Arkadaşlarım beraber oyun oynamayı istemiyorlar

İyi günler. Bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum...
Kendileriyle 5 yıldan fazla süredir tanıştığım arkadaşlarım oyun oynuyorlar, gelebilir miyim diyorum, hayır ikimiz oynayacağız diyorlar. Neden diye sorunca da cevap vermiyorlar. Bu durum beni delirtecek. Ne yapmalıyım?
Onlarla görüşmemeni tavsiye ederim. Büyük ihtimal seni istemiyorlar artık ve sende peşlerinden koşma gereksiz yere. Yeni arkadaşlar edinebilir ve onlarla oynayabilirsin.

İyi günler. Bugün başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum...
Kendileriyle 5 yıldan fazla süredir tanıştığım arkadaşlarım oyun oynuyorlar, gelebilir miyim diyorum, hayır ikimiz oynayacağız diyorlar. Neden diye sorunca da cevap vermiyorlar. Bu durum beni delirtecek. Ne yapmalıyım?
Dostum 5 yıllık Üniversiteyi bitirmeme 2 ay kalmasına rağmen samimi, istediğim gibi hiç arkadaşım olmadı, edinemedim. Çok fazla online oyuncu değilim ama oyunlar da 1 tane bile arkadaş ile oynamadım. Nasıl duygudur bilmiyorum hiç. Steam hesabımda dahi bir tane arkadaşım yoktur.

5 Yıl sonunda sana böyle yapıyorlarsa bence çok fazla üzerlerine düşme derim. Ama gerçekten onlara değer veriyorsan, ne olursa olsun kaliteli dostlukları vardı ve ben onları kaybetmek istemiyorum dersen bir fırsat yaratıp konuşmayı deneyebilirsin. O fırsat hiç gelmezse ise yine bir gün, hadi oynayalım de ve sana: ''Hayır! Biz oynayacağız.'' derler ise güzelce bir nedenini sormayı dene bence (Zaten neden diye sorduğumda cevap vermiyorlar demişsin; benim demek istediğim: Daha güzel bir dille arkadaşının tarzını da bilerek ona göre konuşmaya çalışman). Eğer dediğim gibi değer veriyorsan. Çünkü; gerçekten arkadaşlıklar kolay edinilmiyor ve bu sıkıntıyı çekmeyen insanlar direkt: ''Direkt yol ver. Seni istemeyeni sen hiç isteme.'' demeleri de normal oluyor. Ama bence kaybetmek istemediği insanlar için uğraşmalı insan.

Son düzenleme:
Oyunları oynama şekilleriniz farklıysa bu bir etken olabilir. Mesela onlar ciddi oynar sen troll, ya da tam tersi gibi. Böyle farklar mı oluyor genelde ? Oyun oynama tarzı birbirini yansıtmadığı için de oynamak istemiyor olabilirler.

4 yıllık arkadaşım, "oynadığı oyun esnasında mesaj bildirimlerimin gelmesi" sebebiyle iletişimi kesmişti. *swh

İnan bana, böyle seviyesizlerin isimlerini bile hatırlamayacaksın. Sadece engelle ve çık.
O gerçekten iyi bir dostumdu. Fakat şu anda çok daha iyilerine sahibim.

Yeni konular

Geri
Yukarı