Akit, bu kez de “Atatürk Stadyumu” ismini hedef aldı

Buna ek olarak; muhafazakar bir insan inandığı kitap hakkında bunları söyleyen Atatürk'ü sevmeyebilir yani. Normal değil mi?
Değil. Bir insanı dine olan bakış açısından dolayı sevmemek, siyahi olduğu için sevmemekle aynı şey. Irkçılığın farklı bir yapısı. Şu şu eylemleri yaptı bu yüzden sevmiyorum diyebilirsin ama sırf dine bakış açısı yüzünden sevmiyorum dersen ırkçı adamdan farkın kalmıyor. Atatürk'ün ülkeye kattığı şeyler ortada, buna rağmen minnet beslemeyip nefret besliyorsan dindar değil kindarsındır. Ben bir ateist olarak illa da ateist Cumhurbaşkanı gelsin bizi yönetsin demiyorum. Müslüman Cumhurbaşkanına da oy veririm. Dinine değil, yaptığı ve yapacağı eyleme oy veririm. Eğer ülke için iyi şeyler yapıyorsa desteklerim. Savunduğunuz kitle ise Atatürk'ün ülkeye kattığı şeyleri görmeyip tamamen dine olan bakışıyla hareket ediyor. Anladınız mı?

Ülkenin Cumhurbaşkanı'na bu üslup yakışmıyor fakat Ümit Özdağ da cidden bu ülkede nasıl siyaset yapabiliyor anlamış değilim. Ülkemiz bu kadar mı düştü? :D
Bu yorumunuz ile profilinizi belli etmiş oluyorsunuz. Ülkenin gerçek sorunu ekonomi değil, adalet değil, demokrasi değil. Değişen demografik yapımızdır. Mülteci dediğin 300-500 bin, bilemedin 1 milyon olur. 13 milyon olmaz. Ülkenin gerçek sorununu gündeme taşıyan adama bunu diyen zihniyetin Akit okuyucusu olması gayet normal.

Kendini kamufle etmeye çalışma, trol olduğun belli oluyor.

Son düzenleme:
Değil. Bir insanı dine olan bakış açısından dolayı sevmemek, siyahi olduğu için sevmemekle aynı şey. Irkçılığın farklı bir yapısı. Şu şu eylemleri yaptı bu yüzden sevmiyorum diyebilirsin ama sırf dine bakış açısı yüzünden sevmiyorum dersen ırkçı adamdan farkın kalmıyor. Atatürk'ün ülkeye kattığı şeyler ortada, buna rağmen minnet beslemeyip nefret besliyorsan dindar değil kindarsındır. Ben bir ateist olarak illa da ateist Cumhurbaşkanı gelsin bizi yönetsin demiyorum. Müslüman Cumhurbaşkanına da oy veririm. Ama ne yaptığına bakarım. Eğer ülke için iyi şeyler yapıyorsa desteklerim. Savunduğunuz kitle ise Atatürk'ün ülkeye kattığı şeyleri görmeyip tamamen dine olan bakışıyla hareket ediyor. Anladınız mı?

Sen ateist olduğun için muhafazakar insanların kafa yapılarını tam olarak okuyamıyorsun. Dolayısıyla tek taraflı okuma yaparak doğru neticelere ulaşamıyorsun. Ben kendimi muhafazakar olarak tanımlamam ama eğer olayı değerlendirecek isem onların gözünden de bakarım. Irkçılık olarak mı değerlendirirsin orasını bilemem ama sen muhafazakar isen; isterse müslüman ol, ister hristiyan ol bunların kitaplarında öğretiler vardır. Teist dinlerine müsamaha göstermeyenlere karşı düşünce karşıtlığı geliştirmeleri anlatılır.
Sen ateist olduğun için öyle objektif olabilirsin, fakat teist dinler senin düşünce yapınla ilerlemiyorlar. Yöneticilerini de kendi ideolojilerinden istiyorlar.
Ben doğru yanlış tartışması yapmıyorum. Yanlış düşünceleri olabilir. Fakat düşünceleri bu ve kimseyi sevmek zorunda değiller. Saldıranlar ayrı tabi, ama sevmiyorum deyip geçenlere kimse laf edemez.

Bu yorumunuz ile profilinizi belli etmiş oluyorsunuz. Ülkenin gerçek sorunu ekonomi değil, adalet değil, demokrasi değil. Değişen demografik yapımızdır. Mülteci dediğin 300-500 bin, bilemedin 1 milyon olur. 13 milyon olmaz. Ülkenin gerçek sorununu gündeme taşıyan adama bunu diyen zihniyetin Akit okuyucusu olması gayet normal.

Kendini kamufle etmeye çalışma, trol olduğun belli oluyor.

Ne alakası var? Ülkenin sorunu değil mi dedim? 2012'de Erdoğan'ın yanlış politikasının neticesi bu mülteciler oldu. Bunun çözümü de otobüslere bindirerek yollamak değil. Lise seviyesinde siyaset yapılıyor. Siyasetçi dediğin Kılıçdaroğlu gibi olur en azından. Çocukça çıkıp demiyor hepsini torbalayıp yollayacağız. Çünkü öyle bir şey yapamaz kimse :D Çözümü o değil.

Yani Akit'i siz paylaştıklarınızdan görüyorum sadece. Kamufle olacak bir şey de yok. Şeriatçı olsam söylerim. Sizin gibi çocuklardan mı çekineceğimi sanıyorsun? :D Yanlarıma anlat da güleyim.

Sen ateist olduğun için muhafazakar insanların kafa yapılarını tam olarak okuyamıyorsun. Dolayısıyla tek taraflı okuma yaparak doğru neticelere ulaşamıyorsun. Ben kendimi muhafazakar olarak tanımlamam ama eğer olayı değerlendirecek isem onların gözünden de bakarım. Irkçılık olarak mı değerlendirirsin orasını bilemem ama sen muhafazakar isen; isterse müslüman ol, ister hristiyan ol bunların kitaplarında öğretiler vardır. Teist dinlerine müsamaha göstermeyenlere karşı düşünce karşıtlığı geliştirmeleri anlatılır.
Sen ateist olduğun için öyle objektif olabilirsin, fakat teist dinler senin düşünce yapınla ilerlemiyorlar. Yöneticilerini de kendi ideolojilerinden istiyorlar.
Ben doğru yanlış tartışması yapmıyorum. Yanlış düşünceleri olabilir. Fakat düşünceleri bu ve kimseyi sevmek zorunda değiller. Saldıranlar ayrı tabi, ama sevmiyorum deyip geçenlere kimse laf edemez.
wojak_studio (1).png

Sen ateist olduğun için muhafazakar insanların kafa yapılarını tam olarak okuyamıyorsun. Dolayısıyla tek taraflı okuma yaparak doğru neticelere ulaşamıyorsun. Ben kendimi muhafazakar olarak tanımlamam ama eğer olayı değerlendirecek isem onların gözünden de bakarım. Irkçılık olarak mı değerlendirirsin orasını bilemem ama sen muhafazakar isen; isterse Müslüman ol, ister Hristiyan ol bunların kitaplarında öğretiler vardır. Teist dinlerine müsamaha göstermeyenlere karşı düşünce karşıtlığı geliştirmeleri anlatılır.
Doğru ama pratikte nefret beslemene gerek yok. Savunduğunuz kitle sadece sevmiyor değil aynı zamanda nefret besliyor. İyi yaptığı işleri taktir edersin, kötü yanlarını etmezsin bu kadar basit. Aklı selim insan böyle bakar olaya.

Saldıranlar ayrı tabi, ama sevmiyorum deyip geçenlere kimse laf edemez.
Sevgi zaten zorla olmaz. Bu kitle sadece sevmemekle kalmıyor aynı zamanda nefret besliyor, size onu anlatmaya çalışıyorum. Atatürk bu vatan için mücadele etmiş bir askerdir, bunu görmeyip sadece inanç kısmına bakmak yobazlıktır. Yani dini vatanın önüne koyuyorlar ondan sonra da gelip milliyetçi ayağı yapıyorlar.

Ne alakası var? Ülkenin sorunu değil mi dedim? 2012'de Erdoğan'ın yanlış politikasının neticesi bu mülteciler oldu. Bunun çözümü de otobüslere bindirerek yollamak değil. Lise seviyesinde siyaset yapılıyor. Siyasetçi dediğin Kılıçdaroğlu gibi olur en azından. Çocukça çıkıp demiyor hepsini torbalayıp yollayacağız. Çünkü öyle bir şey yapamaz kimse :D Çözümü o değil.
Hayır yapabilirsin, niye yapamayacakmışsın? Hepsi olmasa da büyük kısmını yollarsın. Bunu pek çok ülke yapıyor, Türkiye de yapabilir. Yeter ki sağlam bir siyasi irade olsun. Biz kendi insanımızı eğitemiyoruz bi' de tutup bu adamları mı eğiteceğiz? Neymiş uyum sağlarlarmış. Araplar asla ama asla asimile olmayan, asla bulunduğu yere uyum sağlayamayan bir millettir. Amerika, Almanya, Fransa veya Türkiye hiç fark etmez. Büyük çoğunluğu uyum falan sağlamaz. Bunu düşünen ya hayalperesttir, ya da art niyetli trol.

Yani Akit'i siz paylaştıklarınızdan görüyorum sadece. Kamufle olacak bir şey de yok. Şeriatçı olsam söylerim. Sizin gibi çocuklardan mı çekineceğimi sanıyorsun? :D Yanlarıma anlat da güleyim.
Ben size şeriatçısınız demedim, trolsünüz dedim. Kimi trol daha açık olur, kimisi daha gizli olur ve alttan alttan yandaşlık yapar. Sadece bu gönderiniz değil pek çok gönderiniz trollük kokuyor.

@Re Malaka

Sen "Kimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil." deyip özgürlükçüymüş gibi görünmeye çalışarak içten içe Atatürk'ü hazmedemeyen birisin bence. Mesajlarına biraz bakıp anlayabiliyorum bunu. Yazdığın mesajlar komedi bana göre.

Atatürk'ü senden daha çok tanıyorum ve fikirlerini senden daha çok benimsiyorum. Emin olabilirsin.
Ayrıca Atatürk'ü konuşurken iki ayırmak gerekiyor; birincisi asker dönemi, ikincisi siyasetteki dönemi. Kimse askeri başarısını eleştiremez, fakat siyasette yaptığı yanlışlar eleştiriye açıktır. Kimse mutlak doğru yapamaz, Atatürk de geriye dönüp baktığında keşke siyasette şunu şöyle yapsaydım der muhakkak.

Ayrıca Atatürk düşmanlığını oluşturanlar; kraldan çok kralcı olanlar. "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." diyen ve kendisinin fikir ve vizyonu ile anılmasını isteyen ilerici bir lideri; ondan sonra heykele indirgersen, bu dayatmada da insanlarda kin doğabilir.

Atatürk'e sormuş olsalar bir tane bile heykelinin yapılmasını istemezdi.
Benim Atatürk'e hayranlığım sizin gibi bağnaz şekilde değil :) Sizin gibi Nutuk da atabilirim, Atatürk imzasını arabaya yapıştırıp da profil fotosu yapınca Atatürkçü olunmuyor.

Yazdıklarım komedi ise iyi eğlenmeler diliyorum. Size göre de Atatürk'ü hazmedemiyor isem; inan ki zerre umurumda değil ne düşündüğünüz. Engelleyin geçin ;)

Sadece bu gönderiniz değil pek çok gönderiniz trollük kokuyor.

TR'de kendinden olmayan düşünceleri troll sanarlar. AKP'liler bana vatan haini, muhalifler de yandaş troll diyor. Ne olduğumu ben de bilmiyorum ama iki tarafın da sevmediği kişi olarak doğru yolda olduğumu düşünüyorum. :D

Son düzenleme:
Atatürk'ü senden daha çok tanıyorum ve fikirlerini senden daha çok benimsiyorum. Emin olabilirsin.

Atatürk'ü benden daha mı çok benimsiyorsun? :D

Size göre de Atatürk'ü hazmedemiyor isem inan ki zerre umurumda değil ne düşündüğünüz.

Aslında bana göre değil, kendi yazdığın mesajlardan ben Atatürk'ü hazmedemediğini anladım. Bak bu başka bir konuya yazdığın mesaj:

Screenshot_20221129-222106_Chrome.jpg

Geri
Yukarı