Arılardan korkmak

Mesajınızı alıntılarken ben düzelttim.

liber.png

Size arılarla olan bir anımı anlatayım:

Yıl 2011 daha 11-12 yaşlarındayım. Mahallede top oynuyoruz. Sonrasında top baya uzaktaki bahçeye kaçtı. Neyse ben bahçeden topu almaya gidiyorum. Girdim bahçeye top önümde. Alıp gitmem gerekiyor.

Gözüme hemen yanında toprağa gömülü arı yuvası ilişti. Deli cesareti ile topu arı yuvasının içine atmaz mıyım? Tabii atarım. Attığım anda içindeki 100'lerce arı kovalamaya başladı. Çok gizli yerlerime kadar soktular. 1 ay boyunca etkisine kaldım. Arılara hala fobim var.

Yıl 2011 daha 11-12 yaşlarındayım. Mahallede top oynuyoruz. Sonrasında top bayağı uzaktaki bahçeye kaçtı. Neyse ben bahçeden topu almaya gidiyorum. Girdim bahçeye top önümde. Alıp gitmem gerekiyor.

Gözüme hemen yanında toprağa gömülü arı yuvası ilişti. deli cesareti ile topu arı yuvasının içine atmaz mıyım? Tabii atarım. Attığım anda içindeki 100'lerce arı kovalamaya başladı. Çok gizli yerlerime kadar soktular. 1 ay boyunca etkisine kaldım. Arılara hala fobim var.

Geçmiş olsun. Aynısı okulun bahçesinde maç yaparken arkadaşımın başına geldi.

Yıl 2011 daha 11-12 yaşlarındayım. Mahallede top oynuyoruz. Sonrasında top baya uzaktaki bahçeye kaçtı. Neyse ben bahçeden topu almaya gidiyorum. Girdim bahçeye top önümde. Alıp gitmem gerekiyor.

Gözüme hemen yanında toprağa gömülü arı yuvası ilişti. Deli cesareti ile topu arı yuvasının içine atmaz mıyım? Tabii atarım. Attığım anda içindeki 100'lerce arı kovalamaya başladı. Çok gizli yerlerime kadar soktular. 1 ay boyunca etkisine kaldım. Arılara hala fobim var.
Benide Erzincan'da köyde bal yerken kahvaltıda işaret parmağımı sokuştu bi arı. Yoğurda banmıştım. 2 gün sonra geçmişti. Hala bal yiyorum ama. Fobimde yok.

Yıl 2011 daha 11-12 yaşlarındayım. Mahallede top oynuyoruz. Sonrasında top bayağı uzaktaki bahçeye kaçtı. Neyse ben bahçeden topu almaya gidiyorum. Girdim bahçeye top önümde. Alıp gitmem gerekiyor.

Gözüme hemen yanında toprağa gömülü arı yuvası ilişti. deli cesareti ile topu arı yuvasının içine atmaz mıyım? Tabii atarım. Attığım anda içindeki 100'lerce arı kovalamaya başladı. Çok gizli yerlerime kadar soktular. 1 ay boyunca etkisine kaldım. Arılara hala fobim var.

Hocam çok kötüymüş geçmiş olsun.

O da bir şey mi, ben eşek arısının üstüne basmıştım. İlk önce ayağıma diken battı sandım, zaten arılardan korkuyordum, arı olduğunu görünce de.. Soktuğu yeri elimle sıkana kadar, öbür tarafa uğrayıp geldim diyebilirim. Beyaz bir sıvı aktıktan sonra yattım, 1 hafta içinde iyileşti.

O da bir şey mi, ben eşek arısının üstüne basmıştım. İlk önce ayağıma diken battı sandım, zaten arılardan korkuyordum, arı olduğunu görünce de. Soktuğu yeri elimle sıkana kadar, öbür tarafa uğrayıp geldim diyebilirim. Beyaz bir sıvı aktıktan sonra yattım, 1 hafta içinde iyileşti.

Hocam galiba arı sokmalarında alerji yoksa bir problem olmuyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı