Neden NVIDIA ekran kartları tercih ediyorsunuz?

NVIDIA kartların genel olarak tercih edilmesinin nedenleri şöyle:
1. İlk başta rende için kart alanlar NVIDIA'ı tercih ediyorlar normal bir şekilde hem performansı daha fazla hem de avantajları da var.
2. İkinci olarak insanlar genellelik AMD'ye 5000'sinde kalma ön yargılılar o yüzden NVIDIA kartlara yöneliyorlar.
3. Bazıları da NVIDIA oyunlarda falan AMD kartlara göre daha stabil bir performans sunduğu için tercih ediyor.
Genel olarak bu yüzden tercih edilliyor NVIDIA.

Hocam ben kırdıysam özür dilerim. İlk ekran kartım AMD idi 6570 çok özlüyorum:(
AMD alacaktım ama bu hatadan dolayı uzak durdum belki de o yüzden hala AMD'ye sinirliyim:)
Benimde o karttı hocam. (Bozdum)

NVIDIA kartların genel olarak tercih edilmesinin nedenleri şöyle:
1. İlk başta rende için kart alanlar NVIDIA'ı tercih ediyorlar normal bir şekilde hem performansı daha fazla hem de avantajları da var.
2. İkinci olarak insanlar genellelik AMD'ye 5000'sinde kalma ön yargılılar o yüzden NVIDIA kartlara yöneliyorlar.
3. Bazıları da NVIDIA oyunlarda falan AMD kartlara göre daha stabil bir performans sunduğu için tercih ediyor.
Genel olarak bu yüzden tercih edilliyor NVIDIA.

Önerir misiniz hocam?

Etmiyorum. Tercih edeceğim tek koşul ML/DL veya fazla computing power gereken işlemler yapıyorsam olur. Eskiden NVENC'i de sayardım ama AV1'in gelmesi ile o da eskisi kadar fark etmiyor.

GeForce GT 220 kullanıcısı olarak sürücülerin AMD'ye göre stabil olduğu için tercih ediyorum. Ayrıca bir de ATI Radeon HD 4830 sahibiyim ve onda sürücü çökmeleri yaşadım ama GT 220'de ise sorun yaşamıyorum.
Bilgisayar toplamıyorum. Ekran kartı almak için bilgisayarımın olmaması mı gerekiyor?

Bir şey sorduk soruya cevap vermeyecekseniz hiç karıştırmadan ortalığı gidin.

@Anna Karenina @messinicocugu @GalaxySal450

Etmiyorum. Tercih edeceğim tek koşul ML/DL veya fazla computing power gereken işlemler yapıyorsam olur. Eskiden NVENC'i de sayardım ama AV1'in gelmesi ile o da eskisi kadar fark etmiyor.
Hocam biraz Türkçe meal olarak açar mısınız bu cümleyi?

Alınabilir hocam PCI-e-4'lü RX 6500 XT ile benzer performans gösteren bir kart.
Hocam benim anakart PCI 3 yazıyor. Hangisini önerirsiniz? 6500 XT almam VRAM'i düşük. 5500 XT mi GTX 1650 Super mi?

Hocam biraz Türkçe meal olarak açar mısınız bu cümleyi?

Hocam benim anakart PCI 3 yazıyor. Hangisini önerirsiniz? 6500 XT almam VRAM'i düşük. 5500 XT mi GTX 1650 Super mi?

1650S alabilirsin o zaman.

Hocam ben de şu an GT 730 var aldığımdan beri görüntü bozulmaları olduğu için pek hazzetmiyorum. Eski ekran kartım HD 6570 daha güzeldi. Ben bozdum onu zaten. Normalde güzel karttı. 5500 mü 1650S mi önerirsiniz?

MSI B450M-A Pro Max anakart için.

Bunun VRAM olarak avantajı var tabii daha iyi olur o yüzden.

Bilgisayarımı topladığım zamanlarda AMD yazılımsal olarak çok sıkıntılıydı o yüzden o zaman NVIDIA tercih etmiştim şu an durum ne bilmiyorum ama çoğu yazılım sıkıntıları yine AMD'de gibi.

Geri
Yukarı