Ateizm hakkında konuşalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyide ben inanmıyorum diye öldürülüyorum veya sürülüyorum. Hani dinler sevgi barış kardeşlik hoşgörü diniydi ? dinler kendine inanmayana küfür ediyor hakaret ediyor aşağılıyor hatta öldürüyor. İnanca saygı değil de insana saygı olması gerek.
O dinin değil inananlarının sorunu.

Bir dini veya bir görüşü yargılayacaksanız o dini ya da görüşün kendisini yargılarsınız, onu destekleyenleri değil. O kafayla futbol da kötü, bilgisayar da kötü, özgürlük de kötü, hak da kötü, barış da kötü.

O dinin değil inananlarının sorunu.
Nisa
﴾88﴿
Size ne oluyor da münafıklar hakkında ikiye bölünüyorsunuz? Hâlbuki kendileri hak ettikleri için Allah onları küfre geri çevirmiştir. Allah’ın saptırdıklarını doğru yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah’ın saptırdıkları için asla doğruya yol bulamazsın.

﴾89﴿
Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (İman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.

Nisa
﴾88﴿
Size ne oluyor da münafıklar hakkında ikiye bölünüyorsunuz? Hâlbuki kendileri hak ettikleri için Allah onları küfre geri çevirmiştir. Allah’ın saptırdıklarını doğru yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah’ın saptırdıkları için asla doğruya yol bulamazsın.

﴾89﴿
Kendileri nasıl inkâr etmişlerse sizin de öyle inkâr etmenizi, böylece onlara eşit ve benzer hale gelmenizi isterler. (İman edip) Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün; hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.
Eksik ve yanlış çeviri.

Nisa
﴾88﴿

﴾89﴿
Bunlar gerçek mi?

2 kelimeyi yan yana getirip laf edemeyince konuyu yaşa vurmak ( ki yaşım hakkında hiç bir şey demedim ) aşağılık kompleksi gibi seziyorum. Tamam siz büyüksünüz. "Bu komplekse sahip kişilerde genellikle kendini ispat etme çabası görülür."

Kaynak; Aşağılık kompleksi - Vikipedi
Ergenlik döneminin tanımını vermek mi komplekse bağlı? Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Çevrendekiler deyip ergen olduklarını belirtmen üstüne yorum yaptım. Yine bir ergenlik belirtisi daha olan, halk arasında haklı havada tabirini de güzel sergiliyorsunuz.

Onlar yüzünden dinden kopmuyor insanlar. Onlar yüzünden dini öğrenmeye başlıyorlar. Durup dururken "yauv neymiş bu din" diye açıp Kur'an okuyan, hadisleri araştıran adam yok Türkiye'de. Söyle, Kur'an'ın mealini anlayarak, sorgulayarak okudun mu hiç? Hayır. İşte AKP'li insanları görünce ben açıp okudum ve dinden çıktım. Reise beni ateist yaptığı için teşekkür ederim.

Son 20 yılda ateizm ve deizm yayılımının sebebi sorgulama imkanlarının artmasından çok ülkemiz. Din istismarı o kadar yaygın ki insanı dinden soğutuyor. Ateist olmama rağmen kendi kendime soruyorum insanlar nasıl din üzerinden bu kadar kolay etkisizleştiriliyor?
Fikirleri değersizleştiriliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı