Başarısız Olmaktan Korkmak

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu sıralar bu durum çok arttı. İleride fonksiyonları işleyeceğiz, çok önemli bir konu. Daha şimdiden "ya fonksiyonları yapamazsam" korkusu var içimde. Bu sadece fonksiyonlar için değil; eğitim hayatımın çoğu yerinde başarısız olmaktan, düşük notlar almaktan, konuları yapamamaktan korktum. Sadece içimi dökmek istedim, faydalı önerilerinize ya da fikirlerinize açığım.

Şu sıralar bu durum çok arttı. İleride fonksiyonları işleyeceğiz, çok önemli bir konu. Daha şimdiden "ya fonksiyonları yapamazsam" korkusu var içimde. Bu sadece fonksiyonlar için değil; eğitim hayatımın çoğu yerinde başarısız olmaktan, düşük notlar almaktan, konuları yapamamaktan korktum. Sadece içimi dökmek istedim, faydalı önerilerinize ya da fikirlerinize açığım.

Pek mantıklı olur mu bilmem ama buraya kadar gemiyi nasıl sürdüysen bir şekilde ilerler en kötü deniz seni götürür deyip bitiriyorum.

Kankam hayattan korkma bence çabala Allah verir zaten emeklerinin karşılığını sen üstüne düşeni yap sonra tevekkül et.

Thomas Edison 999 defa başarısız olup da 999 denemeyi asla başarısızlık olarak görmemiş. Bir de bu açıdan bakmanı isterim.
Tabii ki öyle ama yine de korkum bitmedi. Eğitimde başarısız olup kötü bir geleceğim olursa diye çok korkuyorum.

Hocam o zaman demek ki Allah'ın uygun gördüğü oymuş belki de o sınavdan yüksek alsan kötü bir şey olacaktı kederinden korkma kaderini kendin yaz.
Her şerde bir hayır vardır elbet. Teşekkürler.

Geri
Yukarı