Yurtiçi kargo rezilliği!

usknsk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese. Önceki açtığım konuda monitörümle yaşadığım talihsiz olaydan bahsetmiştim. Monitörümün iç ekranı kırıktı fakat sadece sol ve aşağı taraflarda kırıktan dolayı renklenmeler vardı. Sağ taraflarda ekdeki fotoğraflarda da gördüğünüz üzere hiçbir sıkıntı yoktu. Monitörün dışında da görülebilir hiçbir hasar yoktu. Bundan sonra monitörü servise göndermek istediğimizde servis bize yurtiçi kargo kodu vermişti ve yurtiçi kargoya monitörü göndermek için gitmiştik.

Monitörü oradaki yurtiçi çalışanına teslim ederken bizden sadece isim soyisim, TC kimlik numarası ve telefon numarası istendi. Bu bilgileri verdikten sonra monitörü onlara teslim edip evimize döndük, herhangi bir belge imzalamadık. Neyse monitör servise gitti ve oradaki adam monitör kırık diye monitörü iade etti ve monitör yurtiçi kargo tarafından geri bize getirildi. ( Yurtiçi bayisinden kendimiz aldık ) Artık "sağ tarafında görüntü var ve böyle kullanırım bir süre" diye düşünüp monitörün kutusunu açtığımda monitörün sol dış tarafında hasar fark ettim. Monitörü bilgisayarıma bağlayıp açtığımda ise zaten gözlerime inanamadım. Sol taraflardan kargo esnasında hasar aldığı çok belliydi ve monitörün tamamen her yeri renklenmişti yani hiçbir görüntü alamıyordum çünkü iç panel tamamen rahmetli olmuştu.

Bunun üzerine yurtiçi kargoyu arayıp durumu belirttiğimizde bize "biz ürünü teslim alırken size ürün sağlam paketlenmiş mi, önlemler alınmış mı ? diye sorduk. Eğer teslim alan sormadıysa da sorması lazımdı. Siz de evet ürünü sağlam paketledik ve ekstra önlem almanıza gerek yok dediniz. Ve bunun üzerine sorumluluk size ait" dediler. Yukarıda da anlattığım gibi bizden ürünü teslim alırken sadece TC, isim soyisim ve telefon numarası istediler. Bunun dışında hiçbir belge imzalamadık veya paketin önlemleri ile ilgili konuşmadık. Şimdi biz bunları tüketici haklarına şikayet edeceğiz. Servisteki adam bize tazminat davası açmamızı önerdi. Sizce tazminat davası kabul edilir mi ? Şu an haklı olan taraf kim ? Böyle bir durum yaşayan olduysa yardımcı olabilir mi ?

NOT: Biz monitörü gönderirken ilk fotoğraflardaki gibiydi. Bize gelince sondaki fotoğraflardaki gibi oldu.

Dosya Ekleri

• IMG_20201123_115043.jpg
    IMG_20201123_115043.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG-20201122-WA0005.jpg
    IMG-20201122-WA0005.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 107
  • IMG_20201126_152951.jpg
    IMG_20201126_152951.jpg
    473,4 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_20201126_153001.jpg
    IMG_20201126_153001.jpg
    131,1 KB · Görüntüleme: 101
Geçmiş olsun dostum. Bende 2 ay önce benzer bir durum yaşadım. Telefon ekranı sipariş etmiştim. Paramparça etmişlerdi. Dedikleri tek şey tutanak yoksa bir şey yapamıyoruz. Maalesef ülkemizde adalet çok geç sağlandığından (yada sağlanamadığından) tüketici hakem heyeti 2 aydır ne arayıp nede soruyorlar. Sen gene hakkını aramaya devam et.

Dostum üzmek istemem ama zaten kırık olduğu için hak idda edemezein gibi geliyor. Belki kargoya vermeden önce 2-3 çekip patlatıp tazminat almak için koydun? Bunu bilemeyiz yurtiçi kargoya suç yığmadığını bu yüzden keşke yurtiçi kargo çalışanının yanında sağlam verdiğini gösterip gonderdeydin.

Kutu dışını da görsel atar mısın kutunun içinde köpük olması lazım kargocu üstünde halay çekmesi lazım bu duruma gelmesi için bu işte bi hınzırlık sezdim ama günahını almak istemem tekrardan geçmiş olsun.

Geri
Yukarı