ABD neden inatla Çin'i tehdit olarak görmüyor?

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 1B
11 Eylül saldırılarından bugüne, ulusların özgürlüğü için Afganistan'a, Irak'a, Libya'ya çok büyük yardımlarda bulunan bir ülke ABD, değil mi 🤣
Kimin tehdit olduğunu anlamak daha önemli bir sorun.

Çin'in durumu belirsiz. EU ülkeleri ve ABD üretim tesislerini Çin'den çekebilir aralarında bir gerginlik yaşanırsa. İki taraf da bunu pek istemiyor. Bu nedenle bu şekilde devam edecek gibi.

Bu arada ABD'din Türkiye ile uğraştığı yok. Rusya'dan S-400 alındığı için ambargo durumları oluştu. Türkiye'ye özel bir durum değil bu.

@Shimada Sensei Hocam söylediklerinizde tamamen haklısınız.Peki bizimkiler buna karşılık şöyle bir savunma yapıyorlar."Onlar vermediği için biz Rusya'dan bunları aldık." sizin buna yorumunuz nedir?
11 Eylül saldırılarından bugüne, ulusların özgürlüğü için Afganistan'a, Irak'a, Libya'ya çok büyük yardımlarda bulunan bir ülke ABD, değil mi 🤣
Kimin tehdit olduğunu anlamak daha önemli bir sorun.
Ben ABD cennet vatan demiyorum ki.ABD kötünün iyisi.Dünyayı Çin yöneteceğine ABD yönetsin istiyorum.

Malum Çin'in başımıza açtığı dertler çok fazla.

@Silinen üye Batı'da Reis'i Putin gibi diktatör olarak görülüyor. Avrupalı hakim/savcılardan FETÖ'den dolayı tutuklanan meslektaşlarının ailelerine çokça maddi yardım oldu. Ayrıca FETÖ'den dolayı Avrupa ve ABD'ye sığınan Türkleri sığınmacı olarak ülkeye aldılar.

Eğer dış ilişkilerimiz bu kadar rezalet olmasaydı onlar da verirdi muhtemelen. Parasıyla değil mi sonuçta? ABD'nin Ermeni Soykırımını kabul etmesi ne kadar büyük bir olay farkında değil kimse. Bunca yıl sonra neden şimdi kabul etti diye soran yok. Anca meydanlarda havlamasını biliriz biz.

Tarih tekerrür etmekte, nasıl 1930'larda İngiltere Almanya'ya tavizler verdiyse şimdi de ABD Çin'e tavizler vermekte.

Şahsi düşüncem ABD eski düşmanlarını mezardan kaldırması lazım.(Rusya için Almanya, Çin için Japonya).

Ben Çin'in ABD'nin önüne geçebileceğini düşünmüyorum, birbirlerine bağımlılar çünkü(Hatta büyük oranda Çin ABD'ye bağımlı). Çin kendi teknolojisini geliştirmek için adım atmadıkça da bu böyle devam edecek. Biz de Çin'e bağımlıyız, ve üstüne bu bağımlılığı çeşitli ticaret anlaşmalarıyla daha da arttırıyoruz. "Müslüman gardaşlarımız" deyip Doğu Türkistan'a ses çıkaramamamız da buradan geliyor. Demek ki Müslüman gardaşlarımız primleri sadece sözde kalıyor veya oy için yapılıyor.

Şahsi düşüncem ABD eski düşmanlarını mezardan kaldırması lazım.
Japonya zaten ABD'nin cebinde askeri olarak. Almanya da NATO ülkesi. Daha bir kaç ay önce bizim gemiyi bastı ya Almanlar 🙂 Avrupa'nın göbeğinde orduya gerek yok diye ordusunu zayıf sanmamak lazım. Gerekli durumda yargı dağıtırlar oralarda.

Japonya zaten ABD'nin cebinde askeri olarak. Almanya da NATO ülkesi. Daha bir kaç ay önce bizim gemiyi bastı ya Almanlar 🙂 Avrupa'nın göbeğinde orduya gerek yok diye ordusunu zayıf sanmamak lazım. Gerekli durumda yargı dağıtırlar oralarda.
Hocam,Almanya'nın askeri faaliyetleri 2.Dünya Savaşı sonrası engellenmedi mi?
ABD'nin bunu riske atacağını sanmıyorum zaten.Almanya'yı ABD üsleri koruyor diye biliyorum.

Hocam,Almanya'nın askeri faaliyetleri 2.Dünya Savaşı sonrası engellenmedi mi?
ABD'nin bunu riske atacağını sanmıyorum zaten Almanya'yı ABD üsleri koruyor diye biliyorum.
Korunmaya ihtiyacı var mı adamların? 🙂Etrafindaki tüm ülkeler AB üyesi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı