Ailem benle dalga geçiyor

Exodian

Decapat
Klasikleşmiş şeyleri yazmayacağım, babam kanser rahatsızlığını atlattı, 52 yaşında, sigara kullanıyor, annem 47 yaşında işssiz ve emekli değil. Babam ayda 1605TL emekli maaşı alıyor. Bu sene fındık topladık ve buradan 1000TL harçlık kazandım, bunun 250 TL'sini test kitabı almak için harcadım. Bugün yapmam gerekenleri yaptıktan sonra oturdum bilgisayara, daha bilgisayar açılmadan başladı o kitapları çözmeyeceksin verdiğim enayi paraları boşa gidecek diyor. Kardeşime çalışma masası alacaklardı, benim de bilgisayardan acil yetiştirmem gereken ödevim vardı ve çok az kalmıştı, intnerneti alta alıp 3 4 dakika sonra belgeyi kaydedip tarayıcı sekmesini geri açtım. Diyor ki bana 5 dakika önce kargo ve montaj ücreti istemiyorlardı ne güzel bedavaya gelecekti şimdi 5 dakikada 400TL ücret kargo montaj eklemişler bize gereksiz yere masraf çıkartıyorsun senin yüzünden alkole başlayacağım vs.
Anlattığım zaman millet ya beni dalga geçiyor sanıyor ya da ailemin benimle dalga geçtiğini söylüyor. Kafayı sıyırıp çıldırmamak için yapabileceğim bir şey var mı? Reşit olmadığım için doktora kendi başıma gidemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanlar bazen sorunlarını unutmak için bu tarz hareketler yapabilir. Alışkanlık haline de gelebiliyor maalesef. Sen kötü veya zararlı bir insan mısın kendine onu sor. Cevabın hayır ise yaşantına normal bir şekilde devam etmeye çalış, olmaz ama olduğu kadar yapmalısın ki ilerde aynı şeyi sen de başkalarına yapmayasın.

Baban o arada kızabilir. Oda bir sürü dertle uğraşıyor her zaman istediğin gibi cevap veremeyebilir. Sakin bir şekilde güzelce aklındakileri izah et. Kendi harçlığını kazanmışsın ne güzel. Ailene anlayış göster gün gelicek düşüncelerin değişecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı