Assassin's Creed: Valhalla Steam platformuna gelebilir

Steam ile fiyat konusunda anlaşamadılar diye biliyorum o yüzden Epic Games'e çıktı. Ne diyelim darısı diğer Call of Duty oyunlarına :) (MW 2019, Cold War vs)
Yine Activision'ın oyunu olan ve Battle.net özel olan Crash 4 geçen ay Steam'e geldi. Yani yakında bahsettiğiniz oyunlarda tek tek eklenecektir.

6 gün önce AC Odyssey için: Changed 3rd-Party Account – Ubisoft Account › Ubisoft Connect launcher
böyle bir değişiklik yapılmış. Bilmeyenler için Ubisoft Account eskide kaldı ve Ubisoft Connect Launcher şu anda Ubisoft'un kullandığı launcher ve sistem.

Son düzenleme:
Çoğu kişi sanki Epic Games yüzünden Steam'e gelmediğini sanıyor. Ubisoft isteyerek Steam'de çıkartmadı bununla ilgili açıklamaları da var. Steam komisyon oranı yüksek olduğu için ve bazı politikalarını sevmedikleri için sadece Epic ve kendi platformunda yayınladı oyunu.
Eğer gelirse Steam bağımlıları sevinebilir. Aynı oyuna sırf Steam'de diye fazladan para verecek hatta aynı oyunu Steam'de de olsun diye tekrar alacak adam çok.

Steam komisyon oranı yüksek olduğu için

Bu aslında tamamen zırvadan ibaret ve Ubisoft gibi büyük şirketleri etkilememekte. Yüksek dedikleri rakam birçok platformda standart oran zaten. Eğer oyun ayrıyeten Steam'de de yayınlanacak olursa bunun inanılır bir tarafı da kalmayacak.

Epic Games Store piyasaya yeni çıktı ve aklınca şirketleri kendi tarafına çekerek kullanıcı kazanmaya çalışıyor. Paranın kokusunu alan şirketler ise belirli bir süreliğine Epic tarafına geçip komisyon oranından dem vuruyor. Daha önce neredeydiler peki? Ubisoft'un kendi platformu Uplay 2012'de piyasaya çıktı. Bundan önce Valve %5 komisyon alıyordu da bizim mi haberimiz yoktu? Oyunlarını direkt kendi platformu üzerinden yayınlayabilirdi. Bu zamana kadar Steam'de satılan oyunlar birden bu sebepten ötürü Steam'den kaldırılmış olamaz. Epic basıyor parayı şirketlere, şirketler ise belirli bir süreliğine oyunları Epic'e özel çıkarıyor. Al gülüm ver gülüm olayı bittikten sonra tekrar Steam'e dönüyorlar.

Electronic Arts, Activision, Microsoft gibi şirketler Steam'e gelmişken Ubisoft aptalca tripler peşinde koşuyor. Dediğim gibi; er ya da geç Ubisoft da eşek gibi Steam'e geri dönecek.

Son düzenleme:
Bu aslında tamamen zırvadan ibaret ve Ubisoft gibi büyük şirketleri etkilememekte. Yüksek dedikleri rakam birçok platformda standart oran zaten. Eğer oyun ayrıyeten Steam'de de yayınlanacak olursa bunun inanılır bir tarafı da kalmayacak.

Epic Games Store piyasaya yeni çıktı ve aklınca şirketleri kendi tarafına çekerek kullanıcı kazanmaya çalışıyor. Paranın kokusunu alan şirketler ise belirli bir süreliğine Epic tarafına geçip komisyon oranından dem vuruyor. Daha önce neredeydiler peki? Ubisoft'un kendi platformu Uplay 2012'de piyasaya çıktı. Bundan önce Valve %5 komisyon alıyordu da bizim mi haberimiz yoktu? Oyunlarını direkt kendi platformu üzerinden yayınlayabilirdi. Bu zamana kadar Steam'de satılan oyunlar birden bu sebepten ötürü Steam'den kaldırılmış olamaz. Epic basıyor parayı şirketlere, şirketler ise belirli bir süreliğine oyunları Epic'e özel çıkarıyor. Al gülüm ver gülüm olayı bittikten sonra tekrar Steam'e dönüyorlar.

Electronic Arts, Activision, Microsoft gibi şirketler Steam'e gelmişken Ubisoft aptalca tripler peşinde koşuyor. Dediğim gibi; er ya da geç Ubisoft da eşek gibi Steam'e geri dönecek.
Evet orası öyle Epic müşteri çekmek için mecbur bu tarz şeylerele uğraşıyor çünkü kendileri de biliyor eşit şartlarda Steam yerine tercih edilmeyeceğini. Ben sadece Ubisoft'un açıklamasını söyledim. Oyunu nerden oynadığım da önemli değil parasını verdikten sonra. Nerede ucuzsa oradan almak son kullanıcının işine gelir. Rekabet olması her zaman kullanıcıya yarar.

Oyun Steam'e çıkmadı diye almamak güzel kafaymış. Ön siparişle Ubisoft'un kendi uygulamasından 215 liraya alıp sorunsuz oynadım. Steam babamın yerimi ona çıkmıyor diye oyunu oynamayayım. Şu platformları babasının malı gibi savunanları anlamak gerçekten güç.
Sadece oyunu oynayayım yeter bana kafasıyla yaklaşıyorsan bu servislere zaten anlaman çok zor. Ancak oyun alıyorsam yanındaki güzel servislerden de faydalanayım, istediğim zaman ekran görüntüsü alıp arkadaşlarımla paylaşayım, sorun yaşadığımda tartışma konusu açıp destek alabileyim, dilediğim zaman atölye kullanıp modlama yapabileyim vs. istiyorsan Steam'den başka alternatifin yok bile.

Ve insanların ciddi büyük bir çoğunluğu bu tarz özelliklerden faydalanmak istiyor, ben de dahil. Neden aldığım oyunla ilgili daha pek çok farklı işlem yapabilme imkanım varken sadece oynayıp kapatmayı tercih edeyim ki. Sonuçta Epic'e de, Steam'e de verdiğim fiyat aynı olacak o zaman Epic tercih etmemin hiçbir manası kalmıyor ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı