ATATÜRK düşmanlığı neden ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her şey bir yana bu ülkenin bu hale gelmesini sağlayan fikirin sahibi Atatürk' tür. Sevmiyosanız bile saygı duymanız gerekir.

Atatürk'e saygı duymayanların, liderden saymayanların liderini gördükçe gülesim geliyor. :)

Atatürk'ü sevmemek için sebepler var doğru(İçki içmesi ile alakası yok onu sadece geri kafalılar savunur) ama sevmek için daha büyük sebepler var. Yine de kimse kimseyi sevmek zorunda değil, sırf Türkiye'de doğdu diye bir insan neden birini sevmek zorunda kalsın. Kimse doğacağı yeri seçmiyor sonuçta. Sevmeyenlerin kendi hallerine bırakın ya eksik yada yanlış şeyler biliyorlardır, ama şu kafandan da kurtulun kimse kimseyi sevmek zorunda değil ve sevmediği için yargılanamaz. Saygısızlık ise başka bir konu, bu ülkede yaşıyorsan saygı duymak zorundasın.

Ortada senaryo falan yok. Herkes bu devirde neye inanmak istiyorsa ona inanıyor, gerçek olana değil!

Sevmeyen olabilir, sevmiyorsun saygı duyacaksın! Adam gidip paranın üzerindeki Atatürk resmi yerine montajla Tayyip Erdoğanın fotoğrafını koyuyorsa bu saygısızlık, edepsizlik, haysiyetsizliktir! Erdoğan diye tavır koymuyorum, oraya sadece Atatürk resmi koyulur!

Cumhuriyet, Demokrasi, Hilafet, Halife, Şeriat, Peygamber Efendimizin dönemini bu ve buna benzer konuları güvenilir bilgili insanlardan yada güvenilir kaynaklardan araştırarak aklınızdaki sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Her kafadan bir ses çıktığı için artık kimseye güvenemiyoruz.

Sen benim dediğim konuları güvenilir bilgili birisine yada güvenilir bir kaynaktan araştırıp sordun mu?

Sen benim dediğim konuları güvenilir bilgili birisine yada güvenilir bir kaynaktan araştırıp sordun mu?
Güvenilir bir kaynaktan kastınız nedir? En doğru ve güvenilir kaynak diye bir şey bence yok; en doğru ve güvenilir bilgi olabilir. Çünkü her kaynağın bazı kötü yanları veya bilgi yönünden küçük de olsa eleştirilecek bir yönü veya eksiği vardır. En doğru bilgiyi tarafsız bir şekilde ortaya atılmış bütün kaynakları teker teker okuyup inceleyerek doğru bilgiye uğraşabiliriz.

Malesef bizim insanımız okuma ve farketme açısından biraz zayıf. Ne denirse ona kanabilen bir milletimiz var -çoğunluk için söylüyorum. Bu yüzden televizyona koyulan saçma bir program bütün bir neslin düşüncelerini ve bakış açılarını değiştirebiliyor. Millet olarak yavaş hareket etmeyi değil daha çok hızlı ve hareketli olmayı sevdiğimizden dolayı kitap okumayı sevmez; televizyon, bilgisayar, telefon gibi şeyler ilgimizi çeker. Bunu tüm konulara bağdaştırabiliriz. Dans etme şekilimize bakarsanız çok hareketliyizdir. Bu yüzden bir şeyi okumak, araştırmayı sevmeyiz ama önümüze koyulunca hazır bilgi yalayıp yutarız. O bilgi yanlış olunca da iş işten geçmiş olur.

Güvenilir kaynaktan kastım: Kur'an-ı Kerim, Sahih Hadisler, kendisini Hakka adamış büyük Alimlerdir.

Sende diyorsun ki "En doğru ve güvenilir kaynak diye bir şey bence yok; en doğru ve güvenilir bilgi olabilir. Çünkü her kaynağın bazı kötü yanları veya bilgi yönünden küçük de olsa eleştirilecek bir yönü veya eksiği vardır."

Bu söylediklerine göre; mesela Kur'an-ı Kerimin eleştirilecek bir yanı olduğunu anlamı çıkıyor ama bunu böyle düşünen birisi dinden çıkmış oluyor.

Son olarak bu tür hassas konularda yorum yaparken önce araştırın sonrada yapacağınız yorumu en az 10 defa düşünün ondan sonra paylaşın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı