bu arada RDR2'de tamamiyle maksimum ayarlara aldığında 6750XT büyük ihtimal 40-45 civarı FPS verir. Cyberpunk'ta 45-60 civarında geziyor, Plague'de o civarda gezecek. Dying Light 2'de yüksek FPS olmayacak. 6900XT 4K kartı değil, 6750XT'de 2K kartı değil.

6900XT 2K, 6750XT 1080P kartı.

6900XT ile 4K 30-60 FPS oynamaktansa 2K'da 70-100 FPS oynarım.
bende de 6750xt var. Monitör alırken 2k tavsiyesi çok oldu ama alamamıştım. Bu yorumlara göre çok da bir şey kaçırmıyorum o zaman.

bende de 6750xt var. Monitör alırken 2k tavsiyesi çok oldu ama alamamıştım. Bu yorumlara göre çok da bir şey kaçırmıyorum o zaman.
Yorumlara göre demeyelim de , bu yoruma göre diyelim hocam. Arkadaş attığım cevabı ve videoyu anlamadığı için cevap verme gereği duymadım. Attığım videoda rdr2 ve benzeri büyük oyunların testide var ve hepsi 2k en yüksek ayarlarda. rdr2 70 üstü fps veriyor ki , FSR bile açık değil. FSR açık olsa bu oran daha da artacak. Eğer 2K monitörü bir yerde kendi deneyimleme şansınız olursa farkı görürsünüz.

Yorumlara göre demeyelim de , bu yoruma göre diyelim hocam. Arkadaş attığım cevabı ve videoyu anlamadığı için cevap verme gereği duymadım. Attığım videoda rdr2 ve benzeri büyük oyunların testide var ve hepsi 2k en yüksek ayarlarda. rdr2 70 üstü fps veriyor ki , FSR bile açık değil. FSR açık olsa bu oran daha da artacak. Eğer 2K monitörü bir yerde kendi deneyimleme şansınız olursa farkı görürsünüz.
Gönül isterdi 2k almayı ama maalesef bütçem yetmedi kendimizi avutuyoruz işte. 1-2 sene sonra alırım belki

Hocam 2K sağlam bir monitör almak maliyet açısından felaket pahalı (IPS, parlaklık seviyesi, yenileme hızı), RSR teknoloji sayesinde istediğiniz görüntüyü alabilirsiniz. Tabii ki de orijinal ile aynı kalitede olmayacaktır fakat bu görüntüyü kötü yansıttığı anlamına gelmez. Ben şahsen çoğu oyunda tatmin oldum.

Geri
Yukarı