A101 İade kabul Etmedi

kaizenfhc

Hectopat
Makaleler
1
A101'in sitesinden Kioxia 240 GB SSD aldım, sonra biraz araştırma yaptım ürün için kronik sorunlu falan yazıyordu forumlarda vs.
Ben de sipariş onaylanmadan iptal talebi gönderdim ama ürünü bana kargoladilar.
Daha sonra iletişime geçip iade etmek istediğimi söylediğimde bana gönderi kodu verdiler iadeyi başlatmak için.
3 Gün önce ürünü PTT ile gönderdim.
Bugün takip no ile baktığımda İade kabul Edilmedi yazıyordu.
Sizce ne yapmalıyım?

Not: 14 gün iade süresinin son 3 gününde kargoyla gönderdim.
Yani ürün bende 11 gün kaldı fakat hiçbir şekilde kullanmadım, kutusunu dahi açmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
A101'in sitesinden Kioxia 240 GB SSD aldım, sonra biraz araştırma yaptım ürün için kronik sorunlu falan yazıyordu forumlarda vs.
ben de sipariş onaylanmadan iptal talebi gönderdim ama ürünü bana kargoladilar.
Daha sonra iletişime geçip iade etmek istediğimi söylediğimde bana gönderi kodu verdiler iadeyi başlatmak için.
3 Gün önce ürünü PTT ile gönderdim.
Bugün takip no ile baktığımda iade kabul edilmedi yazıyordu.
Sizce ne yapmalıyım?

Not: 14 gün iade süresinin son 3 gününde kargoyla gönderdim.
Yani ürün bende 11 gün kaldı fakat hiçbir şekilde kullanmadım, kutusunu dahi açmadım.

Ürünün özelliği kronik sorunlu olmasıymış zaten şirket bir hata görmemiş haklı olarak.

Her ne olursa olsun, koşul aramaksızın iade almak zorunda, ben A101'in şirket politikasında bu var diye biliyorum. İade talebinizde bunun bilincinde oldugunuzu göstererek müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. A101, müşteri eğer memnun degilse tüketilmiş gıdalarında bile iade kabul ediyor. Ben yarısına kadar tüketilmiş bir pirinç paketinin iade alındıgına şahit oldum. Peşini bırakmayın.

Bir tavsiye;

Bu tip iadelerde sebep yazılması gerekiyorsa "Tüketici kanunu gereğince 14 iş günü içinde cayma hakkı" yazılması daha uygun olur.

Firmalarda bu işlere bakan operatörler eğitimsiz oluyorlar. Bir kalite probleminden bahsederseniz; kendince yorumlamaya çalışmak, firmaya kar ettireceğini düşünerek göze gireceğini düşünmek gibi anlamsız yollara giriyorlar.

Eğer, Yazınızda "kanun, tüketici hakları" gibi bir şey görürlerse; bunun neticesinde ileride cezai yaptırımdan oluşacak sorumluluktan bireysel olarak zarar göreceğini düşünür ve yukardaki gibi gereksiz kahraman olmaya çalışmazlar..

Kutusu açılmamışsa sıkıntı olmaz. Müşteri hizmetleri varsa arayıp konuşun.
Arayıp konuştum gönderin dediler şimdi de almıyorlar.
Fatura kesim tarihinden itibaren 11 gün mü yoksa eve geliş tarihinden mi? Fatura kesimi baz alıyorlar, bende öyle aldı daha doğrusu Monster.
Eve gelme tarihinden itibaren.
İade nedeni olarak 'kronik sorunlu' yazdıysanız muhtemelen üreten şirket kabul etmedi.
İade nedenine almaktan vazgeçtim,başka bir model alacağım yazdım.
Hocam en kısa zamanda iade edin bende de aynı SSD var 3 ayda sağlığı %94'e düştü.
İade etmek için zorluyorum valla.
Yarın müşteri hizmetlerini arayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı