Artık her şeyden umudum kesildi

EneSolaire

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
16 GB Ram,GTX 970 4 GB Ekran Kartı,Amd Ryzen 5 İşlemci,500 GB Ssd...
Arkadaşlar, son 1-2 yıl içerisinde kendimi işe yaramaz bir çöp tenekesi gibi hissediyorum çünkü ne derslerde iyiyim, ne de bir kız arkadaşım var. Gerçek hayatta çok küfür ediyorum, hatta en yakın arkadaşlarıma bile. Örnek olsun diye bir olay anlatacağım size. Ben normalde edebiyatta okul birincisiyim ve her denemede de böyle olmuştur. Ama bugün edebiyatta 30 soruda 19 net yaptım ve tek iyi olduğum dersti edebiyat. İşte bu yüzden kendimi çöp tenekesi gibi hissediyorum. Önerileriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz, valla benim için iyi yorumlarınız ilaç gibi gelir.

Hocam derslerde iyi olmamanın sebebi artık ders çalışmıyor olman olabilir mi? Yani ne işe yarayacaksın ki başka? Ben lisedeyken tek yaptığım arkadaşlarla gezip tozmak ve vakti geldiğinde ders çalışmaktan ibaretti, zaten başka ne işe yarayacaktım ki sadece görevimi yapıyordum.

Hocam derslerde iyi olmamanın sebebi artık ders çalışmıyor olman olabilir mi? Yani ne işe yarayacaksın ki başka? Ben lisedeyken tek yaptığım arkadaşlarla gezip tozmak ve vakti geldiğinde ders çalışmaktan ibaretti, zaten başka ne işe yarayacaktım ki sadece görevimi yapıyordum.
Hocam artık ders anlamında hiç bir şeyden zevk alamamaya başladım.

Tek sevdiğim aktivite bilgisayardan oyun oynamak.

Tek sevdiğim aktivite bilgisayardan oyun oynamak.
Dersten zevk alındığını ilk defa duyuyorum zaten hocam, ben de zevk almazdım ders çalışmak inanılmaz bunaltıcı ve sıkıcı gelirdi yine de çalışmam gerektiğini bilip çalışırdım.

Oyun hiç oynamayın demiyorum illa ki oynayacaksınız fakat yavaş yavaş derslerinize bakmaya da başlayın, birden çok fazla saatler ders çalışın demiyorum ama az sürelerden başlayıp arttırmaya çalışın. Önünüzde bir üniversite sınavı var ki çok önemli bir sınav.

Dersten zevk alındığını ilk defa duyuyorum zaten hocam, ben de zevk almazdım ders çalışmak inanılmaz bunaltıcı ve sıkıcı gelirdi yine de çalışmam gerektiğini bilip çalışırdım.
Zevk almak derken edebiyat çözerken zevkten dört köşe olurdum.

Hocam belki kızacaksın, belki mantıksız gelecek, belki "sanki bilmiyorum" diyeceksin ama başını öne eğip çalışmak ve sonuçlar elde etmekten daha motive edici bir şey yok.
İlla ders için de demiyorum sosyal hayat için de böyle. Git birisini bul beğendiğin. Arkadaş olun. Sonra olacağı varsa olur zaten. Çoğu kız direkt sevgili olmaya çalışan insanları istemezler çünkü direkt sevgili olma kafasıyla yaklaşınca muhabbetimiz sarmıyor vs. İki tarafın da keyif alacağı ve devam ettirmeye çalışacağı sohbetlerle ilişkinizi ilerletirsiniz zamanla da varacağı bir nokta varsa varılır.

Hocam belki kızacaksın belki mantıksız gelecek belki "sanki bilmiyorum" diyeceksin ama başını öne eğip çalışmak ve sonuçlar elde etmekten daha motive edici bir şey yok.

Öyle gerçekten başarılı olduğunda gelen mutluluğu başka şeylerle kıyaslayamıyorsun. Çabalamayı bırakmamak gerekiyor. İnsanların küçük bir kısmı şans ile bir yerlere geliyor çoğu sıkı çalışmayla geliyor bırakmayacaksın.

Bu hayatta bir seyleri sadece zevk aldigin icin yapmaya kalkarsan maalesef hicbir sey yapamazsin. Ya tutturdular sadece zevk aldigin, tutkulu oldugun seyi yap diye oyle bir sey yok arkadaslar. Biz uzerine bir de Turkiye'de yasiyoruz. Bunu kafanizdan silin atin. Bazi donemler, bazi isleri mecburen yapmak gerekir sevsen de sevmesende. Iyi bir universite kazanmak mi istiyorsun, super zeka olmadigin surece ders calismaya mecbursun. Bir seyde iyi olmak istiyorsan disiplin ve irade olmadan olmaz. Her seyin kendi kendine duzelmesini bekleyemezsin. Derslerimde iyi degilim diyorsun, ders calismazsan olamazsin zaten. Spor yapmazsan saglikli kalamazsin, duzgun beslenmezsen zinde olamazsin. Bunlarin hicbirini yapmayip kendimi teneke gibi hissediyorum demeye bence hakkin yok. Hayatta hicbir sey kolay olmayacak. Bir basariyi degerli kilan etkenler o yolda cektigin acilar, verdigin emekler ve sikintilardir. Aci, dert, emek ve sikinti olmadan hicbir sey olmaz.

Arkadaşlar, son 1-2 yıl içerisinde kendimi işe yaramaz bir çöp tenekesi gibi hissediyorum çünkü ne derslerde iyiyim, ne de bir kız arkadaşım var. Gerçek hayatta çok küfür ediyorum, hatta en yakın arkadaşlarıma bile. Örnek olsun diye bir olay anlatacağım size. Ben normalde edebiyatta okul birincisiyim ve her denemede de böyle olmuştur. Ama bugün edebiyatta 30 soruda 19 net yaptım ve tek iyi olduğum dersti edebiyat. İşte bu yüzden kendimi çöp tenekesi gibi hissediyorum. Önerileriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz, valla benim için iyi yorumlarınız ilaç gibi gelir
Hocam oncelikle cop tenekesi degilsiniz. Benimde kiz arkadasim hic olmadi, sizin gibi cok kufur ediyorum yakin arkadaslarima falan, ama bu asla ve asla degersiz oldugumuz anlamina gelmiyor. Edebiyatta 30 soruda 19 net fena degil ama okul birincisi iseniz bunun hakkini "calisarak" vermeniz gerekir. Cok degerlisiniz, kendinizi boyle dusunup uzmemenizi rica eder, iyi geceler.
Butun Technopat uyelerine de mubarek dolu bir Ramazan ayi dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı