ATATÜRK düşmanlığı neden ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O, Osmanlı Türk İmparatorluğu'nun yetiştirdiği en büyük savaşçı, mareşaldir. Bir savaş makinesidir. Mustafa Kemal Paşa, Osmanlı'nın kendisine verdiği emekleri boşa çıkarmamış ve Osmanlı'nın küllerinden Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak ulus Başbuğumuz olup Atatürk adını almıştır. Şüphesiz ki birgün de Ulu Türk Kağanlığını kuracağız!

Tigir-Erden alıntı :).

@etoo1903 Tek başına kurdu diyen yok. Ama Atatürk ve Tüm şehitlerimiz dendiğinde rahatsız olanlar var. Belli ki sende onlardansın.

Hükümet o kadar dindar olsaydi.Alkolden aldığı vergi ile diyanete makam aracı almazdı
Bitirmek için uğraştığı örgütle el sıkışmazdı..

Ya burda dersim katliami diyip durmayin allah askina. Sen gidiceksin kopru patlaticaksin, 33 askeri katlediceksin, devlete karşı çıkacaksın, isyan edeceksin ve devlet de hiçbir şey yapmayacak. PKK gibi gidip 33 askeri katledeceksin karakol basıp sonra da devlet bize saldırdı diyeceksin. Olur mu öyle şey ? Kaç kere uyarıldı ağalar ? Atatürk dersime gelirse öldürüleceği söylendi cevap olarak. Devlet başkanı kardeşim. Şu an RTE ye bu şekilde bir şey söylense neler olur neler. Saygı da duyarım. Devlet başkanını öldürmekle tehdit edersen vatan haini olursun bu kadar basit.

Şimdi çıkar bilmem kaç bin kişi öldü bakın dersim olayindan önce dersim nufusu sonra dersim nüfusu diyecek olursa da hiç uğraştırmasın beni ö dönemde merkez ilçe olan dersime bağlı köylerin kaçının operasyon sonrasında dersimden ayrılıp başka ilçelere bağlandığını araştırsın.

Yok efendim sadece sarık giydiği için idam edilmiş falan yapmayın ya. Baş kaldıran, isyan eden adamlar bunlar inanmayın şöyle saçmalıklara. Amacı kurulan cumhuriyeti yıkmak olanın sonu darağaçı olur. Net.

Saf komunizm de saf kapitalizm de korkulması ve uzak durulması gereken şeyler. Burada siyaset felsefesine girmeyeceğim. Ancak kapitalizmin başının görüldüğü yerde ezilmesi gibi komunizmin de başı görüldüğü yerde ezilmelidir. Daha yeni kurulmuş bir ülkede ne SSCB ne de ABD hayranlığı olabilir. Şu an kimse kimsenin başını komunist olduğu için ezmiyor.(Komunist geçinen ultra-nasyonel PKK tarzı örgütler hariç)

Siyaset konuşmaktan hoşlanmayan, belirli bir olgunluk ve zeka seviseyinde olmayan bakkal usulü siyaset konuşan insanlarla tartışmaktan nefret eden beni bile konuşturdunuz.

Size iki tavsiyem var:

Her düşüncenin kitaplarını okuyun her düşünce sahibinden dinleyin olayları. Bir de olayları yaşandığı tarihe göre yargılayın.

Iyi günler dilerim.

"Atatürk düşmanlığı neden" başlığına denk olarak bu nedenlerin kesime, düşünceye, kişilere göre sorulduğunda neden düşmanım dediklerini kendi düşüncelerimi yazmadan taraflara göre diyalektik bir tabirle yazdım ama bazıları sanki bunlar benim düşüncelerim imiş gibi analiz yapmış. Başlıkta "Atatürk'e düşman mısınız yoksa değil misiniz? Neden?" yazmıyor sonuç olarak.

Size iki tavsiyem var:

Benim size iki degil bir tavsiyem var. Hicbir haksizligi, cinayeti, katliami hakli göstermeye calismayin.

Evet Atatürk büyük bir önderdi, olmasaydi olmazdik, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, kahramani vs. bunlara zaten birsey diyen yok.
Lakin Atatürk kusursuz bir insan degildi, hatalari vardi. Bunu kabul etmemek at gözlügü ile bakmaktir bence.

Bende size iyi günler dilerim...

@Silinen üye size karşı bir şey söylemek istememiştim. O şekilde anlaşıldıysa özür dilerim değindiğiniz örneklerden yola çıktım sadece.

@Neşeli Enginar O olayların adı 1. 2. ve 3. Dersim Operasyonudur ve katliam değildir. Dediğim gibi isyan edersen devlet müdahale eder. Benim gözümde dersim olaylarının Kubilay'ın şehit edildiği Menemen olayından, Şeyh Said isyanından bir farkı yok. Atatürk'ün hatası vardır. Hiç kimse hatasız olamaz zaten. Ancak bir isyanı bastırmanın hata olduğunu düşünmüyorum. Isyan çıkarıyorsan ya devletten güçlüsündür istediğin olur ya da güçsüzsündür ve devlet cezanı verir. Başka bir ihtimal yok sanırım.

Saygı çerçevesinde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu şekilde tartısmaktan keyif alırım ben. Pek rastlanır bir şey değil bu şu sıralar.

Iyi akşamlar dilerim.

Atatürk'ün liderliğine laf atmak kimsenin haddine değil bence. Fakat kurduğu malum parti Atatürk ölünce sapıtmaya başlayınca güzel ülkemde maalesef hiç güzel bir şey yaşanmadı. Ne yenilik ne bir üretim nede herhangi bir şey ülke yerinde saydı durdu. Bence asıl tartışılması gereken konular onlar ama neyse artık geçmiş geçmişte kaldı biz geleceğe bakalım. :)

Müslümanları haksız yere astığı için. Kuranı kerimi gökten indiği sanılan safsata bir kitap olarak gördüğü için. Vs. Vs islamiyete olan düşmanlığının hangisini sayayım ki.

Bir babanın Oğluna Nasihatleri !

Bak Evladım Atatürk Olmasaydı ne olurdu biliyormusun? Mesela yurdumuz Yunalıların eline geçerdi. Ve bu Greek Yunanlılar ne yapardı biliyormusun?

1 – Derhal Islami harfleri kaldırıp yerine greek veya latin harfleri koyarlardı.

2 – Diyaneti kurup Islamiyeti karantina altına alırlardı.

3 – Kılık kıyafet devrimi yapıp, Islam’a ait ne görüntü varsa yok ederlerdi.

4 – Camiileri ellerine geçirip oraya namaz kıldırma memurları koyup Islamı değilde istedikleri dini, Islam diye halka yuttururlardı (yutturmaya çalışırlardı)…

5 – Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalarlardı.

6 – Hicri takvimi kaldırıp yerine gregoryan takvimini koyarlardı.

7 – Islam şeriatine uygun ne varsa kaldırıp, hırıstıyanlığı empoze ederlerdi.

8 – Ölçü ve tartılarımızı bile değiştirirlerdi.

9 – Her en güzel köşeye faiz kurumu bankaları koyarlardı.

10 – Içkiyi serbest edip halkı alkolik yaparladı.

11 – Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye direk içişleri bakanlığına bağlarlardı.

12 – Kur’an kanunlarını kaldırıp Laikliği koyarlardı.

13 – Kıraathanelerde kumar oynatırlardı.

14 – Tekke, zaviye ve medreseleri kapatıp ‘lyce’ lise ve ‘echol” okulları açarlardı.

15 – Islami atmosferi uzaklaştırıp kendi kafir atmosferlerini yerleştirirlerdi.

16 – Yunanlılar Cuma tatilini bırakıp Cumartesi pazar tatil ettirirdi!!

17 – Ayasofya camiini Müzeye çevirirlerdi…

18 – Camiileri yıkarlardı, depo ve parti binası yaparlardı.

19 – “Allah” ismini Ezandan çıkarırlardı.

20 – Islam Alimlerini asarlardı, keserlerdi.

Gördüğün gibi Evladım, bu listeyi daha da uzatabiliriz…

Atatürk olmasaydı neler yapardı bu kafir yunanlılar değil mi? Iyiki Atatürk geldi de bizi kurtardı (!)

Yoksa ne olurdu bizim halimiz. Yaşasın Atatürk (!)

Sen bakma aşırı dincilere!!

Yobazlara!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı