Aras Kargo rezilliği

Bu durum biraz da yaşanılan bölgedeki vatandaşlar ile ilgili. Şahsen örnek vermek gerekirse: Monster bilgisayarım arızalandığı için aras kargo ile servise gönderdim. Arıza onarıldıktan sonra kargoya verildiğinde, üstüne basa basa Muğla'daki adrese gönderin dedim. Kargo acentesindeki çok bilmiş arkadaş Antalya'daki adrese göndermiş (t. C. Kimlik numarası ile kullanıcı adı ve adresi çıkıyor). Sadece yarım saat bağırıp çağırdım ve ertesi gün kargo elime geçti.
Antalya'da yurtta kaldığımdan biliyorum. Bazı kargolar başka şubelere gönderilebiliyor ve öğrenciler belki umursamadıkları için belki de işleyişi bilmedikleri için çok alttan alıyorlar. Adrese teslim edilmesi için ödenen parayı yoksayıp, şubeden alın, bugün yetişmeyecek; şuradayım gelin alın gibi garip isteklerde bulunabiliyorlar.
Yani demek istediğim: Şubeye gidin ve bağırıp çağırın. Dinsizin hakkından imansız gelir. Başka türlü laf anlatamazsınız.

@Motionless IN White
Nasıl yok ya?
Aras Kargo Mozaik Şubesi Defne'de.
Aras Kargo Odabaşı Şubesi yine bana yakın.
Hatta Aras Kargo İskenderun şubesi bile Dörtyol'dan daha yakın. Kendisi nasıl en yakın Dörtyol'dur sonucuna varmış acaba?
Sorduğumda sistemden kontrol ediyorum dedi ve bir süre sonra Dörtyol şubesi dedi.. Tam rezalet bir şirket.. Zaten bir daha bu şirket ile gönderim yapmayı bırak, yanından dahi geçmeyeceğim. Uyuz oldum, kendimi suçlu hissediyorum.

@YapışkanTuş @Silinen üye
Memnun olan insanlar bir avucu geçmiyordur tahminimce. Bu kadar çok şikayet var ki ortada bir ``işini yapamama`` mevzusu var. Ben de sizin gibi düşünüyorum, mesela Yurtiçi burada hiç sıkıntı çıkartmadı bana. Ancak farklı yerlerde yüzlerce şikayet var.
Aras Kargo'nun bizim eve aynı gün içerisinde üç kere teslimat yaptığı oldu. Sürat Kargo en sorunlu olan burada, adamlar haftada sadece iki gün teslimat yapıyor, şubeyi dağıtım ile ilgili bilgi almak için aradığınızda teslimatçının numarasını veriyorlar siz sorun diye, şubenin içi asla teslimat yapmadıkları için ağzına kadar dolu.

Dostum yanlış anlama ancak bir ürün kargoluyorsun, daha kargolayacağın şubeden haberin yok :(
O ilçede şube olup olmadığını bile araştırmadan yola koyuluyorsun. Bu şekilde yapılan bir işten zaten hayır gelmeyeceği aşikar. Kimseye suç atma burada kabahatin büyüğü sende. Çok üzülerek söylüyorum.

Görevlinin suçu yok mu? Elbet vardır, daha yakın şubeler mutlaka vardır kargo kabul eden. Ama kılavuzunu iyi seçmek gerekiyor işte.
PTT Müdürlüğü'ne mail at veya arayıp irtibat kur; Dörtyol şube'den ücreti mukabilinde adrese teslim yapsınlar. Dörtyol şubesine de ara söyle, geri gitmesin İstanbul'a gönderi.

İşin içinde Aras Kargo varsa; aynı ürüne daha fazla para verip başka bir satıcıdan aldığımı bilirim... Standart ulaşım yolunu kullanıp bulunduğum semtten daha öteye kargo götürüp buraya gelince: "Uzak mesafe" deyip getirmemesi başlı başına rezillik. Yıllardır da düzeltmediler. Şube telefonuna da kimse çıkmıyor. Kargo girişini de göremiyorsun. Ancak müşteri hizmetleri üzerinden doğru düzgün kontrol sağlanabiliyor. Bir de not olarak "Alıcı, kargoyu almadı." yazıyorlar ki... Neyse. Enteresan bir firma.

@BilgisayarKurdu 1 nisandan beri hareket yok. Her gün arıyorum ancak farklı bahaneler üretip duruyorlar. Bir kez bile Dörtyol şubesinden birini bağlamadılar, hep müşteri hizmetleri. Kargomu sorgulayacağım ayağına 2-3 defa şubeye bağlanmıştım ancak hepsinde verdikleri cevap, "sistemde geçici bir problem var sonra tekrar arayın" demek oluyor. Yarın tekrar arayacağım ancak biraz daha üstlerine gideceğim.
Screenshot_20200408-230452.png

Dostum yanlış anlama ancak bir ürün kargoluyorsun, daha kargolayacağın şubeden haberin yok :(
O ilçede şube olup olmadığını bile araştırmadan yola koyuluyorsun. Bu şekilde yapılan bir işten zaten hayır gelmeyeceği aşikar. Kimseye suç atma burada kabahatin büyüğü sende. Çok üzülerek söylüyorum.

Görevlinin suçu yok mu? Elbet vardır, daha yakın şubeler mutlaka vardır kargo kabul eden. Ama kılavuzunu iyi seçmek gerekiyor işte.
PTT Müdürlüğü'ne mail at veya arayıp irtibat kur; Dörtyol şube'den ücreti mukabilinde adrese teslim yapsınlar. Dörtyol şubesine de ara söyle, geri gitmesin İstanbul'a gönderi.
Ben sadece tek şirkete bakmadım, bütün şirketleri gezdim ve Aras kargo ile göndereceğimi tahmin etmiyordum. Diğer şirketler 180-190 TL isteyince gezeyim dedim ve 2 kat ucuz olunca sevindim. PTT müdürlüğü ile ne alakası var? Kusura bakmayın, çünkü Aras ile alakaları yok diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı