Anime izlemeye başlama hikayeleriniz

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Bugün öyle kafama estiği için size nasıl anime izlemeye başladığımı anlatacağım. Sene 2013, YouTube üzerinden Sefiller'in animesini ve Jang Geum izliyorum. Yan tarafta önerilenler çıkmış ve daha önce görmediğim bir çizgi dizi(evet çizgi dizi çünkü o yıllarda bende anime denen kavram yok). Ve aşırı derecede çizimler vs. bu izlediğim yapımlara benziyor(zaten hepsi sonuçta anime). İlgimi çekiyor ve tıklıyorum videoya. Komik anlar gibi bir video(emin olun tam hatırlamıyorum) ve animenin ismi Hentai Ouji to Warawanai Neko. İnternette aratıp bir şekilde izliyorum(14 yaşında bir veletim bana göre izlediğim şey çizgi dizi) ve izlediğim şey hoşuma gidiyor demek böyle şeyler çokça varmış diyorum. Şimdi onu bitirip başka animeleri izlemeye başladığımı düşünebilirsiniz ama hayır ben onu izledikten sonra 1-2 yıl bir daha asla anime izlemiyorum ve neden öyle bir karar aldım emin olun hatırlamıyorum. Yıllar sonra nedense izlediğim şeyler aklıma bir daha takılıyor ve ne olduklarını hatırlamaya çalışıyorum(anime kavramı bende hala yok o sırada), çocuğum yazsana internete büyük gözlü çizgi filmelere ne denir diye ama yok ismini hatırlamaya çalışıyorum ve aklıma sadece tek bir kelimesi geliyor ve o da animenin birinci kelimesi olan hentai(bakın şu zamana kadar başka bu kelime ile başlayan anime görmedim bu tek olabilir ve ben bu kelimeyi hatırladım sadece) ondan sonrasını pek anlatmama gerek yok herhalde ufkunuzu genişleten bu kelime ile yeni kötü alışkanlıklarım oluyor. Sizde var mı böyle saçma bir durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
2016 yılında izlecek bir şey bulamayınca beIN Connect'te gözüme your name çarptı. Konusu da hoşuma gidince açtım izledim. Sonunda gözlerimi doldurmuştu. Neyse işte ondan sonra animelere merak saldım ve önce death Note ardından hellsing gibi iki kült animeyi bitirdim. Sonrasında devamı geldi zaten.

Instagramda gördüğüm karşıma çıkan postlarla çizimleri görüp, beğenip araştırma yapıp animelere bakmaya başladım. Ama 2 senelik ara ara anime izlemekten sonra çoğu animenin boş olduğunu anladım. Şimdi nadiren canım çekiyor o kadar. Yılda 1-2 anime anca bitiriyorum o da çizimleri ve seslendirmeleri yüzünden oluyor. Çokta böyle bir olay yaşanmadı bende. İlk izlediğim animeyede 1 tane edit videosunu görüp başlamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnternette gördüğüm bir karakteri Netflix'deki bir serinin bannerinda görünce bu neymis diye başladım şu anda da sadece seinen manga okuyorum digerlerini beğenmiyorum.

Pek anime sayılır mı bilmiyorum ama ilk olarak simpsonları izlemiştim(3 günde 12 sezon) sonra arkadaşlarım death Note önermişti ilk öyle giriş yaptım şimdi izleyecek vaktim yok.

Bugün öyle kafama estiği için size nasıl anime izlemeye başladığımı anlatacağım. Sene 2013, YouTube üzerinden Sefiller'in animesini ve Jang Geum izliyorum. Yan tarafta önerilenler çıkmış ve daha önce görmediğim bir çizgi dizi(evet çizgi dizi çünkü o yıllarda bende anime denen kavram yok). Ve aşırı derecede çizimler vs. bu izlediğim yapımlara benziyor(zaten hepsi sonuçta anime). İlgimi çekiyor ve tıklıyorum videoya. Komik anlar gibi bir video(emin olun tam hatırlamıyorum) ve animenin ismi Hentai Ouji to Warawanai Neko. İnternette aratıp bir şekilde izliyorum(14 yaşında bir veletim bana göre izlediğim şey çizgi dizi) ve izlediğim şey hoşuma gidiyor demek böyle şeyler çokça varmış diyorum. Şimdi onu bitirip başka animeleri izlemeye başladığımı düşünebilirsiniz ama hayır ben onu izledikten sonra 1-2 yıl bir daha asla anime izlemiyorum ve neden öyle bir karar aldım emin olun hatırlamıyorum. Yıllar sonra nedense izlediğim şeyler aklıma bir daha takılıyor ve ne olduklarını hatırlamaya çalışıyorum(anime kavramı bende hala yok o sırada), çocuğum yazsana internete büyük gözlü çizgi filmelere ne denir diye ama yok ismini hatırlamaya çalışıyorum ve aklıma sadece tek bir kelimesi geliyor ve o da animenin birinci kelimesi olan hentai(bakın şu zamana kadar başka bu kelime ile başlayan anime görmedim bu tek olabilir ve ben bu kelimeyi hatırladım sadece) ondan sonrasını pek anlatmama gerek yok herhalde ufkunuzu genişleten bu kelime ile yeni kötü alışkanlıklarım oluyor. Sizde var mı böyle saçma bir durum?
Abim söylemişti sanırım Fullmetal alchemist izle diye ilk başta baya önyargılıydım animelere ama bunu izleyince sevmiştim sonra sword art online'ı ve seven deadly sins izlemiştim hepsi güzeldi sonra one piece naruto aot vs devam ettim bayadır izlemiyorum ama artık japoncaya katlanamıyorum.

Abim söylemişti sanırım fullmetal alchemist izle diye ilk başta bayağı önyargılıydım animelere ama bunu izleyince sevmiştim sonra sword art Online'ı ve seven deadly sins izlemiştim hepsi güzeldi sonra One piece Naruto aot vs devam ettim bayağıdır izlemiyorum ama artık Japonca'ya katlanamıyorum.

Evet sesler çoğu animede kötü hissettirebiliyor manga okuyacaksaniz berserk, Tokyo ghoul (animesi çok kötü denilebilir ama mangası bayağı iyi) bir de vinland saga öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı