Anime izlemeye başlama hikayeleriniz

14 yaşındayken attack on titanın bir videosunu görmüştüm sonra bir şekilde açıp izlemiştim.

ue8k806zb8r41.png

Küçükken televizyonda Digimon, Beyblade ve Yu-Gi-Oh gibi yapımları izlemiştim. Sonrasında CN zamanı Bakugan'a sardım. Ablam, bir arkadaşından içinde AnoHana bölümlerinin olduğu bir usb ödünç almıştı, eve gelince de hemen açıp izlemeye başlamıştı. Ben de merak edip yanına oturmuştum ve tek seferde tüm bölümleri izleyip bitirmiştik. Tabii bunları henüz ''anime'' kelimesi ile tanışmadan önce izlemiştim. Bunların dışında ablam geceleri Sailor Moon izlerdi. Odamızda bir ranza vardı. Altta ablam, üstte ben yatardım ve ranzanın üstünden rahatlıkla bilgisayar ekranını görebildiğim için ben de izlerdim. Ablam bunu fark ettiğinde artık uyumam gerektiği için çözüm olarak şemsiye açardı ve görüş açım tamamen kapanırdı, ben de ağlaya ağlaya uyurdum. 😂 Bir de ablam Bleach izlerdi, ben de göz ucuyla bakardım. Öyle öyle Renji, Ikkaku ve Zaraki gibi karakterler bir şekilde aklımda kalmıştı. Sonraları animesini bırakıp mangasına başladı ablam ve ben de tamamen ilgiyi kestim. ''Anime'' kelimesiyle ilk tanışmam da 2014 yılında oldu. Lise 2'deyken sınıfımdan bir arkadaşım her gün yanıma gelip izlediği bir şeyin bölümlerini anlatıyordu. ''Ichigo, Grimmjow, Hisagi'' gibi isimler, ''zanpakto, bankai'' gibi kelimeler... Anlattığı şeyler yavaş yavaş bir şeyler anımsatmaya başladı ve sonunda çok kritik bir kaç soru sordum: Bu anlattığın şeyde kızıl saçlı, dövmeli bir karakter var mı? -Var. Adı Renji mi? -Evet. Mızraklı, kel bir adam var mı? -Var. Adı Ikkaku mu? -Evet. Göz bantlı, saçlarında zil olan bir adam var mı? -Var. Adı Zaraki mi? -Evet. Sonrası zaten bir merak ediş, bir Bleach izleyiş ve o zamandan beri yaklaşık 9 senedir (arada 1-2 sene hiç izlemediğim dönemler oldu) anime izliyorum.

Bugün öyle kafama estiği için size nasıl anime izlemeye başladığımı anlatacağım. Sene 2013, YouTube üzerinden Sefiller'in animesini ve Jang Geum izliyorum. Yan tarafta önerilenler çıkmış ve daha önce görmediğim bir çizgi dizi(evet çizgi dizi çünkü o yıllarda bende anime denen kavram yok). Ve aşırı derecede çizimler vs. bu izlediğim yapımlara benziyor(zaten hepsi sonuçta anime). İlgimi çekiyor ve tıklıyorum videoya. Komik anlar gibi bir video(emin olun tam hatırlamıyorum) ve animenin ismi Hentai Ouji to Warawanai Neko. İnternette aratıp bir şekilde izliyorum(14 yaşında bir veletim bana göre izlediğim şey çizgi dizi) ve izlediğim şey hoşuma gidiyor demek böyle şeyler çokça varmış diyorum. Şimdi onu bitirip başka animeleri izlemeye başladığımı düşünebilirsiniz ama hayır ben onu izledikten sonra 1-2 yıl bir daha asla anime izlemiyorum ve neden öyle bir karar aldım emin olun hatırlamıyorum. Yıllar sonra nedense izlediğim şeyler aklıma bir daha takılıyor ve ne olduklarını hatırlamaya çalışıyorum(anime kavramı bende hala yok o sırada), çocuğum yazsana internete büyük gözlü çizgi filmelere ne denir diye ama yok ismini hatırlamaya çalışıyorum ve aklıma sadece tek bir kelimesi geliyor ve o da animenin birinci kelimesi olan hentai(bakın şu zamana kadar başka bu kelime ile başlayan anime görmedim bu tek olabilir ve ben bu kelimeyi hatırladım sadece) ondan sonrasını pek anlatmama gerek yok herhalde ufkunuzu genişleten bu kelime ile yeni kötü alışkanlıklarım oluyor. Sizde var mı böyle saçma bir durum?
Abimden görmüştüm hoşuma gitmişti 2016 falan. Başladığım zaman duramadım sürekli izlemeye başladım o kadar da garip değil benim.

Arkadaşımı başımın etini yemesiyle. Lan tamam sus izleyeceğim yeter be diye kızıp sırf sesini kessin diye izlemiştim. Sonrasında bu bayağı iyiymiş başka var mı böyle deyip 2 3 tane daha izleyince devamı geldi.

Bugün öyle kafama estiği için size nasıl anime izlemeye başladığımı anlatacağım. Sene 2013, YouTube üzerinden Sefiller'in animesini ve Jang Geum izliyorum. Yan tarafta önerilenler çıkmış ve daha önce görmediğim bir çizgi dizi(evet çizgi dizi çünkü o yıllarda bende anime denen kavram yok). Ve aşırı derecede çizimler vs. bu izlediğim yapımlara benziyor(zaten hepsi sonuçta anime). İlgimi çekiyor ve tıklıyorum videoya. Komik anlar gibi bir video(emin olun tam hatırlamıyorum) ve animenin ismi Hentai Ouji to Warawanai Neko. İnternette aratıp bir şekilde izliyorum(14 yaşında bir veletim bana göre izlediğim şey çizgi dizi) ve izlediğim şey hoşuma gidiyor demek böyle şeyler çokça varmış diyorum. Şimdi onu bitirip başka animeleri izlemeye başladığımı düşünebilirsiniz ama hayır ben onu izledikten sonra 1-2 yıl bir daha asla anime izlemiyorum ve neden öyle bir karar aldım emin olun hatırlamıyorum. Yıllar sonra nedense izlediğim şeyler aklıma bir daha takılıyor ve ne olduklarını hatırlamaya çalışıyorum(anime kavramı bende hala yok o sırada), çocuğum yazsana internete büyük gözlü çizgi filmelere ne denir diye ama yok ismini hatırlamaya çalışıyorum ve aklıma sadece tek bir kelimesi geliyor ve o da animenin birinci kelimesi olan hentai(bakın şu zamana kadar başka bu kelime ile başlayan anime görmedim bu tek olabilir ve ben bu kelimeyi hatırladım sadece) ondan sonrasını pek anlatmama gerek yok herhalde ufkunuzu genişleten bu kelime ile yeni kötü alışkanlıklarım oluyor. Sizde var mı böyle saçma bir durum?

Şu ana kadar izlemedim, izlemem de.

Hiç izlemedim

Geri
Yukarı