ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En sonunda vazgeçtim siparişi iptal ettim. Bir kaç inceleme videosunda GPU ve CPU'nun oyunlarda ağırlıklı olarak 80+ çalıştığını gördükten sonra.

TUF'lar yerine 75W 3050 nitrolar gelse keşke. Ucuza 3050 vereceğim diye her şeyden kısıyorlar

Hepsiburada'dan mı satın aldın ? Ben pazartesi akşam sipariş verdim hala gelmedi.
evet gece 1-2 gibi sipariş verdim ertesi gün öğlen elimdeydi 12 saatten kısa sürdü yani ama istanbulda oturuyorum
Merhabalar. Nedir durum? Hayırlı olsun. Bir sıkıntısı var mı acaba?
sapasağlam ulaştı bi problemi yok şimdilik ama yapamadım dün kurulumu tek başıma eskiden mac kullanıcısıydım çünkü unutmuşum baya windows olaylarını sjjds bugün arkadaşım kurmaya gelicek onu bekliyorum daha kullanamadım yani

evet gece 1-2 gibi sipariş verdim ertesi gün öğlen elimdeydi 12 saatten kısa sürdü yani ama istanbulda oturuyorum

sapasağlam ulaştı bi problemi yok şimdilik ama yapamadım dün kurulumu tek başıma eskiden mac kullanıcısıydım çünkü unutmuşum baya windows olaylarını sjjds bugün arkadaşım kurmaya gelicek onu bekliyorum daha kullanamadım yani
Hayirli olsun gule gule kullanin. Kurulum sonrasi bilgi paylasimi yapariz birlikte bizde dun siparis ettik bakalim.

Hayirli olsun gule gule kullanin. Kurulum sonrasi bilgi paylasimi yapariz birlikte bizde dun siparis ettik bakalim.
Öncelikle kurulumu kendiniz yapacaksanız usbye iso dosyası ile birlikte bir dosya daha atmanız gerekiyor çünkü pc ssd'yi ne yapsak da görmedi bizde, ve biosta uefi ayarlarını da bulamadık. Sonradan asusun kendi sitesinde problemi bulduk 11. Nesil intel 5 işlemcilerde bazen böyke problemler oluşabiliyormuş yine asusun çözüm için koyduğu linkten bir dosya indirip iso dosyasıyla beraber usbye attık ve problem çözüldü. 2. Problem ise rtx 3050 yeni ekran kartı olduğu için nvidianın sitesinde de uygulamasında da ekran kartı sürücüsünü kuramadık. (Sürücü olmadığı içinmiş sanırım bu sırada ekranda arada görüntü bozulup pencereler çoğalabiliyodu baya sinirimi bozdu) sonrada bilgisayarda eksik olan tüm sürücüleri tespit edip indiren bir uygulamayla da o işi hallettik. Şimdi ki problem touchpadin çalışmaması ki bu da windows 10 ile alakalı sanırım çünkü yüklemeden önce bios menüsünde kullanabiliyoduk. Ayarlar kısmında dokunmatik ekran ayarı görünmüyor, sürücüyü kendim asusun sitesinden indirmeme rağmen. Gelişmiş ayarlarda ı2c hid sürücüsü olarak görebiliyorum sadece ama onda da sarı ünlem var ve sürücüm güncel olmasına rağmen hata veriyor. İnternette kesin çözümü yok maalesef bulamadım bir türlü. Bu akşam da onunla uğraşıcak gibi duruyorum (windowsa alışık değilim büyük ihtimal sizin için problem olmayabilir bunlar ama beni uğraştırdı baya.yine de eğer siz de aynı süreçten geçerseniz diye eklemek istedim) velhasıl ayar yapmak dışında hala kullanamadım pcyi :)

Son düzenleme:
Öncelikle kurulumu kendiniz yapacaksanız USB'ye ISO dosyası ile birlikte bir dosya daha atmanız gerekiyor çünkü PC SSD'yi ne yapsak da görmedi bizde, ve BIOS'ta UEFI ayarlarını da bulamadık. Sonradan ASUS'un kendi sitesinde problemi bulduk 11. nesil Intel 5 işlemcilerde bazen böyke problemler oluşabiliyormuş yine ASUS'un çözüm için koyduğu linkten bir dosya indirip ISO dosyasıyla beraber USB'ye attık ve problem çözüldü. 2. problem ise RTX 3050 yeni ekran kartı olduğu için NVIDIA'nın sitesinde de uygulamasında da ekran kartı sürücüsünü kuramadık. (sürücü olmadığı içinmiş sanırım bu sırada ekranda arada görüntü bozulup pencereler çoğalabiliyordu bayağı sinirimi bozdu) sonrada bilgisayarda eksik olan tüm sürücüleri tespit edip indiren bir uygulamayla da o işi hallettik. Şimdi ki problem touchpadin çalışmaması ki bu da Windows 10 ile alakalı sanırım çünkü yüklemeden önce BIOS menüsünde kullanabiliyorduk. Ayarlar kısmında dokunmatik ekran ayarı görünmüyor, sürücüyü kendim ASUS'un sitesinden indirmeme rağmen. Gelişmiş ayarlarda ı2C hid sürücüsü olarak görebiliyorum sadece ama onda da sarı ünlem var ve sürücüm güncel olmasına rağmen hata veriyor. İnternette kesin çözümü yok maalesef bulamadım bir türlü. Bu akşam da onunla uğraşacak gibi duruyorum (Windows'a alışık değilim büyük ihtimal sizin için problem olmayabilir bunlar ama beni uğraştırdı bayağı. Yine de eğer siz de aynı süreçten geçerseniz diye eklemek istedim) velhasıl ayar yapmak dışında hala kullanamadım PC'yi :)

Bu bahsettiginiz ISO dosyasinin ve driverlar için link ya da bilgi sayfasini paylasabilir misiniz yarim saat once teslim aldim USB hazirliyorum umarim sorun yasamayiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı