AMD ekran kartları neden tercih edilmiyor?

Meriçengel

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i3-12100F
Ekran kartı: Sapphire redon RX 6700 10GB.
SSD: Adata 1TB okuma 3500mb/yazma 3000 MB.
Anakart: ASUS Prime H610M-K 4D.
RAM: XPG 8 GB (2x8) DDR 4 3200MGHZ.
PSU: Power Boost 650W 80+
Meslek
Elektirikçi
Merhaba. 2 sene içerisinde cok okkalı bir sistem almayı düşünüyorum ve internette insanlar sırf yazılımı iyi diye nwida kartı dercih ediyor ya da yazılımına bozuk diyor. RX 590 RX 5700 XT RX6700 kullandım ve memnunum.

AMD'nin kötü geçmişinden dolayı pek tercih edilmiyor da yanlış ön yargılardan bir tanesi. NVIDIA'nın alınmayacak kartları olduğu gibi AMD'nin de var tabii ki. Doğru seçimi yapabilmek önemli.

Hocam yazilimsal olarak çok geride ve sadece saf güç olan ekran kartları bunlar. NVIDIA fiyat olarak yüksek ama yazılımsal ve oyunların çogunda 4000 serisi ile artık özel ayarlarini yapabiliyoruz. Üstüne üstluk FSR3üde DLSS ile kullanabiliyoruz mod olarak.

Bir sürümde RDR2'de su sıçramaları bozuluyor, bir sürücüde GTA5 yansımalarda sorun çıkıyor. wattmandan çok oyun bazlı sorunlar oluşuyor.

Yazılım, kötü geçmiş bir de pazarlama NVIDIA pazarlama işini daha iyi yapıyor.

R5 5500 + 6650 XT sistemle çoğu oyunda yüksek FPS'ler almama rağmen drop yiyorum, ilk fırsatta Intel + NVIDIA'ya geçeceğim.

R5 5500 + 6650 XT sistemle çoğu oyunda yüksek FPS'ler almama rağmen drop yiyorum, ilk fırsatta Intel + NVIDIA'ya geçeceğim.
Ekran kartını anlarım da işlemci konusunda AMD ön planda.

Geri
Yukarı