Babam artık çekilmez biri haline geldi

O zaman boşanmayıp destek çıkmayacaksınız. Bu saatten sonra boşanınca adamda yıkılır zaten. Ne çalışsın ne de zararı dokunsun, kahveye gidiyorsa kahve parasını elden verin sesini çıkarmasın. Bu saatten sonra zorla para alıyorsa suç sizde, vermiyeceksiniz. Alkol falan kullanıyor mu?

Annenin ve babanın yaşı kaç?

Çolunun çocuğunun zor günlerdeki parasını alan baba dan ne hayır gelir?🤔

Bu adamdan kadının boşanmaması için tek bir sebep bile yok. Çocuklar bile büyümüş artık.

Yol vermeleri gerekiyor adama. Sorunun kaynağı adam işte bu kadar basit.

O işler öyle kolay olmuyor.Oturduğun yerden çoluğunun çocuğunun parasını alıp sonra bana destek olmuyorsunuz diyip evde yatmakla kusura bakma ama baba olunmaz.Ayrıca aile büyükleri ayrılmaya sıcak bakmıyorsa oyuncu değişikliği yapıp sıcak bakmayan aile büyüğü ve anneni değiştirsinler bakalım.Dışardan yorum yapmak kolaydır aile işlerine ama içerde bu durumu yaşamayan insanların yorumlarına göre hareket etmek yanlış.Annen ve siz eğer kararlıysanız birlik olup kimseyi dinlemeden boşanma işlemlerini başlatmalısınız.Bu yaşa gelmiş insanlarda babandaki davranış hiçbir zaman tersine dönmeyecek aksine zaman geçtikçe kuvvetlenecek.Zararın neresinden dönülürse kardır.Yıllarca tüm aile (baban hariç) bir olup emek verip evi ayakta tutmaya çalışacak ve yine de babanın söylenmelerini agresifliklerini mi çekecek ? Babandır seversin ona kimse bişey diyemez ama bu gerçekleri de göz ardı etmek sadece ailenize zarar verir.

Annem boşanmak istiyor. Aile büyükleri istemiyor. 2 tane kardeşim var. Son senem olduğu için ders çalışmam gerekiyor. Ancak bu lanet durum yüzünden hayata küsmüş durumdayım.
Evli olan annen mi deden mi? Annen boşanmak istese yeterli değil mi? Hem anlattıklarına göre annen kendi ayakları üstünde hayli hayli durabilecek güçlü bir kadın. Başka kurtuluşunuz olduğunu sanmıyorum.

Çolunun çocuğunun zor günlerdeki parasını alan baba dan ne hayır gelir?🤔

Bu adamdan kadının boşanmaması için tek bir sebep bile yok. Çocuklar bile büyümüş artık.

Yol vermeleri gerekiyor adama. Sorunun kaynağı adam işte bu kadar basit.
Belirli bir olgunluk derecesinde yorum yapmayı bilmiyorsunuz ve aklınıza gelen ilk çözüm kaynağına sarılıp başkasının söylemlerini anlamadan reddediyorsunuz, bu doğru mu? Adam yaşını başını almışsa ve ayakta duracak hali yoksa adamı boşadıktan sonra adam kendi kafasına sıkmaz mı? Eğer ki adam alkolik falan değilse para kaynağını kesecekler o kadar.

Merhabalar 18 yaşındayım. Babam geçen sene Haziran ayında bir dükkanı batırdı. Tüm yaz annem, ben ve kardeşlerim çalıştık. Kenara para koyduk. Önceden batan dükkandan kalan malzemeleri satıp parasını babam almıştı. Babam tüm yaz yatıp o parayı harcadı. Gidip çalışmak yerine yatmak işine geldi. Sonra iş yapmayan bir dükkanı satın aldı. Dükkânı alırken kenara koyduğumuz parayı aldı. Bir miktarda kendi param vardı. O parayı da aldı. Aldığı dükkan dün daha kapandı. Bugün tartışma çıktı. Dediğine göre biz ona hiç destek çıkmıyoruz. Tüm parayı alıp yediği zaman sorun yok. Son senem olduğu için kitap dershane vb. masraflarım vardı. Bunların hepsinden vazgeçmem gerekti. Babam hep kendini düşünüyor. Evin tüm masraflarına yetişmeye çalışıyorum. Aldığım 20 lira harçlığı eve destek çıkabilmek için kenara koyuyorum. Ama kenara koyduğum parayı yerinde bulamıyorum. Babam almış oluyor. Artık cidden sıkıldım. Yaşama isteğim bitti. Evin huzuru kaçtı. Ders çalışma isteğim yok. Depresyona girdim. Sayın forum sakinleri ne öneriyorsunuz?
Kenara koyulan parayı yüzsüz gibi nasıl alır? Bu tip insanlardan adam olmaz.

O zaman boşanmayıp destek çıkmayacaksınız. Bu saatten sonra boşanınca adamda yıkılır zaten. Ne çalışsın ne de zararı dokunsun, kahveye gidiyorsa kahve parasını elden verin sesini çıkarmasın. Bu saatten sonra zorla para alıyorsa suç sizde, vermiyeceksiniz. Alkol falan kullanıyor mu?

Annenin ve babanın yaşı kaç?
Annem 49 babam 52 yaşında. Evde birinin çalışması gerekiyor. Bu kişide babam oluyor. Ama sorumluluklarını bilmiyor.

Belirli bir olgunluk derecesinde yorum yapmayı bilmiyorsunuz ve aklınıza gelen ilk çözüm kaynağına sarılıp başkasının söylemlerini anlamadan reddediyorsunuz, bu doğru mu? Adam yaşını başını almışsa ve ayakta duracak hali yoksa adamı boşadıktan sonra adam kendi kafasına sıkmaz mı? Eğer ki adam alkolik falan değilse para kaynağını kesecekler o kadar.

Sen bunu uygularsın o zaman 🤠
Annem 49 babam 52 yaşında. Evde birinin çalışması gerekiyor. Bu kişide babam oluyor. Ama sorumluluklarını bilmiyor.

Boşayın gitsin. Baban dan adam olmaz. Elinde para tutmasını bilmeyen insan dan adam olmaz 🤠

Kendin yazmışsın. Sana 0 destek olmuş ve elindeki parayı alıyor düşün. Zaten çok bir paranız yok.

Bu adamla uğraşmayın yol verin gitsin.

Babam alkol kullanmıyor. Ama gün de 2 paket sigara içiyor. Kumar oynuyordu. Şuan oynayıp oynamadığı hakkında pek bir bilgim yok. Kitap paramı bile harçlığımı yemeden çıkardım. Yaşıma göre iyi dayanıyorum. Bunun dışında odak, takıntı, depresyon ve stres problemlerim var. Takıntı olayı ileri seviyede. Haftaya psikiyatri randevum var. Son yaşananları da anlatacağım. Kendi sorunlarınla uğraşamazken bunlarla uğraşıyorum.
Sen bunu uygularsın o zaman 🤠

Boşayın gitsin. Baban dan adam olmaz. Elinde para tutmasını bilmeyen insan dan adam olmaz 🤠

Kendin yazmışsın. Sana 0 destek olmuş ve elindeki parayı alıyor düşün. Zaten çok bir paranız yok.

Bu adamla uğraşmayın yol verin gitsin.
Benim dünyaya gelişimden beri 4 tane dükkan almış. 4 taneside batmış. Batarken elde avuçta olan parayı da götürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı