Aşırı Derecede Bilgisayar Bağımlılığı

Bendede oluyor o damarlı oluyor kıpkırmızı oluyor açamıyorum gözümü yanıyor ama gene devam ediyorum oyun oynamaya.
Oyun değilde yazılıma veya grafik tasarıma yönelmelisiniz, bu sizin için çok daha iyi olur. Sürekli oyun oynamak yerine kendinizi bu gibi şeylerle meşgul edebilirsiniz, birde arada sırada evinizin ihtiyaçları için markete gidip alışveriş yapabilirsiniz.

Dostum sorunda orda arkadaş çevresi edinmen gerekiyor, sana bilgisayar dışında uğraş lazım 17ye giriyorsan lise son olsan gerek çalışman gereken ösym sınavları var biraz onlarla uğraş ne biliyim sınıftaki arkadaşlarınla sohbet etmeye çalış kız arkadaş edinmeyi çalış biraz dikkati başka yere kaydırcak şeyler bul. Göz konusuna gelirsek sürekli aynı yere bakmaktan göz tembelleşiyor bundan kaynaklı sorunlar çıkabiliyor online oyun oynamadığın sürece en kötü 30 dk bir kafanı bir sağ sol yap ayağa kalk iki adım at hem vücud sağlığına da zararlı sürekli oturup bir yere kitlenmek.
Okuduğum lise meslek lisesi kız yok.

Bendede oluyor o damarlı oluyor kıpkırmızı oluyor açamıyorum gözümü yanıyor ama gene devam ediyorum oyun oynamaya.
Bu şekilde devam edersen ilerde tabiki sorunlar olacaktır. Miyop rahatsızlığının başlıca nedenlerinden biridir bilgisayar.

Bunu söylemek pek hoş değil ama aynı zamanda uzun süre bilgisayar başında durmak insanı gerizekalılaştırıyormuş.
Hoş olmadığını bende biliyorum zaten belirttim yanlış anlaşılmasın kötü bi niyetle söylemedim demek istediğim tam olarak insanların olduğu ortamda daralıyorum o yüzdende tek başıma kalmayı seviyorum.

Hoş olmadığını bende biliyorum zaten belirttim yanlış anlaşılmasın kötü bi niyetle söylemedim demek istediğim tam olarak insanların olduğu ortamda daralıyorum o yüzdende tek başıma kalmayı seviyorum.
Aynı şekilde kalabalık ortamları hiçbir şekilde sevmem, aynı senin gibiyim ama sürekli oyun oynamıyorum. Uzun süre bilgisayarda bir şeyler yapmak canımı sıkıyor bu yüzden bisikletime atlıyorum eve ne lazımsa markete gidip geliyorum, bence sende denemelisin.

Aynı şekilde kalabalık ortamları hiçbir şekilde sevmem, aynı senin gibiyim ama sürekli oyun oynamıyorum. Uzun süre bilgisayarda bir şeyler yapmak canımı sıkıyor bu yüzden bisikletime atlıyorum eve ne lazımsa markete gidip geliyorum, bence sende denemelisin.
Bir kaç kere denedim bırakmayı ama yok bir bakmışım gene bilgisayar başındayım artık bende bi el alışkanlığı oldu bu hani insan der ya şunu yapayım diye ben demiyorum artık reflex gibi birşey oldu. Nefes almak gibi direk oturuyorum onun başına ve tabikide bir bakmışım akşam olmuş gözlerim başım ağrıyor bide onun üstüne uyumadığım zamanlar olup sabaha kadar oturduğumda oluyor.

Bende senin gibi uzun süre bilgisayar başında kalıyorum. Aslında bu durumdan kurtulmak istiyorum ama canımın sıkkınlığı ancak böyle geçiyor ve benimde hiç doğru düzgün arkadaşım yok maalesef.

Bende senin gibi uzun süre bilgisayar başında kalıyorum. Aslında bu durumdan kurtulmak istiyorum ama canımın sıkkınlığı ancak böyle geçiyor ve benimde hiç doğru düzgün arkadaşım yok maalesef.
Aslında şu bilgisayardan bi kalkabilsem arkadaşlarım çok olucak ama yok işte bilgisayar bağımlısıyım diye benden uzaklaşmak istiyo olabilirler mi acaba?

Aslında şu bilgisayardan bi kalkabilsem arkadaşlarım çok olucak ama yok işte bilgisayar bağımlısıyım diye benden uzaklaşmak istiyo olabilirler mi acaba?
Senden bağımlı diye uzaklaşacaklarını sanmıyorum ama biraz dışarıya çıksan dediğin gibi çok daha fazla arkadaşın olabilir.

Sen daha şanslısın benim bilgisayar 10 yıllık bu yüzden hiçbir oyunu oynayamıyorum. Ama canımın sıkkınlığını sosyalde dolaşarak bastırmaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı