Bana iftira atıldı ve ne yapacağımı bilmiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada en son erkek kız eşitliği diye sokağa dökülmüyor muydular ya? Bu ne arkadaş kızlara bir şey yapılmış sorgusuz sualsiz okuldan atıyorlar. Hayır gerćekten suçlu olanlar atılsın ama suçsuz olanlara yazık. Eğer gerçekten suçun yoksa arkadaşlarında okulun önünde toplanıp erkek kız eşitliği diye eylem yapın. Hem büyük bir şey olursa ünlü olursun.

Gerçek girişimci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonra ıslahevine gitsin de mi?

Darp etmiyecek ki sadece duvarda sıkıştıracak. Bu olayları çok büyütme iz beni gülmekten öldürüyor. Çünkü aynı yollardan ben geçtim. Yani sıkıştırma konusunda.

Olaya objektif olarak bakmaya çalışsam bir tarafta cinsel olarak taciz edildiğini söyleyen kızlar, bir tarafta içinde masumların olabileceği bir erkek grubu var. 11. sınıfa biri 16-17 yaşındadır. 18 yaşından küçükler kanunca çocuktur ama 11. sınıfa giden bir birey işlediği suçlardan sorumludur. Kısacası ciddi bir durum var. Sorun sadece okuldan atılmak değil. Hapis cezası da olabilir. Forumdaki hukukçu arkadaşlar bu konuyla ilgilenirlerse çok iyi olur. Aynı zamanda ailenizin sınıftaki kızlarla konuşması bence fazlasıyla yanlış. Hala kanunca çocuk kabul edildiğiniz için ve burada cinsel bir taciz olayı söz konusu olduğundan devletçe yetkili kurumların bu olayı soruşturması lazım. Rehber hocanızın böyle bir tavır sergilemesi çok yanlış, eğer sizin ve sınıftaki diğer erkeklerin hakkında bu kadar kötü gözlemlere sahipse neden önceden tedbirler alınmadı? Bu rehber hocanın okulda görevi ve işlevi nedir? Umarım dediğiniz gibi masumsunuzdur ve hakkınızda hayırlısı olur. Geçmiş olsun.

Ya varsayalım bir şey yapmış olsun. Herhalde kızların söyleyeceği kadar abartı bir durum yoktur. Basit şeyler için ki aslında böyle durumlar için basit demek hoşuma gitmese de ister istemez küçük bakışlar oluyor. Kimse gelip ben asla bakmam bakmadım deyip kendini kandırmasın. Eğer gerçekten kötü şeyler yaptıysan ve sırf nasıl kurtulmanın yolunu arıyorsan kusura bakma kurtulamazsın abi ama gerçekten büyük bir iftira varsa Allah yardım etsin :(

Bende şunları söyleyeyim;

Bana inanan sadece bir öğretmenim var çünkü böyle bir şey olacağını bizzat kızlardan duymuş.

Hoca müdüre karşı çıkıyor.

Kızların ettikleri küfürler elimizde ses kaydı olarak var.
Biz bu kayıtları hocaya veriyoruz hoca onların terbiyesizliği deyip hiçbir şey yapmıyor.

Darp etmiyecek ki sadece duvarda sıkıştıracak. Bu olayları çok büyütme iz beni gülmekten öldürüyor. Çünkü aynı yollardan ben geçtim. Yani sıkıştırma konusunda.

Dostumda sıkıştırma bir yerde tacize giriyor. Üstünde böyle bir suçlama varken böyle bir şey yaparsa siciline veda edebilir. Sıkıştırdıkları kişiler zaten halihazırda üstünken direkt gidip şikayet ederler çünkü bir şey yapamayacağını bilirler.

Olaya objektif olarak bakmaya çalışsam bir tarafta cinsel olarak taciz edildiğini söyleyen kızlar, bir tarafta içinde masumların olabileceği bir erkek grubu var. 11. sınıfa biri 16-17 yaşındadır. 18 yaşından küçükler kanunca çocuktur ama 11. sınıfa giden bir birey işlediği suçlardan sorumludur. Kısacası ciddi bir durum var. Sorun sadece okuldan atılmak değil. Hapis cezası da olabilir. Forumdaki hukukçu arkadaşlar bu konuyla ilgilenirlerse çok iyi olur. Aynı zamanda ailenizin sınıftaki kızlarla konuşması bence fazlasıyla yanlış. Hala kanunca çocuk kabul edildiğiniz için ve burada cinsel bir taciz olayı söz konusu olduğundan devletçe yetkili kurumların bu olayı soruşturması lazım. Rehber hocanızın böyle bir tavır sergilemesi çok yanlış, eğer sizin ve sınıftaki diğer erkeklerin hakkında bu kadar kötü gözlemlere sahipse neden önceden tedbirler alınmadı? Bu rehber hocanın okulda görevi ve işlevi nedir? Umarım dediğiniz gibi masumsunuzdur ve hakkınızda hayırlısı olur. Geçmiş olsun.

Katılıyorum abi hele hele rehber öğretmenin yaptığı davranış çok yanlış. Kimlerden eğitim alıyoruz arkadaş önüne gelen ögretmenmi oluyor anlamadım gitti. Madem bu çocuk zaten sıkıntıydı ne diye uyarı yapılmadı cidden ?

İşin garibi şu ki sınıfta sorunca ben size ne yaptım diye. Biz seni söylemedik diyorlar.

Eee tamam işte daha ne. Al onları yanına hocam bakın benim bir şey yapmadığımı onlarda söylüyorlar de. Eğer şaka falan değilse götür hocalarının yanına. Zaman aleyhine işliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı