Asus N56VZ i7 3630 QM Mac OS X 10.9.2 Kurulum Sorunu

Machiavelli

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Herkese Merhaba Arkadaşlar; forumu aradıktan ve biraz tonymac de araştırma yaptıktan sonra baktım ki olmayacak yazayım dedim.

Öncelikle Recep Bey'in anlattığı Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat rehberden faydalandım ve kurulum başarılıydı. Ne zaman Clover Configrator çalıştırdım ve Recep Bey'in anlattığı üzere ayarları yapıp bilgisayarı yeniden başlattım, bir daha Mac OS X masaüstünü ancak -x modda görebildim. Verbose modu kapattığımda
apple logosunda takılı kaldım.
aqQm42.jpg

Bu ekranı güvenli modla aştım fakat bu sefer Clover Configrator çalışmıyor güvenli modda. Çakılıp kalıyor.

oQWv2Q.jpg

QX3qYA.jpg

Bu sorunu bu canavarda nasıl aşabilirim, engin bilgilerinize ihtiyacım var açıkçası.

Amaçlarımı sıralamak istiyorum öncelikle:
1- grafik tasarımcıyım ve Mac'ten çokta fazla uzak kalmak istemiyorum yıllarca Mac'te çalışıp şimdi PC de bu imkanı keşfetmem mükemmel oldu. Grafik için kullanacağım Mac OS X 'i
2- İnterneti taradım resmen ama İntel HD 4000 için Recep Bey'in anlattığı gibi İD numarası bulamadım. Girdiğim numara da belki bu hataya sebep oldu bilemiyorum.
3- Asus N56VZ üzerindeki wireless ölsek çalışmaz mı acaba bilemedim :) ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

10.9.3 raw dosyasını indiriyorum. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi...
İlginize teşekkür ederim. Ayrıca Wireless için ise Asus'un N56VZ de kullandığı cihpset Atheros AR9485WB-EG. Şansı var mı bilemem ama umarım şansı vardır :)

Gelişmeleri bu konu altından paylaşacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba Asus N56vz Notebook üzerine başarılı bir kurulum yaptım.. (AsusNInstallMavEn.arc) dosyasını R-drive yazılımı ile SSD 128GB diske restore yaptım, sorunsuz çalışıyor.. / Wirelass kartı Ar5b225 malesef çalışmıyor, Ayrıca Nvidea Geforce 650m çalışmadı.. Diğer özelliklerde sorun yok..

Son olarak Notebook için Mini Pci-E wirelass kartı almam gerekiyor,
Usb olan wirelass aparatlarından istemiyorum..
Wifi ve Bluetooth combo , MACOS içinde yardımcı yazılım kullanmayan Airport destekli bir Mini Pci-E kart arıyorum..

Yabancı sitelerde çok örnek var.. Fakat ben sizlerden bilgi almak istiyorum..

Merhabalar Arkadaslar bende bilgisayarıma mac kurdum bi hata alıyorum yardımcı olabilirmisniz
grI

Merhabalar Arkadaslar bende bilgisayarıma mac kurdum bi hata alıyorum yardımcı olabilirmisniz

Asus n56v
i7
8 gb ram
1tb hdd

Kurulumdan sonra resimdeki hatayı veriyor yardımcı olursanıx çok sevinirim.

Meet Google Drive – One place for all your files

Son düzenleme:
Asus n56 vz ben de dün mac kurdum masaüstü güvenli modda geldi daha sonra normal modda da açıldı fakat ekran kartı ID sini girdim PS2 ve ses kartı sürücüsü yükledim şimdi sistem açılmıyor. Siyah ekranda kaldı. Yeniden yüklemeden aşmanın bir yolu da yok sanırım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı