Ailevi sorunlardan bıktım

O kadar ağır şeyler yaşadık ki. Hangi birini anlatayım. Hem her şeyi yapıp bir şey yokmuş gibi davranıyorlar. Hem de bu durumda takdir almamı beğenmiyorlar. Yazık

Annem babamdan ayrılmak istiyor da istemiyor da. Neyden korkuyor anlamıyorum.

Annenle konuşman gerekiyor bu durumda.

Dostum yanlış anlama ama baban normal bir insan değil. Anneni çağır oturun ciddi bir şekilde konuş bu mevzuyu. Boşanmaya ikna et. Gerekirse ablanı da çağır ikiniz olgun, ciddi bir şekilde konuşun. Bu işin sonu bir yere varmaz, hatta kötü bitebilir. Anneni ikna etmekten başka bir şansın yok gibi duruyor.

Pek yapacak bir şey yok. Tedavi de olsan, çok iyi bir yardım da alsan bu durumu ömür boyunca, kapanmış bir yara ama izi geçmeyecek şekilde taşıyacaksın. Yani uzun yıllar da geçse, tek başına yaşamaya başlasan bile bazen aklına gelip o döneme lanetler okuyup hüzünle düşüncene oturacak. Bu psikolojiyi değiştirmen, atomu parçalaman kadar zor olacak. Çok daha kötüsünü yaşayan ben, kendimden biliyorum. Sana tavsiyem, herhangi bir şey için bir şey yapma. bırak olacaklar olsun sen de içinden geldiği gibi davran. En iyisi bu.

Bunun izini her yerde taşıyacaksın. İlişkilerinden tut dinlediğin müziği bile etkileyecek. Güçlü kim onu göstermen gerek. Ateşe ateşle karşılık vermedikçe yangının büyümesini kesemezsin.

Bunun izini her yerde taşıyacaksın. İlişkilerinden tut dinlediğin müziği bile etkileyecek. Güçlü kim onu göstermen gerek. Ateşe ateşle karşılık vermedikçe yangının büyümesini kesemezsin.

O dediğini benim liseden sınıf arkadaşım denedi ve sonuç hapsi boyladı. Ateşe ateşle karşılık vermek yerine ateşe bir kova su dökmek önemli olan ateşi harladıktan sonra sadece zararı kendin görürsün.

O dediğini benim liseden sınıf arkadaşım denedi ve sonuç hapsi boyladı. Ateşe ateşle karşılık vermek yerine ateşe bir kova su dökmek önemli olan ateşi harladıktan sonra sadece zararı kendin görürsün.
Ateşe ateş dökmek salaklık olur. Ateşin yakacağı yeri önceden kestirip sen yakarsan ateş ilerleyemez. Zarar almayacağını belli etmesi lazım yoksa psikolojik olarak çok darlanır. Vuruyorsa vur demiyorum vuruyorsa tut ve kendini koru diyorum. Aynısı oldu 1 ve 2 3.de tuttum ve gözlerimin içine çaresizce bakışını izledim. O günden beri normal bir insan olarak görüyor ne yaparsam yapayım normal şeylere kızardı şimdi sadece söyleniyor.

Dostum eğer baban şiddete yatkın biri ise polise gitmen en mantıklısı olacak ama o senin baban yani ne yapacağın sana kalmış. Ayrıca aile terapisi muhabbetleri var onlarada göz atabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı