Aras Kargo rezilliği

@Vavien.
Oralara o kadar yabancıyım ki... Ayrıca İskenderun'dan öteye gidemiyorsun otobüs ile. Yolculuk 2 saat civarı bir şey sürüyor ve Dörtyol oranın bile ötesinde. Muğla ve Mersin'e bile daha âşinayım oralardan. Otobüsle taşınacak bir şeyde değil. Sıkıntım uyguladıkları fiyat politikası değil, kendi başlarına rastgele farklı yerlere göndermeleri kargoları. Yani gerçekten kendileri işlerini yapamıyor diye bu kadar konuşmak bile anlamsız. Türkiye'deki kargo şirketlerinin tamamı kalitesiz yukarıdaki arkadaşların dediği gibi. Ne kadar böyle şikayet konusu açsak nâfile.

Son düzenleme:
Şu anda herkes her zamandan fazla internetten alışveriş ediyor, ayrıca Türkiye'deki kargo şirketlerinin sorunlu olduğunu herkes biliyor, Aras Kargo başını çekiyor. Ben de D&R'dan kitap siparişi verdim, hayırlısı.
2 hafta önce D&R’den sipariş verdim, hala hazırlanıyor, geçmiş olsun hocam şimdiden.

Anlattığınızdan anladığım kadarıyla gönderen kişiyi kandırıp Dörtyol'a göndermesini sağlamışlar. Bu durumda rastgele farklı yere göndermiş değiller.
İnsanları kanser etmek için uğraşıyorlar sanki.
Rastgele farklı yerler dememin sebebi Hatay'dan öylesine bir yer seçip, ``zaten aynı şehir gidip alır`` kafasıyla başka ilçelere göndermelerini sağlamaları.

Bu arada ürünü satan kişi benim, keşke hiç kargo şirketlerine bulaşmasaydım. İnternetim olmadığı için kontrol de edememiştim, Defne'ye en yakın şube neresi dediğimde cevabı direkt Dörtyol olarak verdi. Ben de en fazla 10 kilometre uzaktadır kafasıyla verdim, şimdi hiçbir şekilde sorunu çözemiyoruz.. Evden dışarı çıkma yasağı yüzünden bizim caddede zabıtalar geziyor, yoksa gidip azarlayacaktım.. Bu gidişle 1 ay uğraşacağız.. Bir daha Aras kargoya bulaşmayacağım, siz siz olun bu firmadan uzak durun.. Bu kadar cahil çalışanlar görmedim, insan kontrol eder.. Ona dahi üşeniyorlar..

Her kargo şirketi belli bölgelerde sorunlu. Çok farklı illerde ve çok farklı ilçelerde bulunmuş biri olarak söylüyorum bunu. Şu an bulunduğum yerde hiç bir kargo ile bir sorun yaşamadım. Bu gün aldığım şey yakınsa 1 gün uzaksa 2 günde geliyor. Hatta hangi kargo hangi saatte gelir bunu bile bilebiliyorum. Mesela aras 16-17 arası geliyor. Yurtiçi12-13 arası MNG 15-16 arası :). Hatta herkes yurtiçinden şikayet eder bir önceki adresimde en stabil ve hızlı kargo oydu. Orda ama MNG çok sıkıntılıydı. Acayip kavgalar ettik. Şubede neler gördüm neler... Neyse yani sözün özü şu X kargo iyidir değil. X şube iyidir diye bir kavram var. Şube müdürü ve çalışanları iyi ise hangi kargo olduğu önemli değil.

@Motionless IN White Kargo şubesindeki görevli ile tam olarak nasıl bir iletişim geçti aranızda? Konu sahibi arkadaş ile çok çelişiyor söyledikleriniz.

Adam durup dururken mi karıştı nereye göndereceğine? Sen A şubesine göndereceğim dedin de durup dururken "Hayır B şubesine gönder ucuza gider" mi dedi? Nedir yani tam olarak muhabbet, önemli olan nokta burası.

Sanki satıcı yeterli araştırmayı, planı önceden yapmamış; ayaküstü iş yapmış gibi geldi bana. İnternetinin olmaması bahane değil, hiç bilmediğin 800km ötedeki şubeye kargo yolluyorsan bir zahmet önceden araştırmalısın. Ben bu ürünü adrese mi yoksa şubeye mi göndereceğim kararını verip ona göre formunu doldurmalısın. Aslında senin kargo şubesi ile konuşacak hiçbir şeyin yok. Formu uzatacaksın hepsi bu kadar.

Son düzenleme:
@Motionless IN White Kargo şubesindeki görevli ile tam olarak nasıl bir iletişim geçti aranızda? Konu sahibi arkadaş ile çok çelişiyor söyledikleriniz.

Adam durup dururken mi karıştı nereye göndereceğine? Sen A şubesine göndereceğim dedin de durup dururken "Hayır B şubesine gönder ucuza gider" mi dedi? Nedir yani tam olarak muhabbet, önemli olan nokta burası.
Ben Defne şubesi var mı diye sordum, çalışan ise yok dedi. O halde en yakın şube neresi dedim ve Dörtyol dedi. Kontrol de edemiyordum, düşüncem çok yakın veya 10 kilometre arasındadır idi. Lakin tam tersi bir uçtan öbür uca gitmek gerekiyormuş.. Benim göndereceğim yere karışmış gibi oluyor sanki, çünkü ben Defne'ye en yakın yer istemiştim çalışan ise Dörtyol'u söyledi. Ek olarak Dörtyol'a gönderirsen daha ucuz olur dedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı