ASUS ROG G15 G513rm için en iyi Armoury Crate ayarları nedir?

Bazen gözüküyor üstüne bastığımda bilgisayar yeniden başlıyor.

Normal olarak başlıyor hocam, başka bir grafik birimine geçiyor tam anlamıyla.

Ben ağır oyunlarda Turbo modu ve MUX'u ultimate moda alıyorum, onun dışında Standart ve sessiz modda kullanıyorum. Yazılım işleri için de sessiz mod ama performansın yetmediği durumlarda performans moduna çekiyorum. Bende CPU Boost açık ama muhtemelen ben de kapatacağım boşta bu kadar ısınmasına gerek yok, bu arada tam olarak nasıl kapanıyor bilen var mı?

Ayrıca oyunlarda çok fark oluyor mu CPU boost açık veya kapalı?

Merhaba. ASUS ROG STRIX G15 G513rm kullanıyorum. Güncel Armoury Crate ayarlarım aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. CPU Boost kapalı. Oyun oynamasam da Turbo ayarın açık olmasında bir sorun var mı? GPU mode kısmında Ultimate ayarını açmıyorum. Açmam iyi olur mu? Onu da sürekli açık şekilde kullanabilir miyim? Sürekli değiştirmekten bıktım.

Eki Görüntüle 1642459

Sorularınıza yanıt vermek gerekirse. MUX işe yarıyor boş yere koyulmadı. Ayrıca her zaman MUX'da kullanıyorum, sorun olmadı. CPU Boost dediğiniz hangisi acaba?

Merhaba. ASUS ROG STRIX G15 G513rm kullanıyorum. Güncel Armoury Crate ayarlarım aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. CPU Boost kapalı. Oyun oynamasam da Turbo ayarın açık olmasında bir sorun var mı? GPU mode kısmında Ultimate ayarını açmıyorum. Açmam iyi olur mu? Onu da sürekli açık şekilde kullanabilir miyim? Sürekli değiştirmekten bıktım.

Eki Görüntüle 1642459

Ultimate ayarını açmalısın. Ciddi FPS fark eder. Turbo eğer sıcaklıklar çok artmıyorsa açık bırakabilirsin.

Ben ağır oyunlarda Turbo modu ve MUX'u ultimate moda alıyorum, onun dışında Standart ve sessiz modda kullanıyorum. Yazılım işleri için de sessiz mod ama performansın yetmediği durumlarda performans moduna çekiyorum. Bende CPU Boost açık ama muhtemelen ben de kapatacağım boşta bu kadar ısınmasına gerek yok, bu arada tam olarak nasıl kapanıyor bilen var mı?

Cpu boost kapatirsaniz oyunlarda 10fps civarinda fps kaybedersiniz. Oyuna gore degisir tabii. Benim taviyem oyunlarda açın, boştayken kapatın. Youtubeda nasil kapatildigina bakabilirsin

Kesinlikle kapatmanızı öneriyorum. Farkı bile hissedilmeyecek bir FPS kaybı için 15-20 derece daha sıcak çalıştırmaya gerek yok işlemciyi. Açık kalmasını önermiyorum. Şu videoyu izleyerek kapatabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

12700H 6800H'yi her acidan tokatlayan bir islemci. AMD'nin Intel karsisinda tek avantaji pil ömrü bir tık fazla oluyor ve daha az güç tüketiyor. Ama bu kadar çıkmışken Intel alınmalı ben 6800H laptop aldım pişmanım.

Bir tıkla alakası yok 6800H kat kat daha iyi pil ömrü sunuyor. iGPU gibide bir önceliği var 12700H'a göre. 12700H saf güçte iyi sadece, oda düşük TDP'lerde 6800H kafa tutuyor zaten.

Kesinlikle kapatmanızı öneriyorum. Farkı bile hissedilmeyecek bir FPS kaybı için 15-20 derece daha sıcak çalıştırmaya gerek yok işlemciyi. Açık kalmasını önermiyorum. Şu videoyu izleyerek kapatabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer 3-8 FPS farkı varsa sadece kapatayım gerçekten.

Eğer 3-8 FPS farkı varsa sadece kapatayım gerçekten.
Genelde rekabetçi oyunlarda FPS farkı olur. Diğer oyunlarda hiç FPS farkı olmaz bile. Ben Rainbow Six Siege ile test yaptığımda 5-10 FPS gibi bir fark gördüm lakin sürekli bir fark değildi. Bazen 5-10 FPS daha az alıyordum sadece. Lakin kurtardığım sıcaklık 20 derecelere yakın. Hesabı siz yapın. Çalışması için hakikaten bir sebep yok. Ayrıca ürününüzün ömrüne de katkı sağlarsınız böylece.

Yeni konular

Geri
Yukarı