AMD'nin Grafiksel üstünlüğü ve 64 Bit Mimarisi

Sen dalga geçiyorsun heralde? Extreme işlemcilerle entegre grafik ne alaka? Bak bakalım A10-5800K'daki HD 7660D'nin HD 4000 karşılaştırmasına. Ya daha DX 11 bile yok o çok övdüğün HD 4000'inde. Adamlar oyun açabiliyor dedi konferansta media player'dan video oynattıkları belli oldu rezil oldular...Sen tamamen konuyu çarpıtıyorsun. Sen diyorsun ki Intel'in entegre grafik çözümü daha iyi. Biz diyoruz kanıtın yok HD 4000 çok geride. Sen sonra diyorsun ki AMD, Intel işlemcilerle yarışamaz, Extreme işlemcilere yaklaşamaz. Core Extreme diye çok övündüğün işlemcide entegre grafik yok bile! Hala neyin kafasındasın. Shader 5.0 diyoruz DX 11 diyoruz sen hala hangisini geçmiş diyorsun. Al sana o zaman HD 7660D HD 4000'i geçiyor. Sitede konusu var ya! Al şunu adam gii oku öyle gel konuş:

Diablo 3'te AMD'nin Performans Farkı! | Technopat

15 FPS fark atmış. Daha bilip bilmeden konuşuyosun işte fanboyluğunu düzgün yap bari. Core 2 Extreme işlemcilerde entegre grafik yok. Ivy Bridge'de var. Ayrıca QS ve Z dediğin şeyler chipset onlar anakartta yok işlemcideikini kullanmanı sağlıyor bilgin olsun.

Erhan'ın cevabını bekliyoruz. Erhan, cahilliğin buradan belli. E adam yorumlarını araştırmadan yazıyor, bunları mı araştıracak Ömer ! Boşuna sinirlenme. Erhan, AMD APU'lar ne ? Onlar ne oluyor bana onu söyle ?

- - - Güncellendi - - -

mehmet ve Erhan zaten fanboy. Araştırmadan foruma geliyorlar. Gelmeyin kardeşim ! Araştırmadan gelmeyin ! Milleti yanlış yönlendiriyorsunuz.

Çok ama çok ama çok saçma bir karşılatırma yapıyorsun.

450 Liralık FX 1850 ile gidiyorsun 1-2 milyarlık İ7 yi karşılaştırıyorsun. Tofaş ile Bugattiyi karşılaştırırsan elvetteki Bugatti derim.

450 liralık bir intel işlemcisi ile karşılaştır. İnat etmeyi kes artık.

Sindiremiyorsanız bir bardak su için :DDD Adam gitmiş 500 liralık işlemciiyle neredeyse 2 milyarlık işlemciyi karşılaştırıyor.

Böyle saçma saçma karşılaştırmalar ile kendini haklı çıakrtmaya çalışırken iyice haksız duruma düşüyorsun.

İntelin i7 3770k ve üzeri işlemcisi ile baş eden AMD işlemci zaten yok. Sen başka şey diyorsun, intel AMD den daha iyi diyorsun... Bizde ne zaman AMD daha iyi desek, getirip i7 işlemcileri konuya sıkıştırıyorsun. Onu biz inkarmı ediyoruz, AMD işlemciler intelin 3770k işlemcisinden daha iyimi diyoruz. Biz başka şeyden bahsediyoruz, verdiğiniz 500 TL'nin karşılığında i5 yerine daha iyi bir işlemci olan FX 8150 alabilirsin mesela.

verdiğiniz 500 TL'nin karşılığında i5 yerine daha iyi bir işlemci olan FX 8150 alabilirsin mesela.

Tamda bunu söylüyorum. Elimde 500 TL var . Ve tabi ki FX 8150 alacaksın.

Sen gidip 2 milyarlık işlemciyle karşılatırmaya çalışıyorsun. Neyin kafasını yaşıyorsun :D Davul bile dengi dengine.

Sen dalga geçiyorsun heralde? Extreme işlemcilerle entegre grafik ne alaka? Bak bakalım A10-5800K'daki HD 7660D'nin HD 4000 karşılaştırmasına. Ya daha DX 11 bile yok o çok övdüğün HD 4000'inde. Adamlar oyun açabiliyor dedi konferansta media player'dan video oynattıkları belli oldu rezil oldular...Sen tamamen konuyu çarpıtıyorsun. Sen diyorsun ki Intel'in entegre grafik çözümü daha iyi. Biz diyoruz kanıtın yok HD 4000 çok geride. Sen sonra diyorsun ki AMD, Intel işlemcilerle yarışamaz, Extreme işlemcilere yaklaşamaz. Core Extreme diye çok övündüğün işlemcide entegre grafik yok bile! Hala neyin kafasındasın. Shader 5.0 diyoruz DX 11 diyoruz sen hala hangisini geçmiş diyorsun. Al sana o zaman HD 7660D HD 4000'i geçiyor. Sitede konusu var ya! Al şunu adam gii oku öyle gel konuş:

Diablo 3'te AMD'nin Performans Farkı! | Technopat

15 FPS fark atmış. Daha bilip bilmeden konuşuyosun işte fanboyluğunu düzgün yap bari. Core 2 Extreme işlemcilerde entegre grafik yok. Ivy Bridge'de var. Ayrıca QS ve Z dediğin şeyler chipset onlar anakartta yok işlemcideikini kullanmanı sağlıyor bilgin olsun.

Önce yazdıklarımı tekrar oku ve sonra yorumuma tartışmama göre cevap yaz. Ve yazdıkların birde o Diablo 3 testi çok ama çok saçma. Sadece 1 tane oyun testinden kendini üstün çıkartamazsın. Ben sana Core İ7 Extreme işlemcide entegre grafik kartı var demedim (1) İşlemci Yongaseti ve HD 4000 olarak belirttiğim bu 3'lü senin AMD'nin işlemcisindende yongasetinde ve entegre grafik kartından üstün olduklarını tek tek belirttim.(2) Ama sen hepsini entegre grafik anladıysan bu senin sorunun. Entegre grafik oyun oynamaktan bitmiyor. Entegre grafik çözümü HD film için tasarlanıyor. Sen kalkmış bana Diablo 3 testini belirtiyosun. Sen ne kadarda yazarsan yaz ve senin gibi o yazanlarda yazmaya devam etsin, ama birşeyi değiştirmez bu yazdıklarınız, ve INTEL AMD'den pahalı olabilir ama daha çok kalitelidir. Önemli olanda para vermek değil verilen paranın karşılığını almaktır. Bununda altını çize çize söylüyorum

- - - Güncellendi - - -

İntelin i7 3770k ve üzeri işlemcisi ile baş eden AMD işlemci zaten yok. Sen başka şey diyorsun, intel AMD den daha iyi diyorsun... Bizde ne zaman AMD daha iyi desek, getirip i7 işlemcileri konuya sıkıştırıyorsun. Onu biz inkarmı ediyoruz, AMD işlemciler intelin 3770k işlemcisinden daha iyimi diyoruz. Biz başka şeyden bahsediyoruz, verdiğiniz 500 TL'nin karşılığında i5 yerine daha iyi bir işlemci olan FX 8150 alabilirsin mesela.

AMD Fanboyları FX işlemciyi monte ederse bende Extremeyi sıkıştırırım. Ne yapsalar boş. Ancak kendi çaplarında AMD'yi F/P ve kalite olarak bilirler. Sadece ve sadece kendi çaplarında.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaş bir kere yola çıkmış. Bir daha kolay kolay dönmez. Kendisini yıpratır. Forumda saygısı azalır. Kimse onu takmaz...

Takan takar takmayan takmaz. Herkes kendi bildiğindendir. Burada birileri taksın diye uğraşmıyoruz. Burası paylaşım alanıdır. Görüşler ve tartışmalar olabilir. Herkes kendini haklıda çıkarmak ister.

- - - Güncellendi - - -

Çok ama çok ama çok saçma bir karşılatırma yapıyorsun.

450 Liralık FX 1850 ile gidiyorsun 1-2 milyarlık İ7 yi karşılaştırıyorsun. Tofaş ile Bugattiyi karşılaştırırsan elvetteki Bugatti derim.

450 liralık bir intel işlemcisi ile karşılaştır. İnat etmeyi kes artık.

Sindiremiyorsanız bir bardak su için :DDD Adam gitmiş 500 liralık işlemciiyle neredeyse 2 milyarlık işlemciyi karşılaştırıyor.

Böyle saçma saçma karşılaştırmalar ile kendini haklı çıakrtmaya çalışırken iyice haksız duruma düşüyorsun.

Biz fiyat değil kalite ve performans tartışması yapıyoruz. Ne yapacan sen milyarı fiyatı. Önemli olan iş görmesi. Verilen paranın karşılığı. Ucuz alıpta iş görmedikten sonra milyarıda verirsin. Benim kozum 3.Nesil Core İşlemciler. Milyarda olsa ortaya koyarım.

İşlemcilerin işlem gücünü hesaplamadan, bu tartışma bir yere varamaz. Bana göre en iyi işlemci saniyede yapabildiği işlem miktarı (flop) ile ölçümlendirilebilir.

Erhan'ın cevabını bekliyoruz. Erhan, cahilliğin buradan belli. E adam yorumlarını araştırmadan yazıyor, bunları mı araştıracak Ömer ! Boşuna sinirlenme. Erhan, AMD APU'lar ne ? Onlar ne oluyor bana onu söyle ?

- - - Güncellendi - - -

mehmet ve Erhan zaten fanboy. Araştırmadan foruma geliyorlar. Gelmeyin kardeşim ! Araştırmadan gelmeyin ! Milleti yanlış yönlendiriyorsunuz.

Hala APU diyor )) APU Hızlandırılmış işlem ünitesidir. Ama Sandy Bridge'ye karşı boynu bükülmüştür. Bana soru sorupta cevap bekleme. Kendin bilmediğin şeyleri öğren. Sen kendin Fanboy olduğunu itiraf et önce. Neyi ve kimi savunuyorsun ?

- - - Güncellendi - - -

İşlemcilerin işlem gücünü hesaplamadan, bu tartışma bir yere varamaz. Bana göre en iyi işlemci saniyede yapabildiği işlem miktarı (flop) ile ölçümlendirilebilir.

Adamlara öncü işlemciyi yazıyorum. Sonrada kıvırıp pahalı milyardan bahsediyorlar :)

Bak hala ne diyorsun Sandy Bridge'e boy bükmüş. Ya bak çirkin konuşacam hakkaten. Ya APU'lar içlerindeki grafik işlemcileriyle Sany Bridge'dekileri hiçe saydırttı. Biz konuya APU diye yola çıkıyoruz sen Intel daha iyidir diyorsun. Bir değil iki değil tam 3'tür konuyu çarpıtıyorsun. Son kez yorum yazıyorum:

Intel entegre grafikte rezilliğin dibie vurmuştur. AMD bu konuda çok çok daha başarılıdır. Intel'in işlemcisine Extreme'ine hiç bir lafım yok ama sen durup dururken konuyu buna getiriyorsun. Burada konu AMD vs. Intel felan değil ama Erhan'ın fanboyulğu o kadar içine işlemiş ki entegre grafikten konuyu buraya çekiyor. Intel ve kötü kelimelerini cümlede görünce direk Intel daha iyi, daha kaliteli Extreme ibarelerini kullanmaya başlıyor. Tamam olabilir Intel öncü ve en güçlü işlemci onlarda olabilir. Buna lafımız yok. Bizim lafımız senin gibi fanboyların gerçekleri dahi reddetmesinde. Diablo 3 yeni çıkmış ve test edilmeye uygun bir oyundur. HD film oynatmak için var diyosun. Intel işte ancak onu yapabiliyor ama AMD APU'larıyla oyun oynatıyor ya bütün olay burda! Sen soruya yanlış yorum atıyorsun bende sana yanlış anladığını belirtiyorum. Neyse ya uğraşmıyorum artık. Sen git Intel'e efendim de böyle böyle inatçılık ettim ne dedilerse daha iyisiniz dedim HD 4000 en iyisi dedim. Siz bana bir tane Extreme işlemci verin bende gideyim de tamam mı?

Intel işlem gücü ve işlemci konusunda daha iyi olabilir. Ama pahalılar. AMD çok daha iyi bir alternatif oyun oynamak için bu birincisi.

Bütçe dostu sistemlerde AMD her zaman daha iyi bir tercihtir. Ama paranız varsa güç açısından Intel alınmalıdır bu ikincisi.

Intel daha kaliteli kessinlikle yanlış bir ifadedir. Markaların kalitesi aynı. Hatta o çok güvendiğin Intel kaliteden kısıp işlemciyi baskılı devreye monte ederken lehimleme yerine termal macun sürdüğü için ucuza kaçtı ve şimdi işlemcilerin bazılarında ısınma sorunu var bu üçüncüsü.

Intel'in pahalı olmasının sebebi kalite değil sektörde öncü olmasının verdiği güvendir ha bunu da bilesin. Ayrıca AMD bu kadar pahalı yapabilir ama rekabet olsun diye düşük tutuyor. Bu dördüncüsü.

Biz AMD fanboyu olduğumuz için zaten sistem önerilerine mümkün oldukça Intel işlemci koyuyoruz zaten değil mi? AMD entegre grafikte Intel'e toz yutturdu. Intel DX 10 ve Shader 4.0'la kaldı. Ancak HD video oynatıyor. Ama AMD'nin entegre grafikli işlemcileriyle Ultra'da Dirt 3 oynuyorsun. Aradaki fark burada. Ha şimdi dersin Dirt 3 iyi bir oyun değil. O zaman tamam. Sen cin ali modunda HD 4000'inle gayet mutlu ol. Sen değil miydin bir hafta önce HD 3000diye aldığın laptopta kartın HD 2000 çıkan şahıs? Ne oldu çok güvendiğin Intel pahalı ve kalitesini mi konuşturdu? Bırak allah aşkına yeter ya her konuştuğunda saçma sapan konuşuyorsun. Sen damlıyorsun ortama ortam geriliyor. Lütfen daha fazla müdahil olma böyle konulara...

Geri
Yukarı