Audi vs Bmw vs Mercedes

Audi vs Bmw vs Mercedes

• Oy verenlerin toplamı
    114
3 markanında e segmenti araçlarını kullandım 2şer yıl. Bence Bmw kesinlikle önde diğer markalara göre. Zaten profil resmimden anlaşılıyordur. (y)

Almanya'da tanıdığımdan duyduğum onlar emekli arabası olarak Mercedes tercih ediyorlarmış. BMW daha çok sportif ve tasarım yönüyle bir iki kademe daha önde olduğu için gençler ve genç ruhlu insanlar BMW tercih ediyorlar(mış). Şahsen ben tercih yapacak olsam BMW'den yana yapardım. Eskiden beri çizgisini bozmayan, özünü taşıyan kaliteli marka. @Silinen üye F10 konusunda neden böyle düşündüğünüzü merak ediyorum açıkçası. Bana kalırsa şu ana kadar yapılmış en güzel 5 serisi kasalardan biri E34 kasa( Çakal :sinsi: ) diğeri de F10.

Ben şahsen Audi diyorum. Çünkü arabalarını sürmek çok ama çok keyifli geliyor insana. Hele ki Audi A4 2.0TDI oldu mu tadından yenmez benim için. A4'ün dış taşarımı nedense çok hoşuma gidiyor.

@Sylvestre 530d F10 BMW 5 Serisi kullanmıştık 2 Ay kadar. Malzeme kalitesi ve işçiliğini beğenmedim gerçi makyajda toparladı mı bilmiyorum. Altyapısı çok sağlamdır ama işçiliği 3 serisi kadar özen gösterilmemişti. Direksiyonu berbattı bir kere sadece dipgaz sokaktan yola çıkışım oldu zar zor toparladım direksiyonu boşalıyor kayınca baya. Onun dışında kitap gibi arabadır şehir içinde gayet keyiflidir.
@VanquisheR_ Dostum sana A4 3.0 TDI Allroad kullandırmak lazım kütüphane gibi arabaydı :) Bizzat kullanmadım ama çok güzel araçtır Kayseri-Edirne arası yolculuk yapmıştık. 2.0 TDI Kadar sakin olmasada güzeldi motoruda.

Keyif için Mercedes, Spor için BMW. Ben ikisinden de yanayım ancak, tercihim Mercedes olurdu. Tabii ki bu tercihim son modelleri için değil. Ben biraz çöpcü balığı adamımdır. Eski araçlara daha fazla ilgim olduğu için Mercedes. Kapımda bir 190e yatsa, onun da karşısında E30 kasa bir 325. Ne hayaller ne hayaller :)

Genellikle olan gençken BMW'ye binilir yaşlanınca Mercedes'e. Tabii Mercedes'in yaşlı arabası olduğunu göstermek gibi bir niyetim yok :)
Araç ikinci el alınacaksa eğer Mercedes daha mantıklı geliyor çünkü kullanan kitle biraz daha sakin ve bakımlı kullanıyor.

Benim hayalimdeki araba mesela BMW 3.20D (f30), gerek yakıt tüketimi olsun gerek performansı çok iyi bir araba ve bu segmentte Mercedes'in cevap verebilecek bir aracı yok.
Audi'de iyi bir araçtır ancak kullanan kişiler bir kısmı memnun bir kısmı ile arızalarla boğuşmaktan şikayetçi güncel araçlarında.

Uzun lafın kısası bu üç Alman otomobil markasının hepsi ''Çoh hojdur :D '', umarım bir gün bu araçların arasında seçim yapmak zorunda olacak durumda oluruz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı